Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


E39 525 TDS 1999r Skrzynia automatyczna tryb awaryjny + ABS (wszystko wariuje)


666DARO666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanko, od trzech dni skrzynia przechodzi mi co jakiś czas w tryb awaryjny, co może być przyczyna?

Dodatkowo nie pokazuje mi jaki aktualnie jest wrzucony bieg?

[ATTACH=CONFIG]40289[/ATTACH]

Dziś dodatkowo przestały działać oba zegary, zapalił się ABS, świece też nie gasną, temperatura wskakuje od razu na maxa?

[ATTACH=CONFIG]40290[/ATTACH]

Co może być przyczyną? dodam że przy wrzucaniu biegu jest spore szarpnięcie, a na D max co przeżuci to na drugi bieg, trzeci już nie wchodzi,

nie pokazuje też ile przejechałem km.

Wiem że najlepszym rozwiązaniem jest komp, ale pytam bo może ktoś miał taki przypadek, a chciałbym się dowiedzieć czego mogę się spodziewać? i jakie mogą być ewentualne koszta naprawy?

Z góry wielkie dzięki...

Edytowane przez 666DARO666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 75% obstawiam że przyczyną Twojej "dolegliwości" będzie kostka stacyjki, można to bardzo łatwo sprawdzić podpinając inną na "zewnątrz układu" i odpalając auto śrubokrętem. W razie zainteresowania zapraszam do kontaktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziś rano od razu po odpaleniu auta zapaliły mi się kontrolki ABS i ta druga

[ATTACH=CONFIG]40291[/ATTACH]

A po przejechaniu ok 10km znowu zapaliły się wszystkie te co poprzednio?

[ATTACH=CONFIG]40292[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak konunikacji licznika ze sterownikiem silnika i skrzynią. komunikacja licznika z silnikiem odbywa się linią can, idą dwa przewody can_l i can_h do dde a z niego do egs. miałem ostatnio taki przypadek w x5, nie pokazywał licznik biegów i skrzynia w awaryjnym i brak komunikacji- spalony bezpiecznik (jeden z tych w skrzynce sterowników pod maską) zajrzyj i sprawdź. mowa o A8680

[ATTACH=CONFIG]40334[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
brak konunikacji licznika ze sterownikiem silnika i skrzynią. komunikacja licznika z silnikiem odbywa się linią can, idą dwa przewody can_l i can_h do dde a z niego do egs. miałem ostatnio taki przypadek w x5, nie pokazywał licznik biegów i skrzynia w awaryjnym i brak komunikacji- spalony bezpiecznik (jeden z tych w skrzynce sterowników pod maską) zajrzyj i sprawdź. mowa o A8680

[ATTACH=CONFIG]40334[/ATTACH]

Kolego to jakiś nietypowy bezpiecznik? czy zwykły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

"Dolegliwość" minęła sama, niestety wczoraj znowu powróciła :?

Tym razem nawet na zimnym silniku od razu zapalają się kontrolki :wink:

Polecicie mi jakiegoś magika od elektroniki?

Nie chcę jechać do pierwszego lepszego, a za tydzień będzie znowu to samo! :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...