Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

a ja dodam coś od siebie...

wiecie pewnie, że wychodziły seryjne niższe wersje naszych beemek na "zwieszeniu" opcjonalnym M-tech., zawias taki był z reguły 25mm niższy i wyposażony m.in. w amorki inne niż seryjne, charakterystyka tych amorków była inna, nie tylko skok,

założenie sprężyn krótszych o 25mm i zostawienie seryjnych amorków, specom z Monachium nie bardzo odpowiadało...

zakładając twardszą sprężynę krótszą o 40mm i zestawiając ją z seryjnym amorkiem jest ok, ale tylko dla oka,

bo w czasie codziennej jazdy będzie auto fajniutko podskakiwać jak ping pong po stole do tenisa, więc nie wiem czy jest sens takiej "modyfikacji",

wzorowe zachowanie waszego beemkowozu zmieni się w słabawe, ale to i tak do czasu kiedy amorek nie wyleje... jeździsz spokojnie to wyleje za 2000km, troche agressssji i wyleje po 100km, polska dziura - amorek dobije lub wkroczy w rejony tak głebokie, że się podda i ... :drool:

po chłopsku: twarda sprężyna potrzebuje twardej amortyzacji lolol

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa Tazunio.

Ja przerabiałem to u siebie. Miałem obniżenie -40 i amorki NOWE B4. 2 z czterech amorów nadawały się na śmietnik po 5tys. km!! Najgorsze że był to lewy przód i prawy tył. Zatem musiałem wymienić komplet.

Tak jak tazunio napisał - niższa sprężyna potrzebuje amora o innej charakterystyce pracy (krótszy skok) a to dlatego ze dla danej wysokości sprężyny dobierany jest amortyzator który najlepiej pracuje w optymalnym zakresie wysokości tłoczyska. W przypadku obniżonej sprężyny zakres pracy standardowego amora jest przesunięty w dół co nierzadko powoduje jego zniszczenie.

Ja jeżdżę teraz na amorach MTS i jest OK. Nie jest to super produkt o czym może świadczyć choćby cena ale spełnia swoje zadanie jeśli chodzi o parametry(skok) i po 2 latach i 25 tys. km trzymają parametry więc nawet gdybym musiał teraz wyminić znów na nowe to koszt 450 zł/ 2 lata to chyba nie dużo.

Dla przykładu standardowy sachs to koszt ok 250-300zł per sztuka!!

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta na 100% skok amortyzatora wytrzymuje obnizenie -40

sam takiego poszukuje juz jakis czas

na przod -40 na tyl -25 dam i bedzie rowno chyba a jak nie to sam przod

RUSH napewno mozesz wsadzic - 40 wieksze obnizenei takie jak -50 czy 60 ,ekstremalne 70 jest konieczne z nowym amortyzatorem o skroconym skoku

co do tej wypowiedzi o BASTARSA o skroconym laczniku to nie ma nic wspolnego za wysokosc auta odpowiada tylko i wyłącznie sprężyna

a zeby auto nie siadało specjalne gumy na springi i auto siada tylko do gum

a Ty dziekuje nie dostaniesz bo klamiesz ; DDDDD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe. No dzięki Rush ale nie było trzeba. po prostu podzieliłem się spostrzeżeniami, które kosztowały mnie 4 nowe B4, 4 nowe MTS i robociznę. Szkoda żeby Ktoś się naciął podobnie i sie nagle zdziwił że amor umarł.....przecież nowy był.......

Oczywiście może być tak że ktoś śmigał i nic mu się nie działo więc nie koniecznie Jokeymiras kłamał :P :bag:

bardzo wiele zależyt od eksploatacji auta, tj. w jakich warunkach, na jakich drogach, czy dawał w planik często i gęsto czy od czasy do czasu.

Idąc dalej tym tropem nawet inny profil opony potrafi szybciej zniszczyć amortyzatory.

Tak czy siak jak springi idą niżej to amory muszą skakać krócej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napisze na przykladzie Edki compacta. Kombinowalismy z zawiasem na wiele roznych sposobow seryje/ seryjne + sprezyny obnizajace/gwint/sportowy zawias.

Padlo na gwint wsumie z wielu powodow. Koszt wsumie mniejszy jak seryjnego zawiasu. Wysokosc mozna sobie ustawic jak kto lubi wiosna lato jesien gleba zima w gore. Poki co compact lata na balonach i jezdzi sie naprawde super jestem pod wrazeniem jak dobrze pojdzie to w piatek sobote siada 17 z naciagiem wtedy napisze cos wiecej o komforcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy a orientujecie się czy bilsteiny b6 moga pracowac ze springami krutszymi -60 czy nawt tylko z takimi powinny pracować ???

W specyfikacji Bilstein'a do B6 jest jedynie napisane, że B6 dają sportowy charakter tłumienia nierówności bez potrzeby stosowania obniżanych sprężyn.

natomiast w specyfikacji B8 jest napisane ze moga pracować przy każdym rodzaju obniżenia.

Zapraszam do lektury:

http://www.bilstein.de/uploads/tx_templavoila/infoblatt_b6_b8_en.pdf

To jest oczywiście ogólna informacja ale kiedyś znalazłem specyfikację bilstein'a w której był opisany model auta łącznie z typem nadwozia vs. wielkość obniżenia auta i jaki amor zastosować. jak to znajdę to wkleję link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lijo 1979 b8 to już najwyższa półka z tego co mi pan google wyrzygał na temat b6 mniej więcej tyle samo wyczytałem ale żadnych konkretów mam do zabrania b6stki po 150 zł podobno bdb stan znam numery amorów są do 6ciu garów czyli na moją wejdzie ale springi musiałbym do tego też jakieś konkret wziąść musze ją położyć bo przód stoi jak ptak na głodzie:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ta cenę to można wziąć bo są w pełni regenerowalne, z tym że koszt regeneracji jest niewiele niższy (jakieś 2/3 ceny) niż kupno fabrycznie nowych :D

Jak te B6 są ze sprawdzonego źródła to warto zaryzykować.

**** moze sie nie znam ;D ale tak mi wytłumaczyli na bmw-sport :P

tak jak pisałem wcześniej składa się na to masa czynników zaczynając od producenta, modelu amora i jego klasy.

Jednemu się uda innemu nie. To trochę jak z totolotkiem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca z ta regeneracją jest byle jak. Sprawdzona i pewna firma to Zerkopol w Warszawa: http://www.bilstein.pl/index.html

Połowa polskich rajdowców i off-road'owców robi tam swoje amorki :D

Dodatkowo na życzenie mogą Ci zrobić np B8 z B6 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...