Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

downpipe nie jest niczym innym niż gotowiec który musi pasować po wywaleniu kata i kawałka rurki za pierwszym katem , do cybanta , tylko za cenę tych z allegro , mechanik zrobi Ci prawie 4 takie sztuki jak dobrze pamiętam jak Jaro wywalał u siebie , fachura pospawał mu takie cuś za ok 120zł z wymianą

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie. Co sądzicie o tzw. "downpipe"? Kolega z BMW-SPORT zaleca by to zrobić bo turbina zacznie wcześniej wstawać. Co to w sumie jest, na czym to polega, itd ???

DIY 330d decat

...tak jak pisze Bastars downpipe to nic innego jak rura. Ja u tłumikarza po prostu wspawałem kawałek rury i po sprawie. Downpipe ma 1 plus jest "uszyty" na miarę :) Odkręcasz starą rurę z katem i wkręcasz nową "rurkę" bez kata :) Jak masz nadwyżkę siana to możesz się pokusić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

usuwasz cata i spalinki mają łatwiej sie wydostac samo usuniecie obu katów powinno zmnienic dzwiek bedziesz słyszał swist pierwszy cat idzie troszke po skosie i trza sie pobawic mozna kupic gotowca Downpipe BMW 330d e46 Rura Kolektorowa katalizator (2191383127) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. a z drugim to sobie kazdy poradzi

złącze elastyczne to jest największe g*wno jakie może być w układzie wydechowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram co Nem napisal. W TDSie ktory sprzedalem, mialem caly przelotowy uklad, tylko tylna pucha byla dedykowana do TDS'a, tez przelotowa. Chodzilo glosniej, ladniej, ale zdecydowanie nie za glosno. Powodem jest turbina, ktora naprawde sporo tlumi z tych dzwiekow. Pamietaj Forest, tylna pucha to tylko daje walory dzwiekowe, nie ma tam za cholere jakikolwiek wplyw w poprawne dzialanie samochodu. Ja gdzies mialem (i nie wiem czy przypadkiem jeszcze gdzie nie lezy) koncowa pucha, 50cm dlugosci ultera. Przelotowa, ladny bas, jesli chcesz i jesli ona dalej tam lezy, to moge ci ja pozyczyc, wspawaj sobie tego dziada i zobaczysz jak chodzi. Jesli do dupy, to odcinasz i oddajesz z puszka Tyskiego i jest gites :) Przynajmniej da ci to jakies pojecie. Tylko daj znac czy bylbys chetny, to postaram sie poszukac tego starego dziada. Sciagnalem ja jedynie poniewaz w wolnossacym, na dluzsza mete tak leb rozwalalo ze mozna bylo sie tylko pochlastac, ale w twoim mysle ze byloby to znacznie bardziej stonowane, z ladnym pomrukiem...

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...