Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Tzn mnie tutaj skusiło to "- możliwość stosowania jako światła do jazdy dziennej".. na CCFL-ie raczej nie można..

no ale chyba to już będzie kwestia gustu.. chciałem się zorientować czy to przypadkiem nie wiocha ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn co do homologacji nie wiem jak to jest.. diody raczej jako pojedyncze jakąś tam mają.. to jest tak samo jak z tymi listwami do jazdy dziennej... Fotki będą... wrzucę je w tym temacie.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko :) widziałem kilka razy w takich typu x3.. czymś trzeba odróżnić swoje e36 od innych.. a co do sugestii wcześniejszej to w ogóle tutaj nie chodzi o cenę.. bo akurat na aucie nie oszczędzam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak btw, czemu niby nie mozna ccfl jako dzienne? Wydaje mi sie ze jak najbardziej mozna. Sa jasniejsze i wyrazne. Pod warunkiem ze kolor jest bialy lub zolty, z tego co wiem to mozna stosowac jako swiatla dzienne. Niech ktos mnie poprawi jezeli wprowadzam w blad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja nie mam pojęcia więc kłócił się nie będę.. ledów jeszcze nie mam bo dopiero dzisiaj zostały wysłane (musiałem powiedzieć kolesiowi że sam po nie przyjadę żeby ruszył dupę i wysłał).. Widziałem trochę komentarzy ludzi którzy kupili.. nikt nie skomentował tego negatywnie.. więc poczekamy zobaczymy.. tak jak napisałem na pewno wstawię foty :) no ale w sumie mogę zacytować Foresta

prędzej w Ałdi ale to Tobie ma się podobac

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak będę miał lepszy aparat to zrobię foty.. telefonem mimo że 5mp to i tak jest poświata jakbym miał xenon.. komuś może się nie podobać.. inny może się nawet śmiać jak chce (że niby led nie do bmw).. ale dla mnie efekt za***isty.. porażający.. warty czekania miesiąc na przesyłkę i prawie pół dnia montażu :) Wygląda efektownie i daje tyle światła że gdyby nie smerfy jeździł bym na nich w nocy po mieście.. z mojej strony POLECAM.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ringach NI DY RYDY latac po drodze, muszą byc wł zwykłe światełka.

Pan władza wytłumaczył mi tak:

1.jak wł światełka tytaj (pozycyjne- poz1) to co śię świeci?- ringi

2.a jak tutaj (drogowe- poz2) to co się świeci?- światełka drogowe i na jakich światełkach trzeba jeździć.

Dał mi słowa: chłopie masz upomnienie i jedz juz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chicco chyba nie doczytałeś tematu :) ja mam ringi led.. święcą mocniej niż w nie jednym audi.. nadają się na dzienne na 100% a jeśli jakiś Pan władza zwróci mi na to uwagę.. to podłączę do nich osobny włącznik i wszystkie będą się paliły osobno i będę się z nich śmiał :)Lucius na pewno chodziło o mijania :) ale ja i tak bym się zapytał gdzie jest napisane że światła do jazdy dzinnej nie mogą być tymi samymi światłami co pozycyjne.. Bo to by znaczyło że zatrzymując się na chwile musisz zmieniać światła na pozycyjne haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze coś takiego jak legalizacja takich świateł. Nie można sobie od tak o powiedzieć, że się nadają jako światła dzienne bo świecą jasno. Muszą mieć homologacje.

A propo świateł dziennych w myśl przepisów.

"Ich umiejscowienie powinno znajdować się nie dalej niż 400 mm od bocznego obrysu pojazdu, natomiast wzajemna odległość nie może być mniejsza niż 600 mm. Wysokość montażu powinna mieścić się w przedziale 250 - 1500 mm nad powierzchnią drogi. Dopuszcza się również wyposażenie pojazdu w sygnał kontrolny informujący o działaniu świateł, ale nie ma takiego obowiązku. Jednak istnieje wymóg automatycznego włączania się świateł do jazdy dziennej w momencie, kiedy urządzenie włączające silnik (np. stacyjka) znajduje się w położeniu umożliwiającym pracę silnika. Światła do jazdy dziennej powinny wyłączać się automatycznie po włączeniu przednich świateł mijania, drogowych lub przeciwmgłowych, z wyjątkiem sytuacji, gdy światła te wykorzystywane są do wysyłania przerywanych sygnałów świetlnych w krótkich odstępach czasu."

A co do kontroli to policjant może zabrać dowód a przy uczestniczeniu w wypadku mogą nie wypłacić odszkodowania a i winę w zdarzeniu mogą przypisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...