Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Kopot, pytalem wczesniej ale w koncu nie wiem czy padla odpowiedz. Powiedz mi, czy Ty tylko i wylacznie brales pod uwage IS'a? Piszesz ze nie masz doswiadczenia z BMW, a moze zanim podejmiesz decyzje to przejedziesz sie jakas 325i? Jest ich mnostwo, moim zdaniem masz wieksza szanse na znalezienia czegos ciekawego bo jest ich znacznie wiecej. A zerknij zanim zdecydujesz sie na ISa nie wiedzac jak sie jezdzi czyms innym. Ja moim nie objektyuwnym zdaniem powiem ci, ze napewno R6 bedzie ci sie jezdzilo ciekawiej. Szescio cylindrowka w BMW to istna symfonia ;) Jak znajdziesz 325 na gazie, to eksploatacja takiego egzemplarza naprawde nie bedzie taka duza...

woz-jeśli kolega się przejedzie 325(zakładając PB)to się tak napali,że kupi pierwszą lepszą i po pierwszym śniegu się zabije na zakręcie(jak mniema,pierwsza tylnonapędówka Kopota?).

Nie zapomnę jak szukałem swojej i Lucius przewiózł mnie ta e36 własnie z m50b25-toż to dzieło szatana! ;d

Się nie wyrywałem z e34,bo byłoby,że stronniczo:)Ale faktem jest,że to cudowne auta i trasa z prędkościami większymi to przyjemność.Myślałem o e30,e36,ale teraz co tydzień robię kilkaset km autostradą i nie żałuję,że wybrałem e34:)

Póki co,przez 10tys.km od zakupu-tylko eksploatacja(no,mały serwis na początku,ale tak ze zboczenia bardziej).

Nie wiem,czy IS przy gonieniu na trasie do 170 nie spali więcej niż r6-wyżej kręcisz-więcej spalasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Igla to to nie jest ale wyglada ladnie i niema w nim patologi na pierwszy rzut oka... Jesli jest sprawna technicznie to warta tych pieniedzy.....

Ladne foteliki :P:p

Ladny kolor :mrgreen:

Nie jest w "5" kolorach;)

Wiec dzwon i pytaj o wszystko...

Jak bys juz chcial ją ogladac to wez kogos kto ogarnia BMW a jesli nie BMW to technicznie autka happy_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnę jak szukałem swojej i Lucius przewiózł mnie ta e36 własnie z m50b25-toż to dzieło szatana! ;d

Siostrzeniec żony po pierwszym kontakcie stwierdził że krew odpłynęła mu z kończyn jak przydeptałem w pedał , coś w tym jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnialo mi sie jak kupowalem swoje pierwsze BMW wtedy byly jeszcze na topie e30 jak teraz e36.... szukalem e30 1.8is mialem juz nawet upatrzana tylko ze ona byla do poskladania do konca i nie doczekala sie tego wiec sobie odpuscilem... szukalem e30 is pozniej juz tylko chcialem 1.8 m40 a skonczylem na m10... ;p Juz podpisywalem umowe z gosciem ktory mi sprzedawal e30 ale spojrzalem na nia i te elementy przywiazane drutem i stwierdzilem ze poczekam....

czekalem prawie pol roku i trafilem na nie droga wmiare dobrze utrzymana e30 i ciagle nia jezdze...

Chcialem tez kupic e34 taka czerwona Calibre... haha jaki ja glupi bylem... ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym się czepiał,ale znowu rozbieżność tablic(Bolesławiec a EWE-Wieluń).Ja trochę przewrażliwiony jestem na tym punkcie,ale miej to na uwadze.

Są od nas ludzie z okolic Bolesławca,zagadaj,może za przyzwoitą butelczynę ktoś podjedzie:)

Jakby było bliżej to chętnie,ale moje auto jest w Kato a poza tym mam zawalone trochę teraz;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz pojedziesz go ogladac to sprawdz:

jak odpala silnik czy sie prawidlowo dogrzewa (ostatnio problem z tym na forum pojawial sie lawinowo czyli termostat wiskoza)

w BMW powinien byc pion na wskazniku

czy obroty nie faluja czy sie plynnie wkreca na obroty

czy nic tam nie stuka w tym silniku nie puka

blacharke czy nie ma rdzy dziur uszkodzen zbyt duzych ja bym pojechal na kanal i sprawdzil czy np podloznice nie sa poprzesuwane czy nie byl spawany z dwoch czy nie byl prostowany

jak bedziesz jechal sprawdz sprzeglo jak przyspiesza jak hamuje czy niesciage nie znosi

czy nic niepuka w zawieszeniiu

to takie rzeczy powazniejsze jak znajdziesz jakis szczegol np cos polamane to mow gosciowi ze tu to ze tu tamto.....

