Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich uzytkownikow.<bmw>

Posiadam BMW e39 530d (2001r) po lifcie 194km 410Nm (manual)

Chciałem zapytac a w szczegolności się doradzić na teamt chipa

Interesuja mnie 2 firmy i czy ktos wie cos wiecej o nich, lub slyszał

C-Tronic ?

Jetronic ?

wszystko we Wrocławiu.

Która firme wybrac, i jaka jest prawda z autem po chipie, ??

Slyszalem wiele opini na ten temat (dobre ja i zle)

zle: wyzyłowany silnik, szybie zuzycie materialow, czeste wizyty u mechanika

dobre: super elastycznosc, mniejsze spalanie, widok kierowcow ktorzy maja to samo auto z tym samym silnikiem a zostaja w tyle :bry:

Oczywiscie interesuje mnie racionalna moc ze 193km -- 230 max 410Nm - 490 max

Prosze o komentarze i wielkie dzięki z gory.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robilem chipa w Pleszewie, ale Ty sie udaj do Wrocka :)

Moje autko ma juz od roku zrobiony program, spalanie praktycznie bez zmian, nic sie nie psuje. Musi byc zrobiony z glowa i tyle, z reszta chlopaki tez robili w Dynosofcie i Jetroniku swoje Beemy i sa zadowoleni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.ecuproject.pl/ ja robilem tutaj wirusa i niedlugo bedzie kolejna korekta jak wtryski beda juz w aucie :P masz manuala wiec nm mozesz spokojnie wiecej sobie dmuchnac :)happy_bmw

Kto Ci to stroi: Miras czy Daniel.Dobrze wiedzieć kto ogarnia tak dobrze temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/show_user.php?uid=6876288 ja robiłem u tych gości ok 2lata temu , przejechłem ok 45tys ,zapłaciłem wtedy 600zł a czemu tak tanio , ponieważ mają hamownie drogową . problemów z autem nie mam , spalanie spadło i to sporo ok 0.8l/100km moc podniosłem o 27Km i 80Nm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie za odpowiedzi,

Bardzo sie przydaly szczegolnie ze autko po chipie nawet 2 lata smiga bez problemow.

(oczywiscie przypuszczam ze z szanowaniem auta czyli wys. obroty po rozgrzaniu, a po szybszej jezdzie studzenie turbiny na wolnych obrotach) ?

Głownie obawiam sie problemu z wtryskami, i turbina. Choc jak mi wiadomo i sprawdzilem to silnik mam miodzio.

Z czasem postaram sie wrzucic zdjęcia mojej BMW

I jak na nowego uzytkownika przystalo to witam wszystkich ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do C-Tronica zapomnialem dodac, dzonilem dzisiaj wiec:

900zł chip + hamownia przed i po

3 godzinki roboty

daja gwarancje

wzrost mocy: 25km i 70Nm

Dodtakowo jak ktos chce sprawdzic dokladnie auto to diagnostyka 250zł

Jednak jeszcze zadzwonie do Jetronica i Dynosofta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jak dla mnie ze powiedzial Ci, jaki bedzie wzrost parametrow. Ja jak zadalem takie pytanie to koles mi odpowiedzial bardzo wymijajaco, przede wszystkim nie wiesz ile masz konkretnie koni, a ile sie rozbieglo a od tej wartosci sie robi chipa, a nie od tego co bylo napisane w katalogu producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jak dla mnie ze powiedzial Ci, jaki bedzie wzrost parametrow. Ja jak zadalem takie pytanie to koles mi odpowiedzial bardzo wymijajaco, przede wszystkim nie wiesz ile masz konkretnie koni, a ile sie rozbieglo a od tej wartosci sie robi chipa, a nie od tego co bylo napisane w katalogu producenta.

ma zrobiony gotowiec i tyle tym temacie :) moje auto bylo strojone ponad 5h bo pierwszy raz trafil im sie tak zywy egzemplarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoj to jest wiecej jak zywy :D

haha nie dlugo bedzie narwany :P jestem w trakcie szukania wtryskow z 535 twin turbo :P a co do tematu lepiej zaplacic pare zloty wiecej i miec gwaracje na to co wykombinuje tuner .i najlepiej powiedz jemu na samym poczatku jak lubisz jezdzic dolem czy gora to napewno zrobi cos dobrego pod twoje widzimisie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jeszcze raz, wiec jestem zdecydowany ;) tylko jeszcze pozostaje sie umowic.

A co powiecie jeszcze na temat dymienia ?? jak wiadomodiesel lubi puscic dyma. Autko sprowadzilem z niemiec wszystko bylo ok. Niestety glownie moja jazda sprowadza sie do jazdy po miescie wiec po 2 miesiacach pojawilo sie dymienie, jak dla mnie nie wyglada to w ogole.

Dlatego wymienilem odme, wywalilem kata, - wszystko wrocilo do normy jednak znow pojawia sie dymienie przy zrzuceniu z biegu na wyzsze obroty oraz przy docisnieciu mocno gazu??

cos jeszcze mozna na to poradzic ??

czy poporstu diesel tak ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolejny wątek o jaki mam pytanie to:

Co można zrobic jeszcze w dieslu by poprawic moc i charakterystyke pracy??

- wywalenie kata, czyszczenie egr, pompa paliwowa, filtr paliwa,

- chip

juz grubsza sprawa jest wymiana turbo na wieksze ale liczylem orientacyjnie to wychodzi lekko z 5-6 tys. zeby to zrobic tak na ok.

(wiadomo mozna wiecej)

Ale chodzi mi o rzeczy tansze, ale takie ktore przyniosą jakis efekt??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Trochę odswieze moj stary post :D

I mam pytanie do was co sadzicie o BLOW-OFF ??

czy ktos miał z tym styczność??

czytalem opinie, to nie ma on zadnych minusow...

http://allegro.pl/zawor-upustowy-blow-off-bov-hks-style-ssqv-nowy-i1885031348.html (ZAWÓR UPUSTOWY BLOW OFF STYLIZOWANY NA HKS SSQV) - czy tego typu blow off nie jest jakims chińskim badziewiem??

http://allegro.pl/blow-off-zawor-upustowy-pro-racing-bov-4-gratis-i1920808578.html

http://allegro.pl/blow-off-zawor-upustowy-pro-racing-bov-3-i1914786106.html

Jkaie firmy Wy polecacie? na co nalezy zwrocic uwage przy montazu itp. ??

za wszystkie odp. z gory dzieki ;)

ps. czy jest mozliwosc montowania tego w dieslu ??

Edytowane przez Bax44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dieslu jest to stosowane tylko jako bajer. Montaz to male wyzwanie dlatego, ze w silniku benzynowy praca zaworu steruje przepustnica w dislu jej niemamy. Mozna zastosowac jakis bajer aby blow off sie otiweral po poszczeniu nogi z gazu ale musi to byc tak ogarniete aby auto nietracilo mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...