Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mordulec
koledzy a mieliście może styczność z olejem Petronas ?

Mało kto handluje Petronasem , ale wiem że mechanicy polecają go zwłaszcza do dizla , olej idealny do VW/Audi 1.9TDi co do beemek to nie mam żadnych informacji na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem na podanej niżej stronie- piszą, że są ich oleje (pełne syntetyki) polecane też dla silników BMW

http://www.najlepszyolej.pl/syntium_5000xs.html

Ja sobie zamówiłem półsynta syntium, bo wcześniej już lany był mobil 10/40. Jak tylko kurier dowiezie-zalewam

Edytowane przez GleN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec

10W-60 raczej nie występuje w wersjach olejów typu LongLife to olej do silników które są narażone na nieco wyższe obciążenie a co za tym idzie wyższe temperatury.

Do Twojego silnika w zupełności wystarczy Valvoline MaxLife 10W40 a najlepiej to 5W40 w zimie ten olej jest rzadszy a przez to start silnika będzie cichy , bo przy 10W40 przez pare sekund dłużej będzie słychać hydropopychacze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżdżę obecnie na castrol 10W40 ale podobno silnik strasznie załazi takim syfem podobnym do takiego jak ktoś oleju długo nie wymienia.-oczywiście Ja na czas wymieniam.silnik mam naprawdę w dobrej kondycji,a czy nic się nie stanie jak zmienię z 10W40 na 5W40 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos juz tutaj wspomnial...do 24V jesli jest w dobrym stanie tylko syntetyczne (w pelnym tego slowa znaczeniu...nie hydrokrakowane!!..musi byc na bazie estrow i PAO)

niewiele jest takich olejow...do dostepnych naleza: liqui moly high tech 5w-40, xado 5w40 estrowy, valvoline syn power 5w40. inne to pseudosyntetyki hydrokrakowane.

valvoline max life wg mnie najlepszy do juz mocno wyeksploatowanych silnikow...chociaz ja do takiego i tak bym zalal full syntetyk. dodam ze u mnie kazde auto po zalaniu prawdziwego syntetyka zaczelo brac mniej oleju niz na hydrokrakowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...