Ja bym pojechal na kompa z e36 i go podlaczyl jesli tego nieplanujesz bo?? hmm niewiem (chodz wg mnie to blad) to chodz zaproponuj zobacz czy gosciu sie nie zdenerwuje spoci albo zacznie wykrecac sie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od dwóch telefonów do gościa.Najpierw ty dzwonisz a później z innego numeru gośc dostaje te same pytania(oczywiście dzwoni kto inny-zona,brat,kolega).Taki mały test prawdomówności nie zaszkodzi:)

Historia auta/napraw przez telefon i na żywo.Co było niedawno wymieniane,gdzie auto naprawił i takie tam.Zawsze czegoś się dowiesz...

Poproś go,aby auto było zimne,kiedy przyjedziesz-jak odpala,jak chodzi.Słuchaj silnika jakby to miała być najgenialniejsza aria:)

Jak się rozgrzeje to sprawdź też czy wkręca się do końca.

Porównaj szczeliny(jak to woz kiedyś określił "miękki palec to skarb przy sprawdzaniu szczelin"czy jakoś tak:) szczeliny z prawej strony/lewej musza być takie same...) .

Jeśli masz jakieś wątpliwości to pytaj-masz prawo.Nie znam silników IS,więc za dużo nie powiem o ich pracy,ale nierówną pracę czy mułowatośc na pewno wychwycisz:)

NAJWAŻNIEJSZE-nie bierz ze sobą pieniędzy!Bo emocje zadecydują i kupisz.Najlepiej po obejrzeniu podziękuj ładnie,powiedz,że zadzwonisz wieczorem,jeżeli się zdecydujesz,bo oglądasz inne auta.Wyjście do późniejszej negocjacji(po wynalezieniu jakiś pierdół pytaj ile może opuścić,i drąż-w tym momencie jesteś perfekcjonista i każda ryska dłuższa niż5mm na aucie nadaje się do polerki:),dopiero po tym mówisz,że musisz przemyśleć itd ) i nie strzelisz baranka.Poza tym,po odejściu od auta może wróci po kilku godzinach rozsądek i pojawią się pytania-wtedy wal na forum,będziemy myśleć:)

Nie bój się,nie tak łatwo sprzedać auto(chyba,że byłaby to Alpina w cudownym stanie za 3tys:) ),więc raczej nikt Ci nie sprzątnie sprzed nosa.

Cóż...niestety,prawa rynku są takie,żę trzeba być trochę przysłowiowym "Żydem" i czepiać się(oczywiście w granicach rozsądku).

Acha-sprawdź czy w dziale "Polecane warsztaty"nie ma jakiegoś adresu do dobrego warsztatu-wtedy podjedź do niego i rób diagnostykę/kanał.Wyrzucisz 100ówę,ale będziesz wiedział czy to nie mina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem wlasnie po rozmowie. :( :( :(

1. Tablice OK - dlatego, ze to Bolesławiec Łódzki a nie dolnoslaski ( i tu caly moj plan na dzis poszedl sie je***ć) / ja jestem z Jeleniej Góry a pracuje pod Zgorzelcem/

2. Odpala na zimnym bez problemu.

3. Termostat wiskoza 100 % ok

4. Obroty faluja na benzynie troche, na gazie jest bez zarzutu ( gosc nie wie dlaczego )

5. Lakier dobry stan ( lekkie otarcie na prawym progu z odpryskiem oraz kilka zaprawek - nadkola, progi )

6. Podluznice prosciutkie - do ogladania.

7. Sprzeglo hamulce sa bez zarzutu.

8. autko prosto jedzie, nie sciaga, nie puka, nie stuka, trzyma sie ladnie.

