Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Akcja - Dzień Dziecka 2007


Gość Mordulec

Co o tym myslisz ?  

36 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co o tym myslisz ?

    • JESTEM NA TAK
    • JESTEM NA NIE
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie mysle ze do 1go czerwca jest jeszcze sporo czasu i mozna by zorganizowac

zbiórke rzeczy dla Dzieciaków z domu dziecka , w tamtym roku był temat wstepnie

obgadany ale chyba troche za pozno sie za to zabralismy dlatego mam nadzieje ze

w tym roku uda nam sie to przeprowadzic do konca :wink:

Jesli chodzi o rzeczy jakie moglibysmy zebrac to myslałem np o :

-zabawkach

-pluszakach

-przyborach szkolnych

-grach planszowych

- ..... itp

Zapewne sporo takich rzeczy zalega w Waszych domach z ktorych pewnie nie kożystacie

a Dzieciaki pewnie by sie z tego ucieszyły

Napiszcie co o tym myslicie :?: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 195
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Świetna sprawa, o ile moi rodzice nie wyrzucili, to w piwnicy mam ze dwa worki z miśkami (kiedyś tato z bratem namiętnie łowili miśki z automatów za 2 zł ;) ) i coś tam sie jeszcze znajdzie.

Ale te rzeczy, które zbierzemy, to dajemy jednemu z Domów Dziecka, czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale te rzeczy, które zbierzemy, to dajemy jednemu z Domów Dziecka, czy jak?

Dobre pytanie , trudno oszacowac ile tego bedzie :wink: ale powiedzmy ze narazie

planujemy dla jednego .

A co do samej zbiórki to moglibysmy to przeprowadzic w czasie majowego spota

lub na kilka dni przed 1-szym czerwca zrobic wieczornego spota połaczonego ze

zbiórką :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniesz na poważnie taką zbiórkę, skontaktuj się z takim Domem Dziecka i zapytaj jakie mają potrzeby.

Planowałem zorganizowanie czegoś takiego w czasie ślubu, tak aby goście przychodzący do kościoła zamiast wręczać kwiaty, które i tak zwiędną, żeby przynosili artykuły szkolne.

Obdzwoniliśmy chyba z 15 wrocławskich domów dziecka i większości powiedzieli nam, że pluszaków i kredek mają sporo. Bardziej przydałyby się im pieluchy tetrowe, pampersy lub pieniądze, za które mogliby kupić tego typu rzeczy.

Akcja, którą chcesz przeprowadzić jest jak najbardziej w porządku, tylko zanim zaczniesz to zadbaj o szczegóły. W przeciwnym wypadku będziesz miał dwa worki pluszaków i będziesz jeździł od jednego do drugiego domu z nadzieją, że w końcu ktoś to od Ciebie weźmie.

Tak to wygląda na dzień dzisiejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniesz na poważnie taką zbiórkę, skontaktuj się z takim Domem Dziecka i zapytaj jakie mają potrzeby.

Planowałem zorganizowanie czegoś takiego w czasie ślubu, tak aby goście przychodzący do kościoła zamiast wręczać kwiaty, które i tak zwiędną, żeby przynosili artykuły szkolne.

Obdzwoniliśmy chyba z 15 wrocławskich domów dziecka i większości powiedzieli nam, że pluszaków i kredek mają sporo. Bardziej przydałyby się im pieluchy tetrowe, pampersy lub pieniądze, za które mogliby kupić tego typu rzeczy.

Akcja, którą chcesz przeprowadzić jest jak najbardziej w porządku, tylko zanim zaczniesz to zadbaj o szczegóły. W przeciwnym wypadku będziesz miał dwa worki pluszaków i będziesz jeździł od jednego do drugiego domu z nadzieją, że w końcu ktoś to od Ciebie weźmie.

