Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Akcja - Dzień Dziecka 2007


Gość Mordulec

Co o tym myslisz ?  

36 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co o tym myslisz ?

    • JESTEM NA TAK
    • JESTEM NA NIE
      0


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 195
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

dzieciakow moze nie ale administracje kto wie, maja kompa a w MM czy moze w Empiku gry lub gazetki z grami ciekawe mozna juz za 19'99, zreszta proponujcie to Wasza kasa

pozdro

Witam

Dopiero doczytałem ostatnie wątki na forum.

Chciałbym się dołaczyć do akcji (finansowo na bank) :) , z tym, że nie wiem czy wpłacamy jeszcze?

Co do podarków lub innej formy to poparłbym pomysł kosy, żeby kupić gierki. Skoro wypad raczej przed wakacjami nie wyjdzie, a "po wakacjach" - co to za dzień dziecka? Można im fundnąć jakieś w stylu colina05 po 17.99 (z saturna) czy TD i na przykład zestaw kierownic do poszalenia (przeciętna sztuka kosztuje od 60-100 pln), lub jakiś heroesów, warcraftów itp. To dla chłopaków. Dla dziewczynek tez pewnie się coś znajdzie też jakieś gierki (żeby było sprawiedliwie (chyba, że lale wolą).

Można też zorientować się jak dzieci i ich dom rozwiązał problem mundurków. Niby kiepski prezent, ale zawsze możemy zafundować parę(naście sztuk, może z małym logo naszego klubiku na ramieniu - byłoby nam baaaaaaardzo sympatycznieeeeee). Może się zastanowimy nad takim prezentem. Ja dla swojego juniora już rezerwuję takie cudo (wymagane od września) za 35pln. Dla takiego DD to też niezły wydatek, a jak zaoszczędzą na nich, to kupią coś lepszego.

A o paczkach z prawdziwego zdarzenia (full wypasik, gierce, zabawki, ciuszki, maskotki łakocie itp) możemy zacząć myśleć pod kątem grudnia. Patrząc na rozwój wątka od kwietnia to do mikołaja lub choinki powinniśmy zrobić to na tip top.

Co wy na to??

Piszcie bo trzeba coś na biegu teraz zrobić z kasą i dziećmi a na mikołaja z jakimś DD (możemy znaleźć we Wro lub Dolnym Śląsku taki bez patronatów wielkich firm, bo przy nich to DD się rozleniwiają, wtedy dyrekcja ma za dobrze) nawiązać współpracę i się postarać jak na trzy litery przystało. Znam trochę teren i mogę poszukac placówek. Przy okazji może być też niezła frajda dla nas. Wypad w ciekawe miejsce (im większe "zadupie" tym jest fajniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem jednak bardziej za tym co juz wczesniej ustalilismy,

chociaz pomysł zakupu gierek czy PSII jest nie naj gorszy.

ale wydaje mi sie jednak ze z tego prezentu to zadowoleni bardziej by byli chłopaki

niz dziewczyny...

z reszta nie sadze zeby dziewczyny poswiecały tyle czasu na graniu co chłopaki

a przeciez chodzi nam oto zeby i chłopcy jak i dziewczynki byli tak samo zadowoleni z prezentu...

dzisiaj mamy jz 05.06. do 10.06 zostało juz niewiele czasu zatem lepiej cos szybko wymyslic zeby było ok.

mozna sie spotkac przed 10.06 i pomyslec co dalej, wymienic kilka zdań (pomysłów)

i podjac jakas sensowna decyzje...

pozdrawiam <bmw_2>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja Oskar, lepiej mieć z góry ustalony plan, z tym, że jak on nie wyjdzie (a coś wskazuje że dyrekcji do tego pomysłu nie śpieszno, bo chyba bez większego entuzjazmu podchodzi, nikt tam nic nie wie dyrektorka milczy, nie wydała żadnych dyspozycji co z naszą akcją, to lepiej zawczasu mieć opracowany plan "B".

