Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak sie to nazywa...czy silniczek krokowy czy wtryskiwacz paliwa od ssania...tak czy inaczej puszcza benzyne..czyli ssania nie ma...bo benzyna nie dochodzi w odpowiednie miejsce tylko leje sie po silniku. Ale czy to jest tylko to? Auto też jest na gazie...i czy na gazie tez powinien gasnać na zimno? Jak sie nagrzeje troche silnik to chodzi idealnie na benzynie i na gazie.

Co jeszcze mam sprawdzić, zeby miec pewnosc odnosnie tego problemu?? I z jaka czescia moge miec do czynienia a propo przecieku, bo nawet nie wiem czego szukać na allegro;/( czesc jest umieszczona z prawej strony środka silnika. O ile dobrze pamietam podłączony jest do tego waż z dopływem paliwa od dołu i od tyłu kostka z kablami. Ogólnie wygląda jak cylinderek z bolcem(z przodu który w chodzi prawdopodobnie w układ ssący) ok 4 cm.

Mam nadzieje, ze na tej podstawie cos uda sie zdiagnozować.

Dodam jeszcze, ze kable, kopułka, palec i swiece są nowe.

pytanie_bmwpytanie_bmwpytanie_bmw

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak w ogóle na tej stronie pokazuje, ze jest to silnik 1.6 (Wybrałeś: 05/1988 E30 316i 2-drzwiowy M10/M40 Europa Kierownica z lewej strony Ręcznie) a w karte pojazdu jest wbity silnik o pojemności 1754 ccm/75kW. Tak samo w książce Serviceheft jest wbity silnik 1.8. Oraz w karce pojazdu (niemieckiej) takze jest wpisany silnik 1.8. Auto jest na wtrysku. Tyle mogę powiedzieć. A zdjęcie postaram sie zrobić jutro. Jeżeli ze zdjęcie nie bedzie nic widać to z chęcia skorzystam z osobistej pomocy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm...pytanie nr. 1. co to tak właściwie jest "kat" ;))

i jaka moze byc przyczyna tego, ze gaśnie jak jest zimny?

beztytuuqd.th.jpg (powinno sie powiekszyc po kliknięciu)

taki baaardzo uproszczony schemat czesci przeciekającej.

Auto cięzko odpala na zimno. PO czym jak juz odpali i nie trzymam go na gazie...to zaczyna rzucać silnikiem i gaśnie.

Po rozgrzaniu jest wszystko ok.

(wybacznie moją niewiedze, ale zaczynam dopiero przygodę z autem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M10 bez sprzecznie, zdaje sie wtrysk jednopunktowy, zaznaczone to wtryskiwacz rozruchowy, sprawdź wtyczkę, czujnik temp od kompa, i najlepiej sam wtrysk czy działa,

skąd cieknie paliwo ??

są dwa czujniki temp. od kompa i od zegarów, na ostatnim zdjęciu po prawej, brązowa i biała wtyczka, nie wiem który gdzie idzie :/

jak skacze wskaźnik to mogą być:

- zapowietrzony układ

- walnięty czujnik

- uszkodzone zegary

- nie kontakt na drodze czujnik-zegary

PS pod wtryskiem widać zielony nalot czyli płyn chłodniczy też ucieka :/

Edytowane przez Piotr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sprawdzić czy wtryskiwacz rozruchowy działa? Odkręcałem to i czysciłem. Cieknie zaraz przy wtyczce. Normalnie leje sie. Zielony nalot nie moze byc od płynu spryskiwaczy? ten cylinderek co jest na środku maski precieka i rozpryskuje płyn po silniku. Chłodnica też jest nieszczelna. Góra ma gdzies dziurke. Płyn ucieka do pewnego momentu tylko. Ogólnie silnik jest to wyregulowania, ale jak na razie nawet nie mam kiedy poczytać na jego temat, bo sam nic nie wiem. Na razie wychodzą tylko różne dziwne rzeczy...tak jak np. zgrzytanie skrzyni biegów gdy silnik jest "na luzie". Ustępuje po naciśnieciu sprzęgła;]

Czy ten wtryskiwacz moze przyć przyczyną gaśnięć zimnego silnika??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurka...............sporo tych niedomagań :/

jak sprawdzić czy wtryskiwacz rozruchowy działa?

wyciągnij, do słoika i odpal :) ale skoro cieknie paliwo przez wtryskiem to nie z niego :/, może wąż uszkodzony??

ten cylinderek co jest na środku maski precieka i rozpryskuje płyn po silniku.

taki mały pólprzeźroczysty?? to filtr płynu, na razie wywal po co ma płynem walić po silnku

zgrzytanie skrzyni biegów gdy silnik jest "na luzie". Ustępuje po naciśnieciu sprzęgła;]

to nie skrzynia tylko sprzęgło.....łożysko oporowe do wymiany

Czy ten wtryskiwacz moze przyć przyczyną gaśnięć zimnego silnika??

tak , po to jest żeby na zimnym lepiej zapalał i nie gasł, chociażw mojej (dawnej :( ) "babci" M20B23 tez miałem taki wtrysk i było bez różnicy z wtryskiem czy bez, odpalał zawsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paliwo cieknie z wtrysku bezpośrednio. W miejscu gdzie wchodzi do niego taki plastikowy czujnik to bokami ulatuje paliwo. Niestety coraz mocniej.

