Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym bardzo kupić , np ten http://allegro.onet.pl/ladne-bmw-e36-1-8-is-z-gazem-od-kobiety-i1268134708.html

Mam prośbę, pytanie, ponieważ zupełnie nie mam doświadczenia z BMW.

1. Na co zwrócić uwagę przy kupnie ( chodzi o ogólny stan techniczny ) ?

2. Jak rozpoznać na słuch lub wyczucie ewentualne objawy problemów z silnikiem?

3. Czy da się w jakiś sposób ustalić, czy auto pożera olej silnikowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna byloby zaczac od dzialu przywitan ;)

Ja ten egzemplarz bym sobie odpuscil. Albo drzwi od pasazera albo blotnik przedni/maska maja inny odcien, wiec cos bylo walone. Zreszta widac po blotniku przednikm od stroy pasazera ze jest zle spasowany z maska wiec cos jest nie tak. Dwa zdjecia to zdecydowanie za malo zeby cokolwiek powiedziec na temat tego samochodu. A myslisz ze 140KM is to napewno od kobitki? Zadnej info tam nie ma na temat tego samochodu. Niech ci wysle konkretny opis, daty co kiedy bylo wymieniane, zdjecia silnika i kazdej strony samochoduy z profilu. Bagaznika (niech zrobi fote jak wyglada podloga w bagazniku), kielichy pod maska. Silnik to tak jak w kazym innym przypadku, jezeli skusisz sie go obejrzec to aby rowno chodzil. Czy nie wali z pod pokrywy. Tutaj to niech ktos sie wypowie kto ma IS'a, bo ja z tymi silnikami nie mam zadnego doswiadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie za informację, to że był bity mnie nie przeraża, zależy mi najbardziej na stanie technicznym, tj. użytkowaniu bez dokładania sporej kasy.

Szkoda, że nie mogę sprawdzić czy warto z kimś obytym.

Za opinię wielki szacun!

Edytowane przez kopot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie za ciekawa ta 3-jka... sam fakt ze koles wkleil az cale dwie fotki juz zle rzutuje na caloksztalt. poza tym nie da sie ukryc ze jest troche "kolorowa" a w najlepszym wypadku nie kazdy element ma ten sam odcien. nie wiadomo co jej bylo. zeby stwierdzic w jakim jest stanie technicznym to musialbys sie przejechac i ocenic osobiscie. jak boisz sie sam cokolwiek stwierdzac to wez z soba kogos kto sie zna. ale mysle ze jak cos byloby z nia nie halo to wylapiesz to na pierwszy rzut oka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie. Chociaż wpatruję się już 3 godziny w te zdjęcia i nie mam pojęcia co nie tak z lakierem, czy też spasowaniu błotnika ( jestem laikiem ) nie znajduję różnic. Jeszcze raz dziękuję. Posta z chęcią kupna E36 is z sekwencyjnym gazem zamieszczę jutro w odpowiednim dziale. Muszę szybko kupić autko do pracy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Ty patrzysz ale to widać gołym okiem ze to auto nie jest bezwypadkowe :lol:

W załaczniku masz zdjęcia ze strzałkami :)

EDIT :

Oj cos nasze forum mocno zmniejsza zdjęcia i takie strzałeczki troche niewidoczne ale myślę że je zobaczysz :)

blotnik.jpg

klapa.jpg

blotnik.jpg

klapa.jpg

Edytowane przez Mordulec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczesciej stan wizualny idzie w parze ze stanem technicznym ale ja bym nie stawial tu znaku "=" Przykladem na to bylo moje BMW ktore bylo poobijane z kazdej strony ale technicznie i przebiegowo bylo bardzo zadbane. Mam tez kumpla ktory przez 5lat jak mial auto nie umyl go ani razu i jak mial stluczke to z buta ale jak wymienial cos np w zawieszeniu to zostawial 1000zl na czesci i technicznie byla jego audiczka jak nowa :D Ja bym pojechal tym bardziej ze masz tylko 120km ...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Mam tez kumpla ktory przez 5lat jak mial auto nie umyl go ani razu i jak mial stluczke to z buta ale jak wymienial cos np w zawieszeniu to zostawial 1000zl na czesci i technicznie byla jego audiczka jak nowa :D

przez 5 lat?No nie powiem,żeby to dobrze robiło lakierowi...

To raczej ewenement a nie reguła.

Też myśle,że za 7koła można znaleźć coś w lepszym stanie...i szukałbym raczej kombi-sedana.Coupe z dobrym stanie są droższe.Na korzyści kombi(oprócz spania w nim:) i możliwości przewozowych)jest to,że raczej nie służa do upalania,czy bokiem latania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa....naprawdę nie widzisz,że koleś wali ścieme?

Też woże większośc czasu powietrze,ale wierz mi,że większośc sedanów i coupejek,które oglądałem była po mocnych przejściach,a dla mnie stan tech.jest ważniejszy niz to czy wożę tego powietrza 100cm3 czy pińcet tysięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jade ogladac jutro, bo dzisiaj autko jest w warsztacie - problem z rozrusznikiem ( podobno pol silnika przy tym trzeba wybebeszyć ). Kombi mi niepotrzebne, bo 99 % trasy woze powietrze a mam 110 km dziennie jazdy.

