Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

światła nie mogą mieć w tym przypadku homologacji gdyż są to pojedyncze diody.. za to one w tym przypadku posiadają homologacje.. co do osobnego.. jeśli już ktoś się przyczepi to po prostu zrobię osobny włącznik.. chociaż przepis moim zdaniem beznadziejny.. w bmw pozycyjne pali się razem z mijania.. a sama nazwa pozycyjne mówi do czego służy.. więc moim zdaniem każdy jeździ jak mu się podoba kwestia tego czy ma szczęście czy nie :) ja mam żarówki w schowku w razie problemu pozycyjne montuje w minutę dosłownie.. w ogóle ma wrócić przepis i może znowu będzie można jeździć bez świateł a wtedy za ringi pocałuję mnie w ... póki co widziałem że koleś po mieście śmiga z ringami (jak dzienne) co dla mnie akurat tutaj jest dziwne.. bo poważnie.. te ringi widać dopiero z bliska.. więc są tak jakby ich nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem z boku i wygląda jakby jedne świeciły słabiej ale to tak na szybkiego machnięte.. trzeba zobaczyć na żywo.. jak widziałem na foto miałem wątpliwości czy są fajne.. w realu brak wątpliwości :)

Link do obrazka: http://www.otofotki.pl/img14/obrazki/gb3387_20100614511.jpg

ludzkim okiem wygląda to tak jak na zdjęciu to po prawej tylko z jeszcze pełniejszym nasyceniem koloru :)

Edytowane przez zdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pomyłke w nazewnictwie świateł zrobiłem bo wczoraj to nie było tylko dawno a światełka fachowo nazywają się inaczej niż na codzień- postojowe, dzienne/zwykłe/normalne i długie :)

Ale to nie jest problem.

Z psem nie wygasz nigdy bo jak coś raz Ci się upiecze a puźniej będzież ofiarą częstych kontroli- będziesz namierzony jako następny cwaniaczek w bmw.

Udowodni Ci władza że źle masz oświetlenie synchronizowane i dowód zabrany.

Tak jak pisałem wyżej sa dwie opcje we włacznikach wszystkich samochodów i na pozycji nr 2 się jeździ.

Jak chcesz wszystko wiedzieć dokładnie zapytaj się drogówki to Ci powiedzą że nieznasz się na przepisach ruchu i samochód jest nie sprawny i konsekwencje możesz mieć drozsze niż te twoje ringi LED.

A co do ringów LED to mnie to nie rajcują i śmieje się z właścicieli takich wynalazków (czyt. dokładanych) bo gusta mają straszne co do miejsca montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do miejsca montażu to zdaje sobie sprawę że nawet osoby które mają takie same ringi jak ja nie wiedzą gdzie ja je zamontowałem i w jaki sposób.. ale to mało ważne akurat.. a co do psów.. masz racje.. z nimi nie wygrasz.. ale to nie znaczy że mam wkręcić żółte żarówki i potulnie turlać się 30km/h bo ograniczenie było do 40km/h a oni zawsze mogą się kłócić że mój licznik źle działa i jechałem 45 :) paranoja strachu.. ostatnio miałem zabrany dowód.. do tego 500 zł mandatu.. a mimo to dalej się uśmiechałem ;D bo oni są śmieszni.. i tyle.. a co do podobania.. każdy robi na swój gust.. przecież ja nie montuję ringów żeby to Tobie się one podobały :) a temat założyłem jedynie dlatego że widzę że mało kto się spotkał z takimi właśnie ringami..

A jeśli masz już coś akurat do moich ringów (bo tak wynika z wypowiedzi) to powiem tylko że moja "dokładka" nie wymaga modyfikacji instalacji ani dokładania przetwornic.. ringi podłączone bezpośrednio pod wtyczkę pozycyjnych,..

Edytowane przez zdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to nie znaczy że mam wkręcić żółte żarówki

chodziło Ci w temacie czy można na nich latac a nie czy chcemy takie sobie montować i jakie mamy gusta

widzę że mało kto się spotkał z takimi właśnie ringami..

bo nikt tego nie montuje- dowodem jest nawet ilośc sprzedawców i kupców tego typu towaru na rynku.

A co bedziesz robic i jeździc mnie to nie interesuje- pytania miałeś więc odpowiedzi też dostałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo nikt tego nie montuje- dowodem jest nawet ilośc sprzedawców i kupców tego typu towaru na rynku.
No właśnie te aukcje.. są od dawna.. a ilość sprzedanych sztuk jest większa niż na nie jednej aukcji ccfl.. po prostu wcześniej ringi led to były dwie diody ze światłowodem dlatego niektórzy na sam widok w treści "LED" omijają to :)

A jak już się uparłeś to w temacie było..

