Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


skrzynia biegow automat opinie ??


danieltca

Rekomendowane odpowiedzi

Automat tylko z pewnych rąk. Zawsze wyznawałem tą zasadę. Aby działał dobrze i długo- trzeba o niego dbać i przestrzegać kilku podstawowych zasad. Wiec to skrzynia raczej większego ryzyka.

Po takie auto warto pojechać z kimś kto juz miał do czynienia z automatem , niekoniecznie w bmw. Na forum są też tematy dot. kupna auta z taką skrzynią.

...by Tapapapapatatalaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a ja automata kupiłem tak:

- nigdy w życiu wcześniej nie jechałem automatem...

- kupione nie z pewnych rąk...

- nie wiadomo nic na temat wymiany oleju...

ja z premedytacją nie wymieniłem oleju[ był plan na zmianę na manual , ale potrzebny był pretekst:mrgreen: ]

jak kupilem auto miało 107 tyś , teraz po 5 latach ma około 170 tyś, skrzynia chodzi jak nowa...nie mam zamiaru palcem jej dotknąć póki chodzi jak należy. i nie chodzi tu o te parę stówek na zmiane oleju... Bmw nie zaleca zmiany oleju do 250 tyś , i tego się trzymam[ po rozmowie z kilkoma specami z tej materii]

Edytowane przez PRZEMO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja tak samojak przemo nie wymieniałem nigdy oleju. Wcześniejsze auto kupiłem z przebiegiem 202 tys zrobilem nim w 4 lata 230tys z czego wiekszosc z przyczepą i nie było żadnych problemów. Auto 530d z 99 roku czyli niby skrzynia powinna się rozlecieć ze 3 razy a tym czasem sprzedane w okolicyicaly czas je widuje i nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W moim wypadku po kupnie auta skrzynia tez dobrze chodziła. Ale postanowiłem wymienić olej. Po zlaniu mechanicy przyniesli mi w misce do pokazania opiłki zgromadzone wokół magnesu. Było ich sporo jak na moje laickie oko. No i groźba uszkodzenia skrzyni skończyła się na naprawie i regeneracji. Wydane 5tysuklon_bmw i tylko złe wspomnienie zostało....bo teraz co 60 tys lub co dwa lata trzeba wymienić olej i mieć spokojną głowę. Oprócz portfela ma się rozumiećbmw_1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...