Widze napaliłeś się na tego ISa jak arab na kurs pilotażu .... własciciel widac wali scieme , bo skoro wrzuca w ogłoszeniu bezwypadkowy a po telefonie okazuje się ze cos tam było wymieniane bo go pies zaatakował i do tego jeszcze rozrusznik naprawia na szybko (wcale nie trzeba pół silnika rozbierać wystarczy trochę pomyślunku) to dla mnie takie ogłoszenie to lipa i nawet jakbym miał 50km to bym już tego nie oglądał ... aut jest dużo do kupienia wiec nie ma sensu rzucac się na pierwszy lepszy egzemplarz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sto procentach zgadzam sie. Odpusc sobie tego trupa, bo naprawde, widac ze po prostu chcesz to auto, napailes sie, wywalisz 7 kola i po miesiacu zacznie ci sie sypac. Po co sie tak spieszyc? Tym bardziej ze masz czym jezdzic. Tak jak Mordulec napisal, na pocztaku w ogloszeniu ze samochod bezwypadkowy, gdzie widac od razu ze walony. Kiedy sie zapytales czy byl walony bo blotnik nie teges, to sie okazalo, ze uderzyl w psa, ale tylko to bylo robione! Taaa, akurat. Koles wali ci scieme i to rowno. Za 7 tysiecy naprawde znajdziesz ladny egzemplarz. Daj sobie np 2 tygodnie na poszukiwaniach po allegro, mysle ze tutaj na forum ludzie beda mogli ci poradzic. Jezeli po tych 2 tygodniach naprawde bedzie ci lezal dalej ten srebrny to wtedy pojedz po niego, gwarantuje ci, ze nadal bedzie na sprzedaz bo nikt takiego trupa nie bedzie chcial przygarnac za taka kase..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tu pare przykladow:

http://allegro.onet.pl/bmw-1-8-is-coupe-93r-granat-metalic-polecam-i1253816972.html (chociaz tylna klapa wydaje mi sie ze zle spasowana?)

http://allegro.onet.pl/bmw-e36-sport-qp-1-8is-skora-pilnie-sprzedam-i1259396920.html

http://allegro.onet.pl/bmw-e36-320-coupe-i1264541331.html

a nie myslales nad jakas R6? Moim zdaniem znacznie ciekawszy wybor, ale przyznaje, objektywny nie jestem :P

Wejdz sobie na allegro, daj w opcje wyszukiwania e36 i wersja coupe i jest tam naprawde duzo z czego mozna wybrac za taka cene, naprawde nie wiem czemu tak sie uparles na te srebrna. Moim zdaniem powinienes sobie ja odpuscic bo mom zdaniem jest duza szansa ze to jakas mina..

Edytowane przez woz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie ww. linki z 3 kami to dla mnie ladne sztuki, ale ja potrzebuje zmiescic sie w 7 - max 8 tysiącach, napalilem sie juz na silnik 1800 IS i co najwazniejsze koniecznie w tej cenie musze sie zmiescic z LPG sekwencyjnym. Tak jak pisalem autko ma mi sluzyc do codziennych dojazdow do pracy ( lacznie w tygodniu robie 600 km) i dac przyjemnosc z jazdy.

Zalezy mi najbardziej na stanie technicznym ( trzymanie sie drogi, dobry silnik, skrzynia, wydech i hamulce) tak, zebym nie musial pakowac sie zaraz po kupnie do warsztatu, lub dolewac litrami olej. Autko nie musi z zewnątrz robic wrazenia laleczki. Srodek ( tapicerka, fotele, plasiki itp ) rowniez wolalbym zadbany. Cudów nie oczekuję.

Czy po tym opisie dalej mnie zniechęcacie? ( tapalilem sie jak cholera, ale jeszcze granice rozsadku zachowuje)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dalej zniechecamy. Z prostej przyczyny, ze skoro widac ze sprzedwaca wciska ci kit, to tak naprawde nie wiesz na co trafisz. Ja osobiscie, jak wiekszosc ludzi z tego forum nie moglbym "wcisnac" komus badyla. Sprzedawalem nie jedna fure swoja, i zawsze mowielm co jest nie tak, zeby nowy nabywca wiedzial dokladnie co kupuje. A kupujac ta srebrna, gdzie nie bita, okazala sie bita i gdzie widac ze koles wciska kit to naprawde myslisz, ze bedzie to samochod ktorym nie wjedziesz do warsztatu i ktorym bedziesz jezdzil codziennie do pracy bezproblemowo? Popatrz sie troche rozsadnie i na spokojnie znajdz sobie jakas inna coupejke. Mysle ze za 8000 spokojnie znajdziesz cos juz z instalka gazowa i co jest przede wszystkim zadbane. A czemu IS? Czemu nie R6? :twisted: Najlepiej byloby przejechac sie takim i takim zeby miec porownanie. Mysle ze w przepiekny dzwiek i prace silnika 6 garowego ze stajni BMW sie zakochasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak dokladnie to wypszedzalem dzis droge auto no i niestety cos sie staolo:odnioslem w pierwszej chwili wrazenie ze siwieca wystszelila z glowicy.ale siwiece sa ok.ale nie tszma kopresi na ktoryms gaze i strasznie tlucze cos w silniku,jak by zawor walil w tlok albo panewka sie obrucila co to moze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...