Myślicie że to jest lepsze rozwiązanie od ccfl? Wygląda Ciekawie icon_lol.gif
co do jazdy na nich w dzień nie mam wątpliwości.. w większości audi też zabierali by dowody.. myslę że do ledów żaden piesek sapał nie będzie :)

W ogóle nie ma co się żreć.. każdy wyraził opinię i tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no ja polecić nie mogę bo wydawało mi się że wszystkie są takie same.. ale raczej szukam na zasadzie.. wchodzę na allegro.. szukam co mi trzeba... i sprawdzam komentarze i porównuje z ilością sprzedanych.. jeśli nie ma negatywów to wniosek taki że są dobre.. ;D w ccfl nie podoba mi się to że tam na prawdę trzeba modyfikować lampę.. chociaż cięcie sylikonu to nie problem ale jednak.. u mnie po demontażu LEDów nie było by śladu że ktoś coś montował.. a równie dobrze mógł bym zamontować ccfl i led jednocześnie.. ale bez przesady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie mogłeś z białymi od razu? :) chyba że wizja taka była no to w takim razie proponował bym sprzedaż trochę taniej tych co masz teraz.. i kupić nowe z białymi wyjdzie chyba taniej taki myk niż kupno ccfl i zostawianie tych których się nie używa... a skoro kupiłeś "z" to pewnie montować Ci się nie widziało :) ja też myślałem o gotowych ale nie można zawsze iść na łatwiznę :) co do koloru.. też mam zonka.. nie mam xenonu (do hidów raczej się nie przekonam za dużo negatywów na ich temat i nie chce nikogo oślepiać), więc kupiłem osram night breaker które wydawały się jasne a prawie białe.. po założeniu ledów wydają się być żółte i mi to nie pasuje.. zamówiłem inne które pewnie kosztem jakości dadzą mi wizualny efekt.. jak nie.. to będę kręcił dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamta fota słaba dosyć, efekt jest coś w tym stylu.. w sumie jakbym wam nie powiedział że to LED to raczej byście tego nie wywnioskowali.. oczka są wyraźnie mocniejsze i jak dla mnie to jest to czego brakuje ccfl :)

http://www.otofotki.pl/img14/obrazki/en1582_20100615513.jpg

Obiecałem foty więc dałem.

Pzdr. i z mojej strony jeszcze raz polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze ktos polecic jakies DOBRE i SPRAWDZONE ringi ccfl? prosze o jakies namiary. z gory dzieki

http://moto.allegro.pl/item1071945714_ringi_ccfl_bmw_e39_e36_e38_e34_e32_e30_e46_golf_4.html od tego goscia zamawialem. przesylka w 2 dni wszystko gralo... wczoraj dodatkowo zamawialem przetwornice a dzisiaj juz u mnie byla.... Polecam goscia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://***.allegro.pl/item1071945714_ringi_ccfl_bmw_e39_e36_e38_e34_e32_e30_e46_golf_4.html od tego goscia zamawialem. przesylka w 2 dni wszystko gralo... wczoraj dodatkowo zamawialem przetwornice a dzisiaj juz u mnie byla.... Polecam goscia

a przetwornice zamawiales bo ci ktoras zdechla czy do czegos innego? dzieki za link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych co się tak kłócili cytat..

W pojazdach rejestrowanych do 31 grudnia 2009 roku dopuszcza się zainstalowanie świateł do jazdy dziennej w taki sposób, że włącza się również oświetlenie pozycyjne oraz tablicy rejestracyjnej

co oznacza że światła do jazdy dziennej mogą być na pozycji 1 wystarczy podłączyć je tak aby paliły się z pozycyjnymi :) nie wiem jak z CCFL ale ja nie miał bym z tym problemu.. a jeszcze lepiej.. oświetlenie tyłu po 2009 roku nie jest obowiązkowe.. więc można zrobić niezależny włącznik ringów.. mieć pozycyjne i ringi oddzielnie.. CO jest chyba najlepszym wyjściem.. bo włączam co mi się podoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale cały czas nie bierzesz pod uwagę że światła do jazdy dziennej bez względu na to jak będą się włączać muszą mieć homologację , zrozum to w końcu że na kloszu lampy musi być oznaczenie "RL" , masz takie na ledach to możemy rozmawiać o używaniu ich jako świateł do jazdy dziennej a jeżeli nie masz to nie ma o czym mówić i Policja też dyskutować nie będzie .

Pozdrawiam !

Edytowane przez Lucius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale cały czas nie bierzesz pod uwagę że światła do jazdy dziennej bez względu na to jak będą się włączać muszą mieć homologację , zrozum to w końcu że na kloszu lampy musi być oznaczenie "RL" , masz takie na ledach to możemy rozmawiać o używaniu ich jako świateł do jazdy dziennej a jeżeli nie masz to nie ma o czym mówić i Policja też dyskutować nie będzie .

Pozdrawiam !

No właśnie.. powiem że mam.. i jak chce sprawdzić niech rozbierze lampę i to sprawdzi... będzie miał wtedy tyle do powiedzenia co Ty teraz.. Zresztą pie***le te przepisy.. po prostu staram się pod nie podszywać żeby mieć to co chcę i spokój jednocześnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.. powiem że mam.. i jak chce sprawdzić niech rozbierze lampę i to sprawdzi... będzie miał wtedy tyle do powiedzenia co Ty teraz.. Zresztą pie***le te przepisy.. po prostu staram się pod nie podszywać żeby mieć to co chcę i spokój jednocześnie..

Policja nic nie sprawdza , robi to diagnosta na stacji jak chce się odzyskać dowód a na pewno go stracisz jak powiesz Policjantowi że "jak chce sprawdzić niech rozbierze lampę i to sprawdzi" , mi tylko chodziło o to że nigdy nie będą to legalne światła a jeśli o mnie chodzi nie mam nic przeciwko temu żebyś sobie na nich latał jak na dziennych :P

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz racje.. niektórych nie da się przegadać.. ale przegląd samych świateł później to zaledwie 20zł.. więc cen warta efektu nawet GDYBY już zabrali dowód ;D jak zabiorą to obiecuje że dopiszę to w tym temacie haha ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...