Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Jaki akumulator do E39 535i ?


Dzesiu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was kochani,

padł mi akumulator na amen, wcześniej już dawał oznaki zużycia ale ,że było ciepło to nie było większych problemów. Przyszedł mróz,auto stało 3 dni i kaplica, rozrusznik zacykał 3 razy i koniec, ledwo się centralny otwiera. Mniejsza o to. Jakie parametry musi mieć nowe aku? Auto używam głównie w mieście i to nie zawsze bo mam 2 osiołka do dróg o gorszej nawierzchni happy_bmw Nie chce za dużego aku typu 100 ah bo po prostu będzie ciągle niedoładowany. Mechanior zalecił 77ah Centry. Zgadzacie się czy macie na to inny pogląd? pozdrawiambmw_2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po swoja jade we wtorek :-) ale napisalem tak bo aku chce wymienic odrazu na start oprocz plynow filtrow itp. I z tego co na necie szukalem, czytalem. To taki zalecaja. Chyba, ze jestem w bledzie to sory. Ale poczekaj niech ktos sie wypowie jeszcze. Ale skoro nie jezdzisz duzo to mysle ze ten bedzie git. I z tego co sie orientuje na podstawie mojej wczesbiejszej e39 wazny jest duzy prad rozruchowy. Co prawda mialem piec 2,5 ale ogolnie rzedowe 6tki potrzevuja duzy prad rozruchowy a co dopuero v8. Odezwe sie na priv bo mam pytanie

Edytowane przez Krycha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VARTA – B574012068 Akumulator 74Ah/680A (P+ Std.) 278x175x190

EXIDE – EB852 Akumulator 85Ah/760A (P+ Std.) 352x175x175

BOSCH – 0 092 S30 080 Akumulator 70Ah/640A (P+ Std.) 278x175x190

BOSCH – 0 092 S50 130 Akumulator 100Ah/830A (P+ Std.) 353x175x190

Ostatnio we wszystkich autach jakie miałem montowałem Centra i Bosch, co do Boscha to 70Ah może mieć za mało prądu rozruchowego, zwłaszcza jak auto nie jeździ zbyt często im wyższa pojemność tym akumulator ciężej rozładować, jeśli masz dobre ładowanie i sprawny alternator to nie powinna mieć miejsca sytuacja w której aku nie zostanie doładowany, kolejna zaleta to większy prąd rozruchowy, u siostry w A8 4.2 dopiero 3 akumulator się sprawdził, montowaliśmy aku około 70-74Ah i padały jak muchy (nawet w letnim okresie) dopiero porządna 100Ah od Boscha załatwiła sprawę bezpowrotnie i już drugi sezon nie ma kłopotów nawet jak auto kilka dni na mrozie stoi. Różnica w cenie nie jest duża bo ten największy za ok 400 zł można dostać (jak poszukasz to nawet taniej).

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja od siebie dodam jeszcze być może mało znany na forum akumulator YUASA - Akumulator YUASA YBX3019 Bmw 5 (E39) 535 i 235KM - Sklep iParts.pl - jak widać do najtańszych nie należy, ale z tego co zauważyłem coraz więcej osób się decyduje na tego producenta i zgarnia w dużej większości pozytywne opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja od siebie dodam jeszcze być może mało znany na forum akumulator YUASA - Akumulator YUASA YBX3019 Bmw 5 (E39) 535 i 235KM - Sklep iParts.pl - jak widać do najtańszych nie należy, ale z tego co zauważyłem coraz więcej osób się decyduje na tego producenta i zgarnia w dużej większości pozytywne opinie.

Z tego co zauważyłem są one bardzo ciężkie (co jest akurat zaletą), jednakże w wypadku kolegi chodzi raczej o najlepszy stosunek niezawodność/cena tutaj cena jest dość spora, zapewne ma to swoje przełożenie na jakość ale do auta, które jest użytkowane "w kratkę" chyba aż taki nie będzie konieczny, choć z ciekawości byłbym skłonny przetestować tą firmę jak zrobicie dobry rabat na aku do 528i to po przed kolejnym sezonem zimowym rozważę wymianę baterii :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim e46 2.5l mam 80Ah, ale nie wiem jaki prąd rozruchowy bo tylko zerknałem na tą wartość. Ja teraz były te mrozy. Auto cały czas stało i raz na dzien (wieczorem) było na chwile odpalane zeby sobie pochodziło. Odpalał tak jak latem, czyli bez zadnego ale :) Za to w astrze, którą tez odpalałem raz dziennie już kręcił, tak jak by chciał, a nie mógł. Z tym, że w astrze mam chyba 45-50Ah.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...