Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Koszt regeneracji vanosa m54


mmaarrcciinn

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie na pewno nie jedna osoba to robiła. Tak jak w temacie, ile mniej więcej kosztuje regeneracja vanosa w m54 jak bym chciał gdzieś to oddać zrobić? Niby jest wszystko z nim ok, ale chciałem o tym pomyśleć niedługo. Chodzi o uszczelki itp z robotą. Miałem sam to zrobić ale nie wiem czy się wezmę. Mam tu dwie osoby które się tym zajmują tylko coś dużo chcą.... Sprawdzałem niby ten zestaw uszczelek itp do samego vanosa, no i w 150 zł bym się zamknął za nie. Podkładki jeżeli by ewentualnie miały luz, ten gość do którego bym oddał, daje do planowania o te setne milimetra...

Edytowane przez mmaarrcciinn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Pawel4freak napisał:

1200zł bmw swapy z uszczelkami i sprawdzaniem rozrządu.

Uszczelka pokrywy zaworów, uszczelka pod obudowe vanosa, uszczelki tloczkow vanosa. Regeneracja jest kompletna oczywiscie z kasowanien luzow na lozyskach. Rozrzad sprawdzany, a w razie potrzeby korekta w cenie.

18 minut temu, mmaarrcciinn napisał:

Jakie jeszcze uszczelki wchodzą w grę oprócz tych vanosa? Na zaworach i jeszcze? Bo tą u podstawy filtra miałem wymienianą max 3 miesiące temu bo ciekło....

Uszczelka pokrywy zaworow, nie na zaworach. Na zaworach masz uszczelniacze zaworowe ktorych wymiana juz kosztuje osobno. Nie wiem co ma uszczelka podstawy filtra oleju do vanosa i rozrzadu , ale w razie potrzeby mozemy wymienic kazda inna uszczelke ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem przy ustawieniu rozrzadu czy ewentualnej korekcie jest tylko jeden ;) Wszystkie te pryzmy z allegro czy innych sklepów można sobie wsadzić nie będę mówił gdzie ;) Każda jest inna i żadna którą miałem w rekach nie ma wymiaru takiego jak oryginalna oemowa pryzma. Z ciekawostek jeszcze powiem że nawet inchape nie dysponuje taką pryzmą i z tego co wiem wypożyczają z centrali jak mają potrzebę. Nikt mi nie powie że jest inaczej bo przemieliłem tych rozrządów i całych silników sporo w swoim życiu i przyjeżdżają do mnie auto z całej PL które miały w najlepszych warsztatach ustawiane rozrządy i ŻADEN się nigdy nie pokrywał ;) Nie muszę chyba mówić że 1mm na tłoczku to kilka stopni przestawiony wałek a co za tym idzie niech każdy sobie odpowie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 30.01.2018 o 08:06, mmaarrcciinn napisał:

Sam się brał nie będę raczej. Znalazłem tu niedaleko siebie gościa który robi różne rzeczy w E60 i E46. Za vanosa powiedział mi 950 PLN. Czyli ok. 

 

Tylko zebys pozniej nie przyjechal z czyms takim na poprawki , auto forumowe.

Dla mniej mniej zorientowanych: walek ssacy ustawiony +90stopni, wydechowy -90 stopni. BŁĘDÓW BRAK! Mocy tez ;)

 

20180207_131504.jpg

Edytowane przez Broder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.02.2018 o 13:38, r4ll napisał:

@Leo, @Broder przepraszam jeśli pytanie wyda sie wam niestosowne, ale takie nie jest. Pytam z ciekawosci.

Usuwacie luzy o ktorych chris wspomina w 2;50 I 21 Minucie pierwszego filmiku?

Na tym polega regeneracja

IMG_20180208_43772.jpg 

Tutaj pojedynczy vanos Chrupka rozebrany na czesci

22382113_887647958069928_439117302543990

 

Edytowane przez Broder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...