Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


[e39] Coś skrzypi w kierownicy (film)


Wojtec1987

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zwracam się do was z prośbą o pomoc w zdiagnozowaniu problemu ... otóż jak jest na dworze zimno >0 to strasznie skrzypi mi kierownica, wyciągałem ją chyba przez ostatnie 3 tygodnie 6 razy żeby znaleźć usterkę i nic ...smarowałem wieloklin,smarowałem łożysko za kierą, wlałem trochę oliwy do wnętrza taśmy i nic nie pomaga .... najdziwniejsze jest to że na starej kierownicy z poprzednią taśmą kierownicy jest to samo :evil: ale jak się nagrzeje w aucie to przestaje, proszę o rady,ten dźwięk zabija mi całą radość z prowadzenia auta :evil:

[video=youtube;fWJrLH9EpCU]

Najlepiej słychać od połowy filmiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem ale to było jeszcze w e36 i tez podczas mrozów. Dałem sobie z tym spokój. Na 99% tak sie dzieje, ponieważ jak jest zimno, mróz to sie skóra "kurczy" i trzeszczy. A jak sie nagrzeje to wtedy staje sie elastyczna i juz wszystko cichnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówcie mi że tak musi być bo przestanę jeździć tym autem przez zimę, a tego nie chcę, nie odpuszczę i coś na pewno da się wymyślić, w sobotę wyciągam ją po raz kolejny ... mam starą taśmę i wczoraj ją rozebrałem, znalazłem kilka potencjalnych miejsc skąd ten dźwięk może dochodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie, rozwiązałem problem skrzypiącej kierownicy :) Niżej opis co trzeba zrobić :)

Więc tak między pierścień nr 5 :

Wał kier. kol. kierown. górny BMW 5' E39 523i Limousine ECE - Lista części

A kierownicę dałem podkładkę aby odsunąć całą kierownicę do siebie , żeby wyeliminować to :

IMAG1102_zpsikgxvuol.jpg

Sama taśma jest do kierownicy przykręcona 3 śrubami torx , pod nie dałem także malutkie podkładki aby odsunąć ją od kierownicy, ponieważ na kierownicy także było widać ślady otarć, w ten sposób wyeliminowałem wszelkie otarcia,o cokolwiek,.

Następnie trzeba delikatnie przeszlifować ten plastik ( on odpowiada prawdopodobnie od wyłączanie kierunkowskazów)

Widać na zdjęciu rysę, przejeżdżając po niej palcem, było czuć ewidentnie wgłębienie, czyli o coś ocierało :

IMAG1115_zps3zfcyswi.jpg

Po tych trzech operacjach mogę śmiało napisać że kierownica nie skrzypi, nie było mrozów -10 , ale przy -5 jest cisza, a u mnie było już słychać przy 0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...