Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, segreguje te smiecie co przywiozlem i mam do was pare pytan:

1. Wzielem trzy sprezyny do E30 2xprzod 1xtyl w stanie nowym (lezaly prawie 20lat) i z tego co zauwazylem jedna jest dluzsza a druga krotrza ?? czy tak powinno byc??

201105092907.jpg

Uploaded with ImageShack.us

2. Wzielem takze dwa silniczki nawiewu w stanie pordzewialym, jeden ruszyl, ale jak ruszyl to prawie glowe mi urwal, ale z powodu rdzy grzeje sie dosc mocno i po ok 1minucie wylacza sie (slychac cykniecie) i za ok 15s wlacza sie ponownie. Czy to takie zabezpieczenie czy cos jest nie tak ??

Tak myslalem zeby je wzucic do oleju zeby polezaly doszlo wszedzie smarownie ??

3. Silnik M10. Rozrusznik podlaczylem pod aku i silnik zakrecil z bardzo duzym trudem, topiac przewodu rozruchowe (moj blad bo nie wykrecilem swiec). Chce ten silnik zakonserwowac zeby nie stalo sie z nim nic zlego. Lepiej go zostawic w spokoju z olejem w stanie, lepiej wlac tam duzo oleju zeby sobie wszedzie wlazl (ile wejdzie) czy lepiej rozebrac i wyczyscic itd itp.

4. Tutaj juz nawiaze do wymiany skrzyni. Przy okazji jak podpora bedzie w zlym stanie to ją wymienie i pytanie, czy od poczatku produkcji jest taka sama ?? Bo jak widze na allegro wiekszosc producentow podaje wszystkie modele po 87r, czyli z szeroka lampa (w domysle M40) a ja mam M10 ?? Ktos moze wymienial w M10 ??

5. :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

P.S. Sorki ze tyle pytan (moze nawet troche glupich) ale chce te czesci przechowac zeby mi pozniej sluzyly bo jeszcze 1-2lata i czesci do E30 zaczna sie robic bardzo drogie i ciezko osiagalne... (szczegolnie M10).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. co do sprezyn to jedna ma 6 zwoi a druga 7 - nic z tego dobrego nie ulepisz,

zreszta wydaje mi sie, ze byla ona peknieta

2. wrzucanie silniczka elektrycznego do oleju to nie jest dobry pomysl ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Wzielem takze dwa silniczki nawiewu w stanie pordzewialym, jeden ruszyl, ale jak ruszyl to prawie glowe mi urwal, ale z powodu rdzy grzeje sie dosc mocno i po ok 1minucie wylacza sie (slychac cykniecie) i za ok 15s wlacza sie ponownie. Czy to takie zabezpieczenie czy cos jest nie tak ??

Tak myslalem zeby je wzucic do oleju zeby polezaly doszlo wszedzie smarownie ??

nie polecam wrzucania do oleju jak silnik się grzeje to może wirnik już mieć skrócone uzwojenie proponuje przeczyścić lamelki drobnym papierem ściernym sprawdzić łożyska lub tuleje (nasmarować) bo niewiem co tam jest oczywiście sprawdzić szczotki silnika jak to pomoże że nie będzie się grzał to jeszcze da radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzucanie silniczka elektrycznego do oleju to nie jest dobry pomysl ;)

A co ty opowiadasz. Olej jest za***iaszczym izolatorem (np. transformatory olejowe wysokich napięć typu 15kV - tylko olej)

Jedyny problem to będzie potem oczyszczenie komutatora i szczotek, ale to można zrobić nitro i patyczkami do uszu.

Ale najpierw warto wyczyścić silniczki z brudu wszelakiego.

P.S.

Widziałem kopa w akwarium wypełnionym olejem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ty opowiadasz. Olej jest za***iaszczym izolatorem (np. transformatory olejowe wysokich napięć typu 15kV - tylko olej)

Jedyny problem to będzie potem oczyszczenie komutatora i szczotek, ale to można zrobić nitro i patyczkami do uszu.

Mnie tez tak kiedys uczyli w szkole sredniej... :P:p:p

P.S. Jutro oddaje do znajomego Beemke na wymiane skrzyni, wiec ukradne troszke oleju... :P

Widze nowy Avatar.... uklon_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...