Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mordulec
Chcę gdzieś sprawdzić auto i dowiedzieć się możłiwie jak najwięcej o nim.

W Jetroniku pełna diagnostyka wszystkiego co masz na pokładzie kosztowała chyb 250zł ... parę osób z forum się na to zdecydowało i byli zadowoleni z usługi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok 2004 150KM, po lifcie. Nie znam historii auta z ostatnich 4lat. Na mój laicki "rzut oka" auto jest ok. Chcę gdzieś sprawdzić auto i dowiedzieć się możłiwie jak najwięcej o nim.

jak bedzie furka w dobrym stanie to spoojnie wyskoczy ponad 180km i 450 nm :P jak zrobisz to sie pochwal :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dziękuję za info...

a wiecie może jak "bardzo" można ingerować w modyfikację aby nie mieć problemów ze sprzęgłem czy kołem dwumasowym?

Czytalem, że po modyfikacji mocy trzeba się liczyć z szybszą wymianą w/w elementów.

raczej bardziej chodzi jak bedziesz uzytkowal to ze masz wiecej mocy bedziesz jezdzil agresywnie deptal itp to wiadomo ze elementy szybciej sie wysypia :P

Dam przyklad foresta Ma virusa juz ponad 2 lata i jeszce nie slyszlaem od niego nazekania ze cos mu tam juz nie robi sprzeglo czy 2masa ale fakt chlopina jezdzi powili bez wariacji nie wiem czy kiedy kolwiek przekroczyl dozwolona predkosc :P;p;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę modyfikować mocy tylko po to żeby robić z siebie "pirata drogowego", poza tym dwójka małych dzieci i klekocząca żona - nie ma takiej opcji.

Zainteresowałem się podniesiem mocy tylko dlatego aby auto było bardziej elastyczne.

A zdradzi ktoś jaki jest to koszt takiej "zabawy" w jetronic'u? Albo spytam inaczej, czy ktoś ma pożyczyć KARTĘ STAŁEGO KLIENTA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam przyklad foresta Ma virusa juz ponad 2 lata i jeszce nie slyszlaem od niego nazekania ze cos mu tam juz nie robi sprzeglo czy 2masa ale fakt chlopina jezdzi powili bez wariacji nie wiem czy kiedy kolwiek przekroczyl dozwolona predkosc :P;p;p

Dziadkowozy tak mają ;)

A zdradzi ktoś jaki jest to koszt takiej "zabawy" w jetronic'u?

1700 zł płaciłem 2 lata temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Jetronicu osobiscie sie zawiodlem jesli chodzi o ta diagnostyke 250zl wrecz wyrzucone bo absolutnie nic sie niedowiedzialem a to co powiedzieli mi, ze moze byc uszkodzone (dodali do tego liste mechanikow do ktorych powinienem sie udac) bylo w 100% sprawne.

Natomiast o chipowaniu slyszalem pozytywne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
Na Jetronicu osobiscie sie zawiodlem jesli chodzi o ta diagnostyke 250zl wrecz wyrzucone bo absolutnie nic sie niedowiedzialem a to co powiedzieli mi, ze moze byc uszkodzone (dodali do tego liste mechanikow do ktorych powinienem sie udac) bylo w 100% sprawne.

Natomiast o chipowaniu slyszalem pozytywne rzeczy.

A kto Ci robił diagnozę ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Jetronicu osobiscie sie zawiodlem jesli chodzi o ta diagnostyke 250zl wrecz wyrzucone bo absolutnie nic sie niedowiedzialem a to co powiedzieli mi, ze moze byc uszkodzone (dodali do tego liste mechanikow do ktorych powinienem sie udac) bylo w 100% sprawne.

Natomiast o chipowaniu slyszalem pozytywne rzeczy.

Ja robiłem dwa razy i byłem zadowolony. Pierwszy przypadek -turbo hulało od 3000 obr./min. Siedziałem tam chyba z trzy godziny - naprawili (sparciałe dwa przewody podciśnienia). Drugi przypadek generalnie podobny - dwie godziny roboty (walnięty akumulator podciśnienia). Mi diagnostykę robił Krzysiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnoze robil Krzysiek specialnie czekalem blisko tydzien aby mial czas. Generalnie auto pojechalo z ciezkim odpalaniem, nierowna praca, gasnieciem i kosmicznym spalaniem. Po diagnozie dowiedzialem sie ze mam sie udac do pompiarza z powodu podejzenia uszkodzonej pompy wtryskowej, sprawdzenia kompresji i szczelnosci ukladu wydechowego. Pompe bralem pod uwage ale liczylem na jakas konkretna odpowiedz a nieodeslanie do kolejnych mechanikow i niebardzo rozumialem co ma kompresja do ciezkiego odpalania i spalania tymbardziej szczelnosc ukladu wydechowego. Pare dni pozniej autko trafilo do Tomka na slezna szybka diagnoza czyli 4 wtryski, plywajacy zaplon, rozzad do wymiany. Graty wymienione auto pali na dotyk spala normalnie.