Żeby dzieciaki zadowolić, to trzeba wiedzieć jaki tam jest ich rozkład wiekowy, jakie mają potrzeby/oczekiwania i czym dysponują, żeby nie kupić np. gierki, która na żadnym sprzęcie nie pójdzie, albo w którą nikt nie zagra bo nie jest na topie wśród maluchów (to tylko przykład, prezentów, z którymi później nie wiadomo co robić). A za dobrych parę stówek to możemy kupić coś dla wszystkich starszych, młodszych, chłopaków i dziewuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam możliwość porozmawiać z pedagogiem tej placówki może sie coś więcej dowiemy jak to będzie

po 16 nastej będe coś więcej wiedział to dam znać

[ Dodano: 5 Czerwiec 07, 18:03 ]

Witka!! Rozmawiałem z pedagogiem tej placówki dowiedziałem się że dzieciaków raczej nie uda się wziąść na wypad- u nich na podwórku mają swojego grilla więć nie musimy brać sprzętu o ognisku zapomnijcie. 90 % dzieciaków to wiek 9 - 12 lat tylko trzy osoby to 14-15.Wychowawców w niedzielę ma być tylko dwóch. a o wszystkim najlepiej jest rozmawiać z prezesem tej placówki bo to jest dom dziecka prywatny. Prezesem jest Pani Guzmann i ona zezwala na wszystkie rzeczy z dziećmi , w domu dziecka jest zawsze po południu.i to ono jest władna we wszystkim. Pedagog powiedziała ,że dzieciaki dostały mnóstwo prezentów i zaproponowała dofinansowanie im kolonii.Ale dezycja należy do nas.

[ Dodano: 5 Czerwiec 07, 18:14 ]

a może dołożyć dzieciakom smycze ?! w formie propagowania naszego klubu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec

Nie robimy zadnych kombinacji i trzymamy sie planu , miały byc paczki i będą poniewaz na

to zbieralismy pieniądze i kazdy o tym wiedział dlatego zmiany za pięc dwunasta nie

wchodzą w gre. Po drugie rozmowę dotyczącą potrzeb w domu dziecka Paulina

przeprowadziła juz duzo wczesniej i jasno z niej wynikało co mamy zorganizowac.

Jutro jest ostatni dzien na to zeby uzgodnic czy wyjazd do sielskiej zagrody wchodzi w gre

czy zawozimy tylko paczki + ewentualnie robimy grila i albo uda sie porozmawiac z panią

prezes albo nie , swoją drogą troche mnie dziwi postawa opiekunów i osób zajmujących

sie domem dziecka bo mimo kolejnych prób z naszej strony sprawa dalej pozostaje

bez konkretnych odpowiedzi. Nie mniej jednak skoro sie zobowiązalismy i zebralismy

pieniądze to paczki zrobimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro wszystko się wyjaśni, czy w ogóle akcje dojdzie do skutku. Widać dla niektórych umożliwienie pomocy stanowi wielki problem. Jeżeli będę miała zgodę, prezenty zostają takie jak ustaliło się wcześniej tzn słodycze i owoce (tak też wstępnie ustaliłam z dyrektorką)

PIT nie dysponujemy wielką kasą aby móc zasponsorować kolonie dzieciom, a poza tym, myślę, że w naszej akcji nie chodzi o to, aby dać kasę, tylko o to, aby mieć świadomość, że wywyołało się uśmiech na twarzy dziecka. Na pewno cieszyłby ich przejazd beemkami, czy wyjście poza teren Domu dziecka. Zawsze to jakaś atrakcja. Ale nie będziemy o to prosić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pola dziś rano dowiedziałem sie że tam pracuje koleżanka i dlatego z nią rozmawiałem a jeżeli chdzi o kolonie to miało być dofinansowanie a nie sponsorowanie i to jest propozycja pani pedagog bo ona powinna wiedzieć co dla dzieci jest dobre bo z nimi pracuje ale nie oto chodzi jak jest plan to git i tego sie trzymamy ale to wszystko odbędzie sie na terenie bo nie ma szans na wyjazd i tu lipa jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę już nie wpłacać pieniążków.

