Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wiem, to można. Ja osobiście zawsze kupowałem 2 baniaki oleju do swoich poprzednich aut na wymianę. 1 baniak zużywałem na "przepłukanie" silnika ze starego oleju - spuszczałem stary -> zalewałem nowym -> odpalałem silnik, żeby pochodził trochę -> znów spuszczałem -> znów zalewałem... itd. Takie moje osobiste zboczenie :D I na Twoim miejscu tak właśnie bym zrobił, choć tak, jak kolega kozin pisze - musisz mieć pewność, że silnik jest szczelny, bo inaczej będziesz gubił olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lej olej jak najlepszy,

wałkowane było kilka-naście razy jaki olej i czy można przejść

ja przewaliłem z 10w40 mobila polsynt

na fullsynt 10w60 castrola (ponoć płuka strasznie) i jest lepiej niż było

bo nie pali oleju, a wyrzucać, wyrzuca bo mam uszczelnienie na wale rypnięte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wypisuj głupot!!!!

o olejach poczytaj a później zaprzeczaj i ewentualnie się spieraj.

Zdradzę Ci sekret i zarazem tajemnicę handlową, ale myślę że nic wielkiego się nie stanie. Miałem dłuuuugi wykład (pozdrawiam Krzaku) o olejach Castrola, który - jak zapewne wiesz - należy do koncernu BP. Oleje takie jak Castrol EDGE Sport 10w60, Castrol RS 10W60 i Castrol TWS Motorsport 10W60, choć mają na etykiecie napis "Fully Synthetic" to w rzeczywistości połówki. Ale żeby nie było, że Castrol robi ludzi w trąbę - zachowują się i mają właściwości, jak pełny syntetyk. Ot taki figielek (i to nie jedyny, jeśli chodzi o oleje) ze strony tych koncernów.

Większym są oleje przeznaczone do samochodów z LPG sprzedawane przez Orlen, ale to już inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

micnic gdybym wiedział że na castrolu jeździsz to 1L(nie rozpakowany) wala mi sie po bagażniku.Przy najbliżej okazji oddam za free:)

No cóż olej castrol np.10W40 to był mój błąd-po wielu wymianach i obserwacjach stwierdziłem że to '@?-(';/@@ a nie olej.

Zlałem ostatecznie i więcej już nie naleje.

Obecnie już po 2ej wymianie na Valvoline 10w40 z grupy max life i pięknie jest.

Następna wymiana będzie na 5w40 też Valvoline max life.

Co do rozszczelnienia silnika to zdanie mam jedno:

''ciecz natrafiająca na dziurę ma prawo ciec''

więc jeśli cieknie to bedzie ciekło na 15,10,5,0w...

Jeśli nie ciekło a się rozcieknie to co?-wymiana uszczelnień i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Dziki pisze jak ma cieknac to i tak bedzie cieklo....

Ja tez przeszlem z Castrola na Valvoline i jestem bardzo zadowolony !! !! Polecam

Valvoline 10w40 z grupy max life - jak to zalejesz twoj silnik bedzie bardzo zadowolony i nic wiecej do szczesia nie bedzie potrzebowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

jaki olej? syntetyczny :D do pracy na takim oleju byly zaprojektowane te silniki - proste

polecam liqui moly synthoil high-tec - ja jestem zadowolony

castrol - chyba lepiej zalac motodoctora

http://motoallegro.pl/lekarstwo-na-hydrauliczne-popychacze-liqui-moly-i1376284512.html

podobno pomaga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, temtow o olejach jest tyle ze znalesc te co potrzebuje graniczy z cudem. Kiedys byla rozmowa o wiarygodnych sprzedawcach Valvoline, i podaliscie nick tego goscia to bylo cos z "Japan...."

Szukalem na allegro i niemoge znalesc tego goscia.

Moje pytanie brzmi ktory ze sprzedawcow jest wiarygodny jesli chodzi o ten olej zeby nie kupic Lotosa w pudelku Valvoline..:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 4litry 10w40 dawałem chyba 110 albo 120 nie pamiętam,szkoda ci 20 zł?? z przesyłką wyjdzie ci na jedno ale będziesz miał pewność ze

Moje pytanie brzmi ktory ze sprzedawcow jest wiarygodny jesli chodzi o ten olej zeby nie kupic Lotosa w pudelku Valvoline..:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valvoline 10w40 niby ok, ale zimny silnik mi cyka na szklankach jak się patrzy, przez jakieś 3-5min, a może to nie przez olej?

happy_bmwhappy_bmwzima jest :) i 10W nie ma odp właściwości dopóki sie nie rozgrzeje, 5W powinno pomóc.

Z innych olei niż ory <bmw> polecam Motul 300V (5W40). 2l kosztuje 90zl ale " co olej - to olej" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej hurtowni chca odemnie za 4litry 105zl a za 5litrow 135zl, na allegro 5litrow kosztuje 88zl, wiec nawet z wysylka wychodzi 35zl a to sa za darmo filtry.

Co do wlewania 5W to zimy zostalo jeszcze 2tyg.... gdybym zmienial na jesien calkiem mozliwe ze bym tak zrobil....

Kiedys rozpatrywalem zakup miedzy Valvoline a Motulem i postawilem na Valvoline i jestem mega zadowolony i uwazam ze to i tak z dwa razy za dobry olej jak do silnika M10 :P

Znalazlem goscia na allegro 100% pozytywow sprzedaje tylko oleje wiec chyba u niego kupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o ta aukcje... Wyglada mega ok jesli chodzi o sprzedawane czesci samochodowe i tylko czesci samochodowe. Wstrzymam sie do jutra z zamowieniem jesli ktos by mial negatywne doswiadczenia itd itp.

Sprawa w sumie dosc pilna bo 13 000km bez zmiany od lata....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...