Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witojcie

Mam takie pytanie, czy ktoś może zrobić wycenę wykonanych poniżej usług? Sprawa wygląda tak, że odstawiłem w czwartek autko do zrobienia paru rzeczy i dzisiaj dostałem rozliczenie (na razie nie podam), nie wiem czy to dużo czy mało...

Sama robocizna (rzeczy do przełożenia):

- wymiana dyfra + tulei w dyfrze

- wymiana kolumn zawieszenia przód (kompletne lagi)

- wymiana świec

- wymiana paska klinowego

- wymiana sprężyn tył

- wymiana termostatu

Robocizna + części:

- wymiana przewodów ham. przód (nowe przewody)

- wymiana płynu chłodzącego, odpowietrzenie (nowy płyn)

- wymiana płynu hamulcowego, odpowietrzenie (nowy płyn)

- wymiana oleju w dyfrze (nowy olej)

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec

Sama robocizna (rzeczy do przełożenia):

- wymiana dyfra + tulei w dyfrze -100zł

- wymiana kolumn zawieszenia przód (kompletne lagi) - 100-120zł jak miałeś je już poskręcane i tylko przełożyć

- wymiana świec -20zł ?

- wymiana paska klinowego -20zł ?

- wymiana sprężyn tył -50zł max w E30tce wystarczy brecha i podnośnik żeby springi wypadły

- wymiana termostatu -nie wiem jak to wygląda w M20B23 ale 30zł to powinno być ok

Całościowo i hurtowo myślę , że ta robota nie powinna wynieść więcej jak 350zł max 400zł przy problemach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jaka kwote warsztat ma ustalone roboczogodzine mechanika?

koszt robocizny wg zakladu w jakim pracowalem kilka dobrych lat temu to jakies 1390zl + czesci, wszystko zalezy od "roboczogodziny"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo same ******ły , podejrzewam że zapłacił bym u swojego mechanika mniej niż podał Mordulec , dlatego prawdopodobnie jeżdżę do niego od dziesięciu lat :)

Myślę że wycena Mordulca jest w pełni odpowiednia jak dla klienta z ulicy ...

Dalej Kosa podaj cenę nie trzymaj w niepewności ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka dobrych lat temu to jakies 1390zl
Taz to pomyłka jakaś? Roboczogodzina lakiernika była 95zł jak ja robiłem jakieś 3 lata temu.

Wszystko zależy też czy były jakieś problemy, czy szło elegancko, ale te 400zł za pierwszą część to myślę, że ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wymiany nie są aż takie ciężkie. Najgorzej jest z dyfrem, kiedyś sam przekładałem i wylazłem z kanału mocno styrany, 650zł to cena dosyć wygórowana za wszystko. Chociaż jeśli wziąć pod uwagę cały czas poświęcony na wymianę wszystkiego z głową wówczas cena robi się dosyć rozsądna. Można zrobić zbliżony harmonogram czasowy:

1) Wymiana dyfra razem z olejem i tuleją: 2-2,5h jeśli są dwie osoby

2) Wymiana paska klinowego: max 0,5h

3) Wymiana termostatu i płynu chłodniczego łącznie z odpowietrzaniem: 1,5h?

4) Wymiana świec: 0,15h?

5) Przekładka kolumn: 3h powiedzmy

6) Wymiana sprężyn tył: max 1h

7) Wymiana płynu hamulcowego plus przewodów przód i odpowietrzanie: 3h?

Wychodzi około 12h minimalnie powiedzmy, koszt 650zł/12h= 54zł za godzinę brutto,a netto 44,28zł

To tak chyba całkiem całkiem jak na warsztat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiscie przesadzilem ale o jakies 300zl, potem wszystko sie zgadza, w Polmozbycie w Zgolku roboczogodzina wachala sie w granicach 70-90zl, do tego dochodzily "nietypowe" naprawy, czyli tak jak Kosa napisal min. wymiana przewodow hamulcowych (na miedziane) i inne z udzialem spacjalnych narzedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

no to wyszło tak:

Sama robocizna (rzeczy do przełożenia):

- wymiana dyfra + tulei w dyfrze

- wymiana kolumn zawieszenia przód (kompletne lagi)

- wymiana świec

- wymiana paska klinowego

- wymiana sprężyn tył

- wymiana termostatu

- wyjęcie i wsadzenie chłodnicy + odpowietrzenie

- wymiana wiatraka chłodnicy

- wymiana palca i kopułki

Robocizna + części:

- wymiana przewodów ham. przód (nowe przewody)

- wymiana płynu chłodzącego, (nowy płyn)

- wymiana płynu hamulcowego, odpowietrzenie (nowy płyn)

- wymiana oleju w dyfrze (nowy olej)