Tak to wygląda na dzień dzisiejszy.

zgadzam sie, mozna byloby tez pojezdzic po hurtowniach, moze ktos ma jakies znajomosci i popytac sie o art, chemiczne, higieniczne itp. moze z krotkim terminem waznosci, czy przekazlaly by w formie darowizny pod bandera maxbimmer np. bo kasy to raczej duzo sami nie uzbieramy, ale po pierwsze PRIMO trzeba ustalic dom dziecka ktory chcemy wspomoc i czego potrzebuje, sam przyznam ze zamiast dac kase wolalbym kupic cos co potrzebuja zgrzewke plynow do naczyn czy jakies proszki, mysle ze tak cos bysmy uzbierali a zabawki swoja droga zeby dzieciaki takze sie ucieszyly

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Placówki we Wrocku:

http://www.pf.pl/serwis/domy+dziecka-Wroc%C5%82aw-V1_YP.html?client=adword-pf&gclid=CN2QkqXPj4wCFSLiEAodHmIS4w

Adresy,telefony,mapki dojazdowe,

Z niektórymi placówkami można nawązać kontakt e-mail'owy

Kontaktowałam się e-meil'owo z kilkoma Domami Dziecka, ale jak na razie nie ma z ich strony żadnej odpowiedzi. Wieczorem skorzystam jeszcze z tych adresów, które podałeś i również napisze, a jeżeli dalej nic nie będzie wiadomo, to zostanie kontakt telefoniczny lub osobisty :lol:

Kiedyś miałam praktyki w Pogotowniu Opiekuńczym i miałam tel do dyrektorki, więc jak go znajdę to będziemy mieć ułatwiony dostęp <bmw_3>

Miłego dnia :mrgreen:

[ Dodano: 16 Maj 07, 12:22 ]

Mam odpowiedź z Wielofunkcyjnej Placówki Przyjazny Dom " happy_bmw

Oto treść e-mail'a

Szanowni Państwo jest nam niezmiernie miło, że pomysleliście Państwo o naszych podopiecznych.

Dzień Dziecka jest jedną z niewielu okazji aby uśmiech zagościł na twarzyczkach naszych dzieci.

Codzienne trudy walki z szarą rzeczywistością mogą być rozpromienione ciepłem ludzkiej życzliwości.

Mamy nadzieję, że nadal Państwa propozycja jest aktualna.

Z góry dzi.ekujemy za zainteresowanie i Państwa pomoc

Dyrektor

Iwona Siemińska

a link do placówki

http://dolnoslaskie.teleadreson.pl/wroclaw/wielofunkcyjna-placowka-przyjazny-dom-a50793daab.html

a mój e-mail wyglądał tak :

Witam,

zwracam się do Państwa z nietypowym zapytaniem.Mianowicie reprezentuje BMW KLUB WROCŁAW i wspólnie z przyjaciółmi z wyżej wymienionego klubu chcielibyśmy zorganizować zbiórkę rzeczy (zabawek, jedzenia, słodyczy, środki czystości itp) z okazji Dnia Dziecka. Nasze datki chcielibyśmy podarować któremuś z Domów Dziecka lub placówce, które pomaga ludziom w trudnych chwilach swojego życia.

Czy byliby Państwo zainteresowani taką formą pomocy z naszej strony?

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Paulina Wróbel

Teraz wydaje mi się, że powinniśmy spotkać się z tą kobietą osobiście i pogadać o szczegółach, czyli jak to mamy dostarczyć, ile jest osób itp.

Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałam do kobiety

"Witam,

nasza propozycja jest jak najbardziej aktualna :).

Jeżeli mogłaby nam Pani podpowiedzieć, czego potrzeba najbardziej i w jakiej

formie dostarczyć produkty, czy dajemy Pani wszystko i Pani rozdziela, czy

może zrobić paczkę dla każdego dziecka?

Najchętniej, jeśli nie będzie stanowiło to dla Pani problemu,

skontaktowalibyśmy się z Panią osobiście i porozmawiali o szczegółach.

Proszę podać jaki dzień pasowałby Pani na nasza wizytę.

Dziękuje i pozdrawiam.

Paulina Wróbel"

W piątek ja odpadam, bo pracuje do 20 a potem mam zebranie :? ale delegacja może pojechać ;)

A jak będzie wyglądała zbiórka, każdy przynosi, to co może, czyli sam kupuje produkty, czy np zbieramy po 10 zł i jedziemy na takie wielkie zakupy?

