Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Nieprzyjemny zapach klimatyzacji


yapis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z nieprzyjemnym zapachem, który pojawia się podczas włączania i wyłączania klimatyzacji. Jak się go pozbyć, bo powiem szczerze, że próbowałem ozonowania to pomogło na kilka dni i problem powrócił. Czynnik też wymieniałem to bardzo mało brakowało, więc myślę, że układ mam szczelny tylko jakiś grzyb osiadł i nie wiem jak go usunąć. Próbowałem też preparatem z wężykiem co się wkłada kanału dolotowego klimatyzacji i też nic nie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chudziutki z forum zajmuje sie klimą, pogadaj z nim moze coś Ci doradzi :) Ja tez walcze z tym smrodem bo po wylaczeniu to wali starym mopem.

Ja poleciłbym Ci zrobic takie cos jak ja robiłem, i chyba musze zrobic drugi raz, ale dokladniej jakims lepszym specyfikiem.

Buma Design -> czyli zdjecia naszych Beemek[radovanovic1]-e46-323ci-topasblau-28597/

Zobacz na 1 stronie wrzucilem zdjecia z prac. Na bmw-sport było DIY, z tego :)

moze pomoze u Ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gasisz klimę wcześniej przed dojechaniem na miejsce aby wilgoć z układu odparowała ? Jeśli nie to będziesz miał grzyby i bakterie oraz smród :4: Żadne operacje czyszczenia itp. nie pomogą na długo.

A pozbycie się tego smrodu też nie będzie łatwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wyłączam klimy przed dojechaniem na miejsce :-/ Wolałbym pojechać do jakiegoś specjalisty, który by załatwił sprawę raz a porządnie bo tak wywalać kasę na specyfiki, które tak jak Tobie Radovanovic1 nie pomogły to bez sensu myślę :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiles ozonowanie? a robiles odgrzybianie ?? :P kupujesz puszeczke Motipa w sprayu do odgrzybiania klimy kupujesz drugi filtr kabinowy najlepiej weglowy i nie filtrona cos lepszego bosh/MANN wyciagasz filtr wkladasz rurke w te przestrzen gdzie filtr starasz sie przykmnac klapke od filtra kabinowego aby po wlaczeniu nawiewu wiatrak te pianke ktora rozpylasz pchal w nawiewy i nagrzewnice a nie na zewnatrz psikasz sekwencja po 5 sekund ustawiajac pokolei na szybke,na cialko,na stopki po polowie puszki robisz przerwe na kawe i wywalasz nastepne pol puszki wtedy robisz ozonowanie jak masz mozliwosc i powinien problem zniknac najlepiej robic co wymiane filtra kabinowego jezeli sam to robisz nie koniecznie ozon(chyba ze masz na wlasnosc) bo co bys z klima nie robil grzybkow nie pozbiedziesz sie niestety o samochod trze dbac :P

srry za bledu jak sie znajda :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propo filtrow dlaczego nie filtrona itp bo wiadomo gorsza jakosc ale chodzi bardziej o przepustowosc zatykaja sie my tego nie widzimy ale wlasnie to na filtrze najwieksze skupisko paskudow sie zbiera dlatego zalecane jest wymiana jego co pol roku nie dluzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano widzisz wcześniej miałem boscha ten węglowy, a teraz wymieniłem na meyle ale zwykły, bo skoro trzeba często wymieniać jak mówiłeś co pół roku to nie ma co wywalać na węglowy. A to widzisz dzięki za radę z tym psikaniem, bo wcześniej odgrzybiałem ale bez zmian w ustawieniach nawiewu. Jak nadal będę mieć nieprzyjemny zapach to spróbuję Twojego sposobu, dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...