Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Przestały palić się ringi


BRNzg

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj przestały palić mi się ringi.

czytałam odnośnie żarówek że sa 2 rodzaje H4 ichyba H7.

w motoryzacyjnym Pan powiedział mi zeby wykrecic i zoabczyc jaka to jest a po wykreceniu mam cos takiego..troche to inne niz na schematach, o co chodzi? co robic ?

mam kupic nowa oprawke i zarowke bo to co na zdjeciu to nie wiem co to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chiński bajer zwany "marker led" na allegro tego pełno. A jak byś chciał wrócić na zwykłe żarówki to musiałbyś jeszcze oprawki dokupić, co do samych żarówek to nie h4 ani h7 tylko te małe od postojówek chyba w5w o ile sie nie myle

Wysłane z mojego LG-D405 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to są LED markery do ringów a oryginalna żarówka to halogen (nie pamiętam oznaczenia) 12V/10W.

Ale nawet chiński marker można dostać za śmieszne pieniądze. Trochę dziwne, że oba jednocześnie padły, warto podłączyć bezpośrednio pod akumulator 12V i sprawdzić - może tylko brak zasilania na ringi (np. bezpiecznik - nie pamiętam czy na ringi jest bezpiecznik).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłam kupić poniższe markery

MARKER 6W RINGI BMW E39 E60 E61 X3 E83 X5 E53 E87 (6136561266) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

tylko chciałam zobaczyć o co chodzi z tymi kabelkami od żarówki po tą złączke. w zestawie widzę że jest ten '' kabelek ''.

tylko chcąc zdemontować ten stary zarówno od spalonej żarówki jak i nowej to nie ma możliwości. starałam się podważyć ale nic.

demontował to ktoś kiedyś?

przyjrzałam się dokładnie temu co mam kupić i tej przejściówce na zdjęciu i próbując wyczepić to z gniazda nic nie idzie. nawet ten dzyndzel który odpinam lekko ( na tyle ile mogę ) to nie powoduje to zwolnienia zakleszczenia tych elementów przez co zastanawiam się że jak kupię planowany zestaw markerów led to czy zostawiając starą przejściówkę będą one pasować pod nowe bo jak doczytałam dane przejściówki są do każdych żarówek innych bo i moc jest różna.

znalazłam 2 razy mocniejsze za niewielką różnicą cenową.

RINGI LED MARKER 12WAT BMW E39 E53 E60 E61 E65 E87 (5998825410) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

cholerka, co robić ?

Pozdrawiam

Edytowane przez BRNzg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te z pierwszego linka to lipa - mała moc, te drugie już lepiej, ale poszukaj większej mocy np: 10W sztuka - takie będą lepiej wyglądały.

Przejściówka musi wyjść, może tylko na uszczelce gumowej trochę się zapiekło, ten zaczep tylko lekko do góry i ciągnąć, musi wyjść.

Edytowane przez pidey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie biorąc o wyższej mocy czyli po 10W na żarówkę to wyjdzie kosztowo około 200 zl to tak jak w ASO kupić nowe oryginalne oprawki i żarówki do tego bo jak zerknęłam to 95zł oprawka z żarówka :D

Swoją drogą to po paru dniach od zdarzenia zaczęło mi fiksować światło ksenon. raz się zapalało a raz nie. na dzień dzisiejszy wygląda to tak że się zapali i po chwili gaśnie. żarnik jest ok więc strzelam że to przetwornica bądź kabel który podłączam do żarnika.

Chciałam sprawdzić czy to żarnik to ktoś tak mocno zakręcił ten pierścien przy żarniku że nie sposób go wykręcić,Nawet mój brat nie mógł zrobić nic a siły trochę posiada ;P

Ale już wcześniej zauważyłam że te światło jest słabsze a żarniki były kupowane 3 lata temu firmy philips.

Rozglądając się za przetwornicami widzę że to koszt około 100 zł za jedną sztukę.Wiem że nie opłaca się kupować jakiś zamienników.

Znalazłam coś takiego Przetwornica Xenon BMW E39 X5 - Wrocław (6242139074) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Ponadto próbuję doczytać jeszcze odnośnie tego: PRZETWORNICA XENON HELLA BMW 5 E39 7 E38 X5 E53 (6096260489) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

A zapytam.. można gdzieś kupić sam kabel ten z czerwoną końcówka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PHILIPS vs philips (made in china) potężna różnica :mrgreen: a na YT jest tego sporo jak chinole podrabiają oryginały.

Jak kupisz podróbę albo zamiennik nie licz na to, że oryginalny palnik ksenonowy pożyje długo.

Kabelek można odciąć od spalonej przetwornicy i przelutować byle dobrze zaizolować.

Wracając do markerów - oryginał to "żółtek" a marker świeci prawie jak ksenon - wybór należy do Ciebie. Pomijam aspekt oryginał - chińszczyzna i cena.

Osobiście zmieniłem te markery na LED 2x5W (jakaś chińszczyzna) i nie mam na razie powodów do narzekań oprócz lekkiego deficytu jasności ich świecenia - chętnie zamieniłbym je właśnie na 2x10W. Pewnie niebawem rozpruję je i wpakuję do środka moduł LED XML-T6 10W :wink:, bo kupno gotowego zestawu 2x10W to cenowo lekki przerost formy nad treścią a samodzielnie wyjdzie mi dużo taniej.

Edytowane przez pidey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...