Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj sa fotki tego najgorszego miejsca (standart fotel kierowcy) Narazie niema przetarc:

201012102060.jpg

By null at 2010-12-13

201012102061.jpg

By null at 2010-12-13

I teraz moje pytania do Was:

1. Czym to zabezpiczyc zeby nic pekalo itd itp (obecnie przemyte woda oraz pasta do skor typu K2)

2. Skladanie fotela kierowcy jak to naprawic i jak sie dostac do tego mechanizmu obstawiam ze jest to jakas linka??

3. Ta magiczna wajcha co do ktorej nikt nie wie do czego slyzy, chodzi bardzo lekko i nic nie robi wiec obstawiam ze takze jest uszkodzona, jak sie tam dostac ?? Dodam ze wystepuje ona tylko u pasarzera...

pytanie_bmwpytanie_bmwpytanie_bmwpytanie_bmwpytanie_bmwpytanie_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1

Ja robiłem renowację swojej kórtki skórzanej która ma UWAGA! 32 Lata!! I znów jest miękka, czarna, fajna w dotyku, nie brudzi! ..... Jak nówka!!!

Nie wiem co koleś zrobił ale rozwaliło mnie to!!

Niestety nie zdradził mi co i jak, odpowiadając żartobliwie: "Jak bym panu powiedział to miał bym jednego klienta mniej ;)"

Kosztowało mnie to 100 zł wraz z 3 wszywkami skóry na mankietach, wymianą guzików.

Więc za odświeżenie pół skór na fotelach, bez szycia itp. wziął by pewnie podobnie. Popytaj u siebie o rymarza. Na bank jakiś jest

Ad.2

Poszukaj na realoem. Fotel pewnie jest zbudowany podobnie jak w coupe E30 więc nie powinno być problemu.

Odkręć tył, pooglądasz co i jak i na bank sobie poradzisz.

Jak coś to podsyłaj foty. Zaradzimy. Budowę sportsitze z E30 znam całkiem dobrze :)

Ad.3

Odpowiedź napisał:

ta regulacja podnosi nogi wyżej od podłogi na wysokośći kolan

Działa jak "kołyska" i reguluje kąt pochylenia całego fotela względem podłogi auta.

Poza tym jest rysunek na rączce który jest MEGA czytelny :)

P.S.

Ale ze działa jak pompka? Hehehe no to może jak ma elektrykę w fotelu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec jesli chodzi o ta regulacje regulujaca kąt to poprostu mocowanie sie wylamalo wiec z tym sobie poradze.... :lol::lol::lol:

Ale jesli chodzi o zamykania otwieranie fotela zeby wpuscic pasarzerow na tylna kanape to jest patola...

Tam wogole nie ma zadnej linki jest pusta wajcha (widoczna na zdjeciu) i nie moglem znalesc nic typu druga wajcha ktora by cos otwierala podwazala aby zadzialal jakis mechanizm...

obejrzalem to w drugim fotelu i tam wyglada to zupelnie inaczej .......

Dozucam fotki pomozcie cos....

201012132074.jpg

By null at 2010-12-13

201012132075.jpg

By null at 2010-12-13

Drugi sprawny fotel:

201012132077.jpg

By null at 2010-12-13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wygląda jakby to był fotel od sedana z rączką do coupe i fotel pasażera od coupe. Szkoda ze nie zrobiłeś tych samych fragmentów z P i L fotela.

Ale może być jak napisałem.

Brak mechanizmu uchylania (i przesuwania ??)

Fotel pasażera jeździ i się składa czy tylko się składa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotele są uniwersalne - ramy foteli. To znaczy, że mają wszystkie potrzebne mocowania i uchwyty do wersji składane/nie składanej.

W E30 tak jest więc w E36 pewnie tez. Jeśli chodzi o następce to może juz być innaczej :) Zatem przymontowanie uchwytu z coupe nie stanowi problemu.

Poza tym w coupe pasażerowie wsiadają od strony pasażera ;) hehe Kierowca is the master

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz zawsze pasarzer z fotela przedniego wpuszcza na tylni..... Wiec jakos mnie to nie martwi ale jak mam je na wierzchu to mozna dojsc prawdy i miec je jak najbardziej da sie sprawne.... :) Jutro zrobie dokladne fotki oraz wzuce fotke z jednym zapytaniem... Pozdrawiam

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz racje ta ostatnia wypowiedz jest dosc niefortuna.. Ale to wina pozniej godziny, ogarniania na raz Allegro, Forum, GG i biegania do foteli....