Filterek wywale, jak tylko kupie jakis trójnik. ;)

Łożysko na allego widziałem za 65 zł. Więc tragedii nie ma, ale czy wystarczy wymienić łożysko czy z tym wiaze sie coś jeszcze??

Fakt faktem sporo musze w niego włożyć pracy i pieniedzy (ceny czesci w porównaniu np. vw są dość wysokie). Jeszcze z zapłonem musze kombinować, bo nie koniecznie jest dobrze ustawiony. Ale priorytetem obecnie jest zrobienie tegi wtryskiwacza i wymiana przednich opon ( pękniecia na grubość kilku mm). Mam nadzieje, ze uda mi sie doprowadzić do dobrego stanu technicznego.

A teraz czas odwiedzic garaż. Zapewne wieczorem bede miał jeszcze mase pytań.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujniki zaśniedziałe...nie odkręcałem, bo sie obawiam, ze może pózniej przeciekać. Wtryskiwacz puszcza benzyne ale bardzo rzadko...po przekreceniu kluczyka i próbie odpalenia tryska...po kilku kolejnych takich próbach nic...i w końcu znowu zaskakuje. Ciekło jednak chyba z węża...dokręciłem i ani kropelni nie widać jak na razie.

Altornator ( tak mi sie wydaje) zaczał chuczeć i ogólnie dziwne dźwięki wydaje to auto ale to chyba z racji wieku.

I co mam teraz z tym zrobić, bo teraz to już kompletnie nic nie wiem. Ale wydaje mi sie, ze to chyba wina czujników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem....po odłączeniu wtyczek od temperatury nie odpala w ogóle...a po odłączeniu wtyczki od wtryskiwacza odpala...ale strasznie rzuca silnikiem....(tak jak na podłączonej zreszta) i po chwilii gaśnie. Czyli może to być wtryskiwacz padniety??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz "sam naprawiam E30" tam jest trochę o M10 i M20 na jetroniku, m.in. sprawdzanie wtrysku rozruchowego, zaciągnij sobie i poczytaj to chyba najlepszy sposób na radę ;) polecam lekturę za jej pomocą wymieniłem np pasek rozrządu :D w M20 i.......działał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Linki do sam naprawiam

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=68496

http://precyl.pl/edukacja-i-technika/291097-rs-sam-naprawiam-bmw-serii3-e30.html

http://chomikuj.pl/majfa?fid=109045263

Jeśli chodzi o czujniki temperatury ... to ten który jest bez wtyczek tylko dochodzą dwa czarne kabelki to jest czujnik temperatury od zegarów ...

Biały czujnik to jest czujnik który podaje temp silnika do komputera jest to czujnik NTC po jego odłączeniu powinien zgasnąć jak czujnik jest dobry. Jeśli nie zgaśnie czujnik do wymiany

Brązowy czujnik i tu jest problem bo nie wiem od czego jest :/ Po jego odłączeniu bynajmniej u mnie silnik gaśnie tak jak po odłączeniu białego czujnik ... Wie ktoś co to za czujnik ?? Ten brązowy

Jeśli chodzi o gaśnięcie na zimnym :/ hmm może to być ten wtryskiwacz rozruchowy ... Zawór powietrza dodatkowego to ten do którego wchodzi jedna wtyczka i dwa gumowe przewody pod wtyrskiem rozruchowym Na zimnym silniku powinien on mieć szczeline w kształcie trójkąta jak odkrecisz te gumy od niego bedziesz widział. Po nagrzaniu zawór ten zamyka trójkącik :PP Ze to tak prosto napisze ...

Jeśli gaśnie ci również na ciepłym silniku jak próbujesz odpalić lub nie chce załapać ... To Przepływomierz do sprawdzenia i czujnik właśnie temp ... I właśnie ja mam to że nie chce załapać lub spadają mu obroty i mam do wymiany przepływomierz akurat ehmm :/

Czujnik temp koszt 20 zl, Przepływomierz znalazłem za 100zl na szrocie dobry... :P, Zawór powietrza dodatkowego szukaj po szrotach, Wtrysk rozruchowy widziałem za 45zl w intercars :P:)

Pozdrawiam i napisz co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...