Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko. Czy ktos wie z ktorych innych modeli podeszlaby do mnie kierownica? Mam e34 540 i jestem ciekaw czy kiera np od e32, e36 lub moze e39 podejdzie do mnie bez problemu? Czas zmienic i to na jakas naprawde ladna sztuke, bo ta moja wyglada jakby pochodzila od autobusu :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk - wydlubac je :)

Tazunio, mialem taka u siebie. Ona jest naprawde ladna, w rece lezy znakomicie, ale ona chyba nie ma poduchy jesli sie nie myle? Myslalem nad taka ale tylko i wylacznie poniewaz jest tam poduszka, chociaz osobiscie ta ktora wkleiles jest ladniejsza..

http://allegro.pl/kierownica-air-bag-do-bmw-e30-e34-i1423783999.html#gallery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba naprawde nie wychodzily takie z poducha :/

a jeszcze przed chwila dal bym sobie reke uciac (i bym teraz k..wa nie mial reki - jak to mowili w jednym filmie )

niech mnie ktos poprawi jesli sie myle na temat kiery MTII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W E36 też były te kiery co wkleił Woz, własnie z poduchą. To chyba nowszy model tej MTII. Ja miałem tą bez poduchy w E36 i uważam ja za jedną z najładniejszych. Ja chcę założyć taką:

kierar.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Przy okazji do czego są te przyciski na niej, może da się je podłączyć u mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wozu ale miej na uwadze wieloklin na wałku górnym kolumny kierowniczej.

Kiery z poduchami zwykle pasują zamiennie e36 e34 e32 (czasem różnią się rozmiarem koła minimalnie) ale bywa że trzeba wymieniać też pierścień by mimo pasującego wieloklina osadzenie było na dobrej wysokości i kiera nie tarła o plastikowe obudowy kolumny.

Kiere jak z autobusu to ja mam(bez air bag'a) u mnie wymiana kiery wiąże się z wymianą praktycznie całej kolumny.

E34 do 91/92 nie miały za wiele możliwości ruchu jeśli chodzi o zmiany kierownic.Powyżej tego roku-chyba większość już miała kiery z air bag'ami i tu jest już duzo więcej pasujących wzorów kierownic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W E36 też były te kiery co wkleił Woz, własnie z poduchą. To chyba nowszy model tej MTII. Ja miałem tą bez poduchy w E36 i uważam ja za jedną z najładniejszych. Ja chcę założyć taką:

kierar.jpg

Uploaded with ImageShack.us

to jest tzw. serducho - troche za masywna jak na e34

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze to Patryk chce ja do siebie, wiec chyba do e39
dokładnie. Do E34 to raczej coś mniej okrągłego i napompowanego. Ale te "serducho" słyszałem też "ząb rekina" to chcę u siebie bo jest piękna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tazunio a taka :

modena1.jpg

ta mi sie podoba, nawet by pasowala do e34,

a ta druga to... juz wolalbym MTII bez jaska :-P

albo dorwij jakas stara kiere do e34, wytnij kolo kierownicy, a do ramienia przyspawaj lancuch :D pote w chrom i bedzie hardcore

dpf_0003.jpg

od 5 lat mysle o takiej :) i zrobie sobie kiedys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie widzi ta :

acslenkrad37.jpg

acslenkrad36.jpg

acslenkrad33.jpg

Pasowala by Ci wozu do felg. Co Ty na to ?

Ostatnio widzialem funkiel -nowke (jeszcze w oryginalnym pudelku) w ebayu,

zostala sprzedana za cos okolo 300 euronow.

A taka poszla za 160,tez nawet niezla.

2ac3ca08cd1a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaką masz teraz woz-u ?

Mam taka teraz u siebie. Tak jak wspominalem, ciezarowa ;)

1405457667.jpg

A Wojtek jako fan starych amerykańców możesz wpakować sobie taką :

finished6.jpg

Lucius, masz cos podobnego u nas w stylu Ludwik XVI z AlleDrogo :)

2.jpg

Tazunio. Odnosnie tej ktora wkleiles, cos mi sie wydaje ze to jest nastepca, tylko ze w wersji z poducha:

1397021702.jpg

Mysle, ze jednak ta ktora Tazunio wczesniej zapodal, ladnie by pasowala do e34. Te nowsze od M5 i te serducho ktora Lucius wkleil sa za***iste, ale po pierwsze chyba troche "za nowe" do kanciastego stylu e34, a po drugie i chyba najwazniejsze, dla mnie kierownica wielofunkcyjna, czyli przyciski do radia itd, ktore wogole nie dzialaja w samochodzie, to jak naklejenie znaczka M3 do 316...

1391909826.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dowiedzialem sie conieco. Z tego co wyczytalem to do e34 od kwietnia 1992 wzwyz pasuja kierownice od e36. Dobrze wiedziec, na tyle fajne ze do e36 kierownice mialy troche mniejsza srednice, wiec to tez raczej na plus. Potwierdzam, kupilem do siebie od e36 i weszlo bez problemow. Jedynie bede musial pokombinowac z podlaczeniami z klaksonem, ale mysle ze nie bedzi etutaj problemu ;)

http://bmw3er.pl/viewtopic.php?t=5602

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...