Oto aktualna lista, którzy nas wspomogli:

1.Łazik z rodzinką

2.Nibiru

3.Dziki

4.Cichop

5.Pola&Mordulec

6.Byq & Kinga

7.Piotr

8.Patryk E-34

9.Michu

10.Leszek

11.Oskar

12.PIT

13.BOKSA

14.Magda

15.Maximus

16.Kosa & Katarzyłka

17.Gizbern

18. Agnieszka Karolina

19.Kocurek

Razem 745 zł

Wszystkim wpłacającym bardzo dziękuje <bmw_2>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robimy zadnych kombinacji i trzymamy sie planu , miały byc paczki i będą poniewaz na

to zbieralismy pieniądze i kazdy o tym wiedział dlatego zmiany za pięc dwunasta nie

wchodzą w gre. Po drugie rozmowę dotyczącą potrzeb w domu dziecka Paulina

przeprowadziła juz duzo wczesniej i jasno z niej wynikało co mamy zorganizowac.

Jutro jest ostatni dzien na to zeby uzgodnic czy wyjazd do sielskiej zagrody wchodzi w gre

czy zawozimy tylko paczki + ewentualnie robimy grila i albo uda sie porozmawiac z panią

prezes albo nie , swoją drogą troche mnie dziwi postawa opiekunów i osób zajmujących

sie domem dziecka bo mimo kolejnych prób z naszej strony sprawa dalej pozostaje

bez konkretnych odpowiedzi. Nie mniej jednak skoro sie zobowiązalismy i zebralismy

pieniądze to paczki zrobimy.

1. Jasne. Może niezbyt dokładnie przeczytałem wszystkie posty, ale ... było tam o rozmowach z dyrekcją, o planach przyłączenia się do fundacji Hasco itp i o wyjeździe do Kiełczowa. Mordulec wiem ty uczestniczysz w tym przedsięwzięciu osobiście więc wiesz co i jak. My na necie może nie do końca mamy wszystko wyartykuowane.

2. Mordulec lub Pola, dajcie znać czy jeszcze się można dorzucić, to zrobię przelew jutro rano i w południe będzie na koncie.

3. Co do rozmów z dyrekcją to powiem w skrócie.

VER 1. Z pozycji petenta, owsiaka i innych, urzędas to drętwus, ktory trzyma się literalnie jakiś głupich przepisów. Tyle, że z nich go rozliczają. Babka jest takim urzędasem i ma pod sobą (raczej na swojej głowie) ileś tam dzieciaków (nie ważne w jakim wieku bo wszystkie poniżej 18lat). Jak jednemu choć włos z głowy spadnie to babka ma PRZESRANE = PROKURATOR, SĄDY, KURATORIA i często WYLOT Z ROBOTY. A taka praca jest często związana z wiatrami politycznymi (łatwo może wywiać pod byle pretekstem).

Teraz weź posadź się na jej stołku. Ja osobiście bym nie chciał oddać sporą grupę dzieciaków obcym, nieznanym bliżej osobom. Do takich akcji z zewnątrz potrzeba czasu podchodów, budowania zaufania, nic na OWSIAKA!!!.

Wer. 2. (łącznie z 1). Dyrekcja ma fajnie, cisza, spokój, ma fundację=sponsora.

Wersja druga jest też taka, że sponsor główny stwierdził, że nikt nie będzie w ich garnku mieszał i wykorzystywał sytuacji. A nóż - widelec chcielibyśmy sprawę nagłośnić i wyszłoby, że jesteśmy suuuuper a o fundacji cisza. Dyrekcja fundacji porozumiała się z dyrekcją DD o sposobie "załatwienia sprawy" tak, że przeciągną rozmowy, rozwleką temat i nie zdążą się chłopaki zrganizować (bo nieładnie odmawiać), a może "odpuszczą sobie i po kłopocie'. Takie podejście wierzcie mi to norma. Układy, układy, układy....