Oczywiście jak ktoś będzie miał w domu coś,co jest mu zupełnie niepotrzebne,a może sprawić radość dzieciakom, to też przynosi :mrgreen:

Porozmawiam w Empiku, może uda wynieść się jakieś książeczki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myśle że każdy niech przyniesie co moze, moze jakies ubrania, zabawki itp.

i zrzutka swoja droga

pozdr

sorry, ale będę scpeptyczny........

jeśli może my uzbierać kwotę powiedzmy 2000 no to świetnie, ale w to wątpię, nie zaniesiemy przecież 100-200 zł........... :evil:

a co to zabawek i ubrań........ sorry ale jakoś tego nie widzę.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałam odpowiedź

Witam Panią bardzo serdecznie

Cieszymy się ze temat jest aktualny

Proponujemy spotkanie w poniedziałek 21 maja o godz. 12.00 - 15.00

Zapraszamy na kawe i miłą rozmowe

Dyrektor

Iwona Siemińska

I tu pojawia się problem, czy ktoś w tych godzinach jest wolny? Podejrzewam, że wszyscy są w pracy. Ostatecznie ja mogę zamienić się na popołudnie, ale nie ukrywam, że przedostanie się w godzinach szczytu na ul Chopina z Kozanowa, będzie dla mnie problemem. Ale jak będzie trzeba to dam radę :mrgreen:

Jest też druga opcja, a mianowicie pozostanie tylko przy kontakcie e-mail'owym.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj się dowiedziałem że w tamtu roku Findacja Hasco-Lek przekazała w tamtym roku

rzeczy itp. na większą kwotę, postaram się dowiedzieć, po weekendzie czy w tym roku też coś

szykują:

Dnia 1 czerwca 2006 roku Fundacja przekazała ubrania, żywność, środki higieny osobistej, gry edukacyjne, sprzęt rekreacyjny oraz grilla podopiecznym Domu Dziecka przy ul. Chopina we Wrocławiu oraz Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w podwrocławskim Jaszkotlu. ...

... Zakupując artykuły dla obu placówek Fundacja kierowała się wskazówkami ich dyrekcji. Wartość udzielonej pomocy to około 10 tys. zł. Nie była to jednorazowa akcja, a dopiero początek długofalowego wsparcia, jakiego Fundacja będzie udzielać swoim podopiecznym.

Może będzie można się podłączyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj się dowiedziałem że w tamtu roku Findacja Hasco-Lek przekazała w tamtym roku

rzeczy itp. na większą kwotę, postaram się dowiedzieć, po weekendzie czy w tym roku też coś

szykują:

Dnia 1 czerwca 2006 roku Fundacja przekazała ubrania, żywność, środki higieny osobistej, gry edukacyjne, sprzęt rekreacyjny oraz grilla podopiecznym Domu Dziecka przy ul. Chopina we Wrocławiu oraz Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w podwrocławskim Jaszkotlu. ...

... Zakupując artykuły dla obu placówek Fundacja kierowała się wskazówkami ich dyrekcji. Wartość udzielonej pomocy to około 10 tys. zł. Nie była to jednorazowa akcja, a dopiero początek długofalowego wsparcia, jakiego Fundacja będzie udzielać swoim podopiecznym.

Może będzie można się podłączyć ;)

Super, ja załatwiłam na 99% nowiutkie książeczki dla dzieci happy _bmw

W takim razie, co mam odpisać kobiecie? pytanie_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra napisałam do niej.

Więc czekamy do poniedziałku, jak będzie można się podpiąć, to byłoby świetnie. Z tego co zrozumiałam to Fundacja Hasco-Lek sprawuje piecze nad Domem Dziecka na ul.Chopina, więc chyba spotkania z tą kobietą nie byłoby konieczne :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna by skrobnac z forumowego konta mailowego, ze organizujema taka a taka akcje

i szukamy fundacji ktora rowniez by sie podpiela pod to i ewentualnie nam pomogla

Napisac co planujemy (zbiorka rzeczy, zabawek i pieniedzy na kupnio najpotrzebniejszych rzeczy) co Wy na to ? jezeli nie bylo by odzewu poweszylbym w okolicy

FUNDACJA HASCO-LEK

Organizacja Pożytku Publicznego

ul. Żmigrodzka 242 E

51-131 Wrocław

tel. (071) 352 95 22, fax (071) 352 76 36

e-mail:fundacja@hasco-lek.pl,

strona www: www.hasco-lek.pl/fundacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...