Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

witam ! mam problem odnosnie mojego samochodu. jadac kilkakrotnie zapaliła mi sie czerwona kontrolka smarowania silnika! nie wiem co moze byc tego powodem jest to diesel , olej mam nowy przejechalem na nim 3 tys km , stan jest taki jak powinien a mimo to czerwona kontrolka sie zapala;/ czy problemem moze byc pomapa olejowa ? i czy jezdzac na palacej sie kontrolce moge miec jakies powazniejsze problemy ?z góry dzieki za odpowiedz. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyczyn może byc pare... albo umarła pompa olejowa albo padł czujnik cisnienia oleju przez to wariuje kontrolka i pokazuje ze nie ma ciśnienia...napisz jeszcze kolego jaki silnik dokładnie masz porzebieg itp jaki olej wlałeś to cos sie wiecej powiemy.pozdro

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mozesz miec bardzo powazne problemy jesli silnik bedzie pracowal bez oleju.... zauwazyles ze silnik pracuje glosniej?? Napoczatek najlepiej wymienic czujnik cisnienia oleju to nie sa drogie rzeczy. Jesli nie pomoze to trzeba bedzie pomyslec nad pompa....

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg instrukcji - przynajmniej w benzyniaku - migająca kontrolka to niski poziom oleju i nalezy dolac przy najblizszej możliwosci a świeciąca stale onacza brak smarowania i potrzebe natychnmiastowego zatrzymania pojazdu i oddania auta do serwisu.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli oleju jest ok, to podjedź na jakiś lepszy warsztat i niech ci sprawdzą ciśnienie oleju,

wkręcą Ci miernik w miejsce czujnika i będziesz wszystko wiedział bez dodatkowych kosztów,

koszt takiej operacji max 50zł

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W e46 są trzy wskazania kontrolki oleju.

1. Po wyłączeniu silnika kontrolka oleju swieci się na kolor żółty - oznacza, że trzeba uzupełnić poziom oleju.

2. Podczas jazdy zapala się na żółto i świeci ciągle - należy uzupełnić poziom oleju w ciągu najbliżyszych 50 km.

3. kolor czerwony - zaprzestać jazdy, brak oleju...

Podłącz samochód do kompa od razu wyjdzie gdzie masz problem.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uu kolego jak silnik zaczyna pracowac głosniej to udaj sie czym predzej do mechanika i to jadac bardzo delikatnie... cos jest nie tak ze smarowaniem... nie jezdzij przypadkiem nigdzie bo może sie to skończyć zatarciem silnika

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz ciśnienia i skoro stan oleju jest ok a silnik zaczyna głośniej pracować to winna będzie pompa oleju.

Najlepiej odpuścić jazdę a do mechanika jedź nie wkręcając silnika na obroty.Film olejowy z panewek ucieka i możesz jeżdząc dalej zafundować sobie kapitalkę silnika.

Jeśli dalej będziesz jeździł tak to nawet po wymianie pompy i dobrym ciśnieniu oleju silnik może dalej głośniej chodzić takze stop z jazdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...