Za długo siedzę w administracji,...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
Wer. 2. (łącznie z 1). Dyrekcja ma fajnie, cisza, spokój, ma fundację=sponsora.

Wersja druga jest też taka, że sponsor główny stwierdził, że nikt nie będzie w ich garnku mieszał i wykorzystywał sytuacji. A nóż - widelec chcielibyśmy sprawę nagłośnić i wyszłoby, że jesteśmy suuuuper a o fundacji cisza. Dyrekcja fundacji porozumiała się z dyrekcją DD o sposobie "załatwienia sprawy" tak, że przeciągną rozmowy, rozwleką temat i nie zdążą się chłopaki zrganizować (bo nieładnie odmawiać), a może "odpuszczą sobie i po kłopocie'. Takie podejście wierzcie mi to norma. Układy, układy, układy....

Za długo siedzę w administracji,...

Podobne mam odczucia , sadzac po rozwoju sytuacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jezeli nie mozna ich zabrac do sielskiej zagrody ani na przejazd w kolumnie bumek :( to przynajmiej pojedzmy tam, wreczymy im prezenty i ewentualnie zrubmy tego grila... :gril:

nie ma mowy o rezygnowaniu gdyz co niektuzy naprawde sie poswiecili

organizujac ta akcje...

samo to ze przyjedziemy do DD to dziciakom sprawi wielka frajde

a robiac jeszcze grila czy nawet dac im mozliwosc posiedzenia w aucie mysle ze

ten dzien w jakis sposub zapisze im sie w pamieci...

pozdro <bmw_1>

[ Dodano: 6 Czerwiec 07, 12:43 ]

dajcie jeszcze znac dla przypomnienia skad w niedziele jedziemy i

o której sie spotykamy...

pozdrawiam jeszcze raz wszystkich klubowiczów <bmw>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) WAŻNE!!!

Prosze,nie wyciągajmy jednak pochopnie negatywnych wniosków :mrgreen:

Wiem ,że emocje biorą górę i kilka osób naprawdę całym sercem zaangażowało się w tą AKCJĘ

Nie jest tak zle jak to wyglądało,Dom Dziecka jest szczerze na "tak" jeśli chodzi o współpracę z nami,tylko sytuacja z chorobą i nieobecnością Pani Dyrektor dość mocno skomplikowała sprawę.

Dodzwoniłam sie do Domu Dziecka przejmując pałeczkę od Paulinki :wink:

sprawa wygląda następująco:

-do czasu kiedy nie ma Pani Dyrektor zorganizowanie wizyty tak jak była zaplanowana,czyli 10.06 przynajmniej grill u nich,bedzie trudne do zrealizowania

-w placówce na dzień dzisiejszy nie ma osoby ,która poza dyrekcją,może podjąc wiążącą decyzję jak to ma przebiegać,bo to naprawdę trzeba dokładnie dograć...

-i niestety najważniejsza rzecz: niedziela to taki dzień kiedy dzieciaki w dużej większości są w domach,bo sądy i inne instytucje tak to umożliwiły......i tak naprawdę może być ich tylko garstka

-i tu wracam do Pani Dyrektor: gdyby była na "posterunku" to ona tak by to zorganizowała,że dzieciaki wróciłyby wcześniej do placówki na zorganizowaną imprezę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jednym słowem niezbyt ciekawa perspektywa :?

ja juz nie mam pomysłów...

jak cos wymysle to jeszcze sie odezwe a tym czasem proponuje

mały spot zeby omówic temat do konca na zywo a nie na forum...

w czwartek jest boze ciało i wiekszosc ma wolne i mozna by było sie spotkac

w godzinach popołudniowych tak ok.17-18godz.

