Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Luzy na wale skrzyni !!!


Stifler

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem nakręcić film ale jakoś nie było czasu, bo rozszczelniło mi zbiorniczek wyrównawczy od chłodnicy :( prawdopodobne źle odpowietrzył układ po wymianie płynu układu chłodzenia, zrobiło się ciśnienie no i poszedł. Już mam nowy do założenia.

Edit: Radvanovic, a wymieniałeś łącznik elastyczny wału? W przypadku kolegi z pracy dało to jakiś efekt bo stuki ustały, tylko nie wiadomo skąd one dochodziły wg. Podejrzewam, że po wymianie te stuki przy dojeżdżaniu do skrzyżowania powinny ustać, bo one chyba dochodzą z wału. Mój łącznik jest trochę spękany może akurat to pomoże :)

Edytowane przez dawid111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi jak tam uwas? Ja u siebie usunąłem problem z upierdliwym spadaniem/falowaniem obrotów ... nie szczelny układ dolotowy. pozostało mi zrobić porządek z zawieszeniem z przodu oraz ten stuk luzy na tyle? U mnie złączka elastyczna oraz Krzyżak są w idealnym stanie. a stuk/luz nadal... wiec jak kolega sugeruje przeguby lub dryf?Poczekam na was...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi jak tam uwas? Ja u siebie usunąłem problem z upierdliwym spadaniem/falowaniem obrotów ... nie szczelny układ dolotowy. pozostało mi zrobić porządek z zawieszeniem z przodu oraz ten stuk luzy na tyle? U mnie złączka elastyczna oraz Krzyżak są w idealnym stanie. a stuk/luz nadal... wiec jak kolega sugeruje przeguby lub dryf?Poczekam na was...

U mnie łącznik elastyczny domaga się wymiany, jest cały popękany. Obstawiam, że stuk przy wciskaniu sprzęgła to właśnie ten łącznik. Jak wymienię to dam znać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie łącznik elastyczny domaga się wymiany, jest cały popękany. Obstawiam, że stuk przy wciskaniu sprzęgła to właśnie ten łącznik. Jak wymienię to dam znać ;)

Życzę ci aby było to ale także to przerabiałem i wiem iż złączka mechanicznie dość mocno siedzi miedzy śrubami oraz nasada na wale dobrze trzyma ten element w miejscu i jak nawet posiada pęknięcia nie daje takiego efektu... w moim przypadku podczas puszczania sprzęgła było słychać uderzenie. ale okazało się iż wszystkie gumy wymagają wymiany zawieszenia sanki dyferencjał... i problem znikną ... ale teraz wrócił z innego powodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może być tyle różnych przyczyn tego :/ q wa najlepiej po 200tys wymienić wszysto od wału po dyfer, półosie, przeguby, łączniki, krzyżaki i wszystkie tuleje... yafud... Na domiar wszystkiego zaczął mi strasznie strzelać magiel i zniknął mi litr płynu chłodzącego z auta.... czasem mam ochotę tym pier*** ale tak ją suke kocham...:bmwsexemofg3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dawido ostatnio dzialalem jeszcze raz :D nie udalo mi sie wyminic, ale problem u mnie lezy w skrzyni. Wyjechana skrzynia jest i lozysko oporowe tez.

Dowiedzialem sie tez ze mam peknieta podloge prawdopodobnie wiec jestem ekspertem w halasach w BMW juz :D z***alo sie dokaldnie wszystko co sie moglo s******lic :lol::lol::lol: ale nadal ja kocham

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich,Ja mam 528i i podobny problem, w napedzie wyeliminowałem luzy ,nowy dwumas ,sprzęgło przegób homokinetyczny przy dyferencjale aso litwa troche tańiej,półośie tez nowe org.dyfer bez luzu,wał rozpołowiłem nasmarowałem frezy i co i wali to skrzynia biegów ale kupić taką co niebędzie pukac walić jest trudno,nieda śię tego recznie sprawdzić dopiero jak śię założy a wiadomo roboty dużo, problem lerzy w skrzyni biegów.znalazłem w nećie AOTORAFMAR solna 7 bydgoszcz oni naprawiają takie rzeczy w bmw e46 e39 skrzynie te same pozdr.:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...