Co do ortografii to musialbym najpierw pisac na kartce a pozniej na kompie, ale nad sama skladnia musze popracowac :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do renowacji polecam:

http://allegro.pl/lederzentrum-samodzielna-renowacja-skor-i1347141492.html

u mnie w e30 coupe również fotel pasażera ma 2 rączki do składania a fotel kierowcy 1

co do "nie składania" fotela kierowcy brakuje linki:

chyba nr 3 i prawdopodobnie 14

3 Cięgno reg. nachyl. oparcia SCHWARZ 2 52108183287

NzMwMV9w.png

zresztą jak rozbierzesz działający fotel będziesz widział brakujące cięgna/linki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak myslalem ze to poprostu brak linki ale te fotele sa inne, roznia sie od siebie, nie wspominajac ze jeden jest z 96r a drugi 98r... ?? ??

Moze to naprawde sedan... ?? ??

Ponizej sa zdjecia przedstawiajace te fotele....

1

201012142078.jpg

By null at 2010-12-14

1

201012142081.jpg

By null at 2010-12-14

2

201012142080.jpg

By null at 2010-12-14

2

201012142083.jpg

By null at 2010-12-14

3

201012142079.jpg

By null at 2010-12-14

3

201012142082.jpg

By null at 2010-12-14

Procz tego pytanie takie male uszkodzenie skory w nie widocznym miejscu zeby sie dalej nie prulo mozna zszyc nitka i igla??

201012142084.jpg

By null at 2010-12-14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chyba sprawa jest oczywista że mechanizmy są różne i nie ma opcji składania fotela kierowcy. Nie sądzę żebyśmy tu coś zaradzili.

Hmmm może poszukaj jakiegoś podartego na jakimś szrocie i wymontuj mechanizmy?

Ew. kup samą linkę i sprawdź czy jest w ogóle miejsce żeby ją podpiąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Przyszla wiosna wiec prace sie posuwaja, porzadna polerka zrobiona.

Wiec wzielem sie za srodek:

Umylem nowa wykladzine w slicznym kolorze fioletowo-niebieskim ale nadal sa miejsca gdzie jest troche brudu jakies sugestie czym to usunac ??

Dywaniki sa juz nowe wiec nie bedzie problemu,

Foteliki juz prawie gotowe,

Reszta plastikowych elementow wnetrza takze juz gotowa na podmiane,

Ale zostaje kwestia podsufitki bo mam szara blee jakie to jest brzydkie... Ale dzis zrobilem probe w ktora wogole nie wierzylem ze sie uda tzn, wzielem jakis stary slonecznik z rozbiurki, ktory byl tak samo wykonany jak w E30 i prysnelem tak na od******l resztka czarnego spreyu, nawet bez przygotowania powierzchni.

Efekt mnie zaskoczyl pozytywnie, myslalem ze zejdzie zaraz, rzucalem tym drapalem zginalem i nic nie odpryslo i niema zadnych uszkodzen odpryskow itd itp. Wiec moze to jest mysl ?? Jak bym to malowal to jest szansa ze normalnie kompresorem, jak bede mial rozebrany samchod ?? ??

Dodam ze mialem juz rozne sugestie typu:

wydac 500zl na zakup czarnej,

wyprac w jakims srodku koloryzujacym,

201104112776.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem kiere M-technika II ale powiem szczeze ze nie pasuje mi do E30 jest wg mnie zbyt nowoczesna ale chcialbym miec skorzana zeby pasowala do wnetrza, zastanawiam sie nad takim czyms ?? Powiem szczeze ze mam okazje kupic od znajomego ale widze ze na allegro jest licytacja takiej samej, wiec takie pytanie do znawcow za ile takie kierownice chodza ?? bo ta od znajomego moze zniknac i potem bede sobie plul w brode ze kupilem drozej na allegro....

http://allegro.pl/kierownica-bmw-e30-m-technic-i1554901093.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar sprawdzę jak będę w domu bo mam oba typy.

Tu link do mojej, która sie nie sprzedała:

http://www.maxbimmer.pl/threads/12982-BMW-E30-kierownica-Mtechnik-I

Ceny tych kierownic MT1 w granicach 80-130 zł zależnie od stanu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Zwykła kiera cztero ramienna ma 38 cm

Moja MT1 tez ma 38 cm

Jak coś to pisz na PW

A co do emblematów to tak jak napisał Kosa - ma być tylko jeden na dole a nie 3 - na każdym ramieniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...