9. Instalacja gazowa BRC ( gosc nie wie ile km przejechalo autko na gazie )

10. Zawieszenie na sportowych sprezynach, amorach.

11. TRZEBA ZMIENIC LANCUSZEK ROZRZADU ( lezy juz kupiony na polce, jak zdazy to wlozy nowy bo nie ma kiedy )

12. Auto ma 360 tys. km.

----------------------------------------WARTO?, bo to troche daleko--------------------------------------

Edytowane przez kopot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde cos mnie to auto samego nie przekonalo.

Patrzac na Wasze wczesniejsze opinie zaczalem juz przegladac oferty 325 ze wzgledu na to, ze lubie poczuc moc i raczej szybka jazde preferuje.

Znalazlem to http://otomoto.pl/bmw-320-lpg-C15536348.html

Jest bardzo daleko, ale koles gwarantuje mi zwrotem kosztow dojazdu stan techniczny i blachy!

Na wszystkie ww. pytania odpowiada - ideal!

1 minus to wyswietlanie bledu ABS . Ten ABS teraz nie dziala ( przyczyn facet nie zna ).

2 minus to instalacja - bez sekwencji ale z wyzszej polki ( 10 L trasa, 15L miasto ) wazna homologacja do 2014 roku.

Pytanie: czy warto? oraz jaki bedzie koszt ABS jesli przyjac pesymistycznie najgorszy mozliwy defekt ?

Edytowane przez kopot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhm,

dziwne,że nie wie,ile auto najechało na gazie-nie ma papierów?Jeśli ma to wpisuje się przebieg auta przy zakładaniu w książkę.

BRC-ale której generacji?

Wg niego może być wszystko ok,ale jak w rzeczywistości nie wiadomo:)

Falujące obroty-przepływka?:)Nie wie?Czy nie chce wiedzieć?Nie zamierzył z tym nic robić?

Jakie sportowe sprężyny?I amory?Made in china?Czy ściema na usprawiedliwienie "twardości" spowodowanej wyrobieniem amorów?

Rozrząd lepiej samemu zrobić(w sensie zaufanym warsztacie)...

Czy warto?Wiele więcej nie wiemy,dla mnie te kilka zdań to za mało stanowczo,ale chyba nie dyskwalifikują auta.

Tyle mi na tę chwilę do łba przychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wszystkie ww. pytania odpowiada - ideal!

Omijaj takich ludzi :D

Jeśli bierzesz już pod uwagę wieksze pojemności to przemyśl sprawę E34 będziesz bardziej zadowolony niz z japończyka :)

wazna homologacja do 2014 roku.

Odpowiedz masz prostą instalka z 2004 roku więc nie spodziewaj się cudów , zwłaszcza jeśli mu jara 15L po "ogromnym" mieście jakim jest Stalowa Wola :)

Edytowane przez Mordulec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem z Jeleniej Góry a pracuje pod Zgorzelcem/

było tak od razu(najlepiej to profil uzupełniać)

a ta?? lekko zaszczurzona:shock: ,ale rocznik i wyposażenie jest cacy:o( do opłat)

http://moto.allegro.pl/bmw-320-1998-klimatronik-sekwencja-i1265100117.html#gallery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej, ze to handlarz i nic mi nie jest w stanie o aucie powiedziec....

jak by chciał to by ci powiedział tyle samo jak ten co ma samochód dwa tygodnie i już sprzedaje

Często takie które nie wyglądają po trafieniu w dobre ręce robią się malinki No i satysfakcja z każdej poprawionej-ulepszonej-wyczyszczonej części jest największa bo od razu widać efekty , ja to lubię

polejcie mu,dobrze gada

:mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, no moze i dobrze prawicie panowie, ale nie mam zadnego doswiadczenia, garazu a zima idzie. W moim przypadku altko musialoby na warszat trafic.

Posprzatac i umyc jedynie moge :)

Ile to oplat zezre jeszcze ? Z reszta dzwonie pytac...

Dzwonilem z pirwszych ustalen:

1. Silnik tylko odpalal na wjazd na lewete ( ponoc pracuje rowno )

2. Instalacja LPG fabryczna ( czyli cale przebieg km )

3. Maska matowa.

4. Jest troche parchow na drzwiach.

oplaty 1200 -1300 - czyli w 7 klockach sie mieszcze. Gosciu jeszcze oddzwoni jak bedzie przy aucie po poludniu.

Cena jest w-g sprzedawcy adekwatna do stanu auta. Gdyby stan byl OK to wolalby powyzej 10 kloca

Edytowane przez kopot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...