- naprawa, lutowanie chłodnicy

+ mycie z odkurzaniem

1050

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

nie zebym sie wtracal ale z kad wy tych mechanikow biezecie?????????????????? nie dawno nawet szwagier pojechal peugeot"em partnerem zmienic plyn chlodniczy i zaplacil 400 nie chce sie chwalic ani nadawac na innych bo tez robie w tym fachu od f.126p po twarde off road'owe zmoty i tak jak czytam to co piszecie to wychodzi na to ze albo sie nie znacie,,, lub nie chce sie wam i dajecie sie rznac na kase z wlasnej glupoty i niewiedzy... bo tak szacujac koszty robocizny tego co kolega naprawia to w moim garazu do 300 spokojnie sie miescimy a czasowo 1 max 2 dni bo oczywiscie nie jest to nowe....nie wiem ale jak tak dalej pojdzie to na serwis bedzie sie oplacalo jezdzic co po nie ktorym ..pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dawno nawet szwagier pojechal peugeot"em partnerem zmienic plyn chlodniczy i zaplacil 400 nie chce sie chwalic ani nadawac na innych bo tez robie w tym fachu od f.126p po twarde off road'owe zmoty i tak jak czytam to co piszecie to wychodzi na to ze albo sie nie znacie,,, lub nie chce sie wam i dajecie sie rznac na kase z wlasnej glupoty i niewiedzy... bo tak szacujac koszty robocizny tego co kolega naprawia to w moim garazu do 300 spokojnie sie miescimy a czasowo 1 max 2 dni bo oczywiscie nie jest to nowe....

Czekaj bo nie łapię ... z jednej strony mówisz , że jesteś spec od mechaniki i to co Kosa naprawił robisz za 1/3 tej kwoty .... a chwilę wcześniej piszesz że Twój szwagier zamiast zrobić wymianę płynu u Ciebie pojechał do innego warsztatu i zapłacił 400zł .... to o co tu chodzi ??

Masz normalny warsztat czy dorabiasz prywatnie w "garażu" ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadalem z Kozlem. Ciezko mu bylo okreslic dokladne ceny bo mowi ze wiele czynnikow sie sklada jak samochod ma na warsztacie (np przeowdy ham przod - czy wszystkie sa do wymiany, czy np gumowe ktore sa sa ok, czy jest abs czy nie. Czy szpera jest, czy duza glowa czy mala, czy olej tanszy czy drozszy itd). Podaje info jakie on nmi podal..

Witojcie

Mam takie pytanie, czy ktoś może zrobić wycenę wykonanych poniżej usług? Sprawa wygląda tak, że odstawiłem w czwartek autko do zrobienia paru rzeczy i dzisiaj dostałem rozliczenie (na razie nie podam), nie wiem czy to dużo czy mało...

Sama robocizna (rzeczy do przełożenia):

- wymiana dyfra + tulei w dyfrze - montaz/demontaz dyfer 150zl,

- wymiana kolumn zawieszenia przód (kompletne lagi) - jesli wymontaz/montaz samych lag - 100zl/strony. Jesli montaz demontaz sprezyn 150zl od strony

- wymiana świec - gratis

- wymiana paska klinowego - 50zl

- wymiana sprężyn tył - gratis

- wymiana termostatu - 75zl

Robocizna + części:

- wymiana przewodów ham. przód (nowe przewody) - od 100-250zl (zalezy od tego czy jest abs czy nie, jesli jest abs to inaczej ida, czy gumowe przewody sa w porzadku czy do wymiany)

- wymiana płynu chłodzącego, odpowietrzenie (nowy płyn) - skoro termostat wymieniany, to i tak trzeba spuszczac plyn. Robocizna w cenie.

- wymiana płynu hamulcowego, odpowietrzenie (nowy płyn) - w cenie, przy wymianie przewodow

- wymiana oleju w dyfrze (nowy olej) - olej okolo 30zl/litr oleju. Zalezy czy jest szpera, czy nie, czy jest duza glowa czy mala..

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. szwagier mieszka w nowym saczu a ja w wadowicach a on jak ma jechac 110 km zeby plyn zmienic to on na to leje .. ale jak tam kto uwarza... a warsztacik to mam taki no nie za duzy bo nie ma dzialki na tyle no ale rozbudowa jest w planach . a co do takich napraw to jezeli ktos przyslowiowym mlotem i majzlem naprawia to raz ze nie wiadomo ile to wytrzyma i w jakim stanie jest zamontowana nowa czesc po takich kombinacjach niewlasciwymi narzedziami . ja nie mowie ze jakis tam prze h.j na plaskie dachy jestem czy cos ale czasami wystarczy pomyslec i popytac jezeli nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...