Zaznaczam, ze natemat chipow same dobre slowa slyszalem i ogulnie o Jetronicu mozee tylko mi niewyszlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnoze robil Krzysiek specialnie czekalem blisko tydzien aby mial czas. Generalnie auto pojechalo z ciezkim odpalaniem, nierowna praca, gasnieciem i kosmicznym spalaniem. Po diagnozie dowiedzialem sie ze mam sie udac do pompiarza z powodu podejzenia uszkodzonej pompy wtryskowej, sprawdzenia kompresji i szczelnosci ukladu wydechowego. Pompe bralem pod uwage ale liczylem na jakas konkretna odpowiedz a nieodeslanie do kolejnych mechanikow i niebardzo rozumialem co ma kompresja do ciezkiego odpalania i spalania tymbardziej szczelnosc ukladu wydechowego. Pare dni pozniej autko trafilo do Tomka na slezna szybka diagnoza czyli 4 wtryski, plywajacy zaplon, rozzad do wymiany. Graty wymienione auto pali na dotyk spala normalnie.

Zaznaczam, ze natemat chipow same dobre slowa slyszalem i ogulnie o Jetronicu mozee tylko mi niewyszlo.

Ja zostawiam auto i przyjeżdzam jak wszystko jest naprawione.Proszę dac namiary na Tomka ze Slężnej konkurencja jest wskazana w niektórych przypadkach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samego numeru wolal bym niezostawiac bo to jego prywatny a niekazdy lubi jak sie udostepnia na forum takie rzeczy natomiast warsztat znajduje sie http://maps.google.pl/maps?q=51.080162,17.02193&num=1&t=h&sll=51.08464,17.025362&sspn=0.029037,0.028309&hl=pl&ie=UTF8&ll=51.080335,17.022125&spn=0.001934,0.006899&z=17

Tu za weterynaria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ja się wypowiem, ponieważ masz ten sam silnik co ja, to podjedźsobie niedaleko Psiego pola , jak się nie mylę Wilczyce? Autotronica Autoseba , robiłem u nich ok 1,5 roku temu i zrobiłem ponad 30tys.km od tego czasu, z autem nic się nie dzieje , spalanie mniejsze , najpierw była diagnostyka potem wpisał program i Hamownia wyszło 197Km i 450Nm , ale trochę za bardzo kopciła na wysokich obrotach , poprosiłem o redukcję , tak też zrobili i jeszcze raz hamownioa, mam 180Km i 400Nm(wystarczająco do użytku codziennego) na dzień dzisiejszy spalanie pokazuje po mieście 6,2L , nie szaleję . za to wszystko zapłaciłem 600zł , tak więc po co przepłacać:idea: Masz namiary na nich. <bmw_2>

http://allegro.pl/chip-tuning-bmw-e46-2-0d-cr-edc16-i1494294236.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ja się wypowiem, ponieważ masz ten sam silnik co ja, to podjedźsobie niedaleko Psiego pola , jak się nie mylę Wilczyce? Autotronica Autoseba , robiłem u nich ok 1,5 roku temu i zrobiłem ponad 30tys.km od tego czasu, z autem nic się nie dzieje , spalanie mniejsze , najpierw była diagnostyka potem wpisał program i Hamownia wyszło 197Km i 450Nm , ale trochę za bardzo kopciła na wysokich obrotach , poprosiłem o redukcję , tak też zrobili i jeszcze raz hamownioa, mam 180Km i 400Nm(wystarczająco do użytku codziennego) na dzień dzisiejszy spalanie pokazuje po mieście 6,2L , nie szaleję . za to wszystko zapłaciłem 600zł , tak więc po co przepłacać:idea: Masz namiary na nich. <bmw_2>

http://allegro.pl/chip-tuning-bmw-e46-2-0d-cr-edc16-i1494294236.html

Masz może wykres?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak musiał bym gdzieś poszukać, miałem przeprowadzkę niedawno i cholera wie gdzie to wszystko jest . Ale pamiętam że miałem 399Nm/2750Rpm i ok 180Km/3550 . A i Gwarancja na usługę 24miesiące jest. Hamownię mają (mieli) drogową.

zdjcie005w.jpg

zdjcie004n.jpg

zdjcie000j.jpg

zdjcie001s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...