pytanie_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawe obgadamy na spocie 17.06 do tego czasu p. dyr wroci i moze bedzie cos wiadomo

a o której jest ten wyjazd i gdzie sie spotykamy?

na miejscu w osówce czy gdzies na miescie??

pozdr

Spotykamy się 17.06 o godzinie 8.00 na parkingu na Bielanach ( tam gdzie jest EURO Agd i coś tam dalej ;) ) i kolumną beemek śmigamy do Osówki :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam widze że sie wszystko pokiełbasiło ale czy fakt że pani dyrektor jest na zwolnieniu aż tak wpływa na to że nie możemy sie pojawić w tej placówce10 06 i może dalo by rade omowić to z panią przez telefon bo jak jej nie będzie to chyba sie nic nie stanie a jako dyrektor to może zarządzć by w tym dniu pojawił sie ktoś jeszcze z opiekunow . a jak nie to następnym roku taką akcje zorganizuje sie wcześniej i dopnie sie ją na ostatni guzik bo moim zdaniem w połowie czerwca robić dzień dziecka to tak troszke dziwnie i tak na siłe . kasa z tego roku może sobie poleżeć na koncie jako fundusz na następny rok lub można ją przeznaczyć na inne cele związane z klubem . Co o tym myślicie ?ale tak w sumie to jeszcze nic straconego bo przed nami mikołajki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może odwiedzić jakis dom dziecka np. na trasie do osówki lub koło niej??? <bmw_2>

mozna by było podjechać- zawieśc paczki lub jakiś ''grubszy'' kupiony przez nas prezent :wink:

Pewnie można,

można odwiedzić oddział onkologiczny dziecięcy przy bujwida, znalazłem na szybko dom dziecka w Bystrzycy Górnej (za Świdnicą na trasie do Osówki linka do obiektu nie do DD:

http://wroclaw.hydral.com.pl/15988,obiekt.html,

znam dom dziecka w Kłodzku (też może być po drodze, prowadzą go baaardzo miłe siostry, robiłem tam dawno temu remoncik z firmą więc pamiętam że jest)

Jest też w Domaszkowie koło Bystrzycy Kł. -fajny dom dziecka, doskonała okolica na wypady, ogniska i inne rzeczy, znam też burmistrza tej okolicy (rodzinnej,więc może też jego pomocna dłoń się przyda).

Jeżeli chcecie to po poszukam czegoś dokładnie o wybranych placówkach, skontaktuję się z nimi i porozmawiam), ale to od was zależy.

Tu jest parę adresów

http://wroclaw.naszemiasto.pl/kontakty_adresy/szukaj/?r=339&tresc=&ilosc=10&sortuj=0&czysc=1&grupa=0

Co do mikołajków / aniołków itp. to już możemy planować akcję (w sumie nie zostało dużo czasu). Czy się rozglądnąć za jakimiś placówkami na D.Śląsku, rozeznać się?? Byłem w wielu gminach (taka praca :)) i rozmawiałem z wieloma miejscowymi "dygnitarzami", mieć czyjeś wsparcie duchowe - pomaga często, gęsto. Jak coś to dajcie info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro dyrekcja nie podchodzi do nas poważnie, to tez uważam,że należałoby zmienić placówkę. Uzbieraliśmy troszkę pieniążka, to fajnie byłoby go przeznaczyć dla kogoś, kto tej pomocy faktycznie potrzebuje. Od razu mówię, nie popieram kupna PS2 itp sprzętów. Owszem nie musi być to DD, może być jakiś oddział pediatryczny.

Kocurek jeżeli masz taką możliwość to popytaj się. Jeżeli będziesz miał jakieś info, to proszę daj znać. Nie musi być to akcja na Dzień Dziecka, ale fajnie byłoby gdyby ten temat zamknęło się już w czerwcu. A potem można planować Mikołajki :wink:

Dziękuje. happy_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...