Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

A orietujecie sie moze czy warto unikac silnikow z Vanosem? Vanos byl od wrzesnia 1998, wczensiej bylo bez. Rozmawialem juz z paroma mechanikami i sa podzielone opinie. Niektorzy ze unikac bo jak sie sypnie to kibel. Inni ze silniki z vanosem lepiej pracuje, sa lepiej dopracowane i ze jesli byl dobrze eksploatowany to jak najbardziej szukac. No i zeby nie bylo, bezvanosowe maja 420Nm, z vanosem 440Nm. Jak sadzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj tam juz od razu bez Vanosa, przeciez w nieskończonośc nie bedzimy kupowac aut z przed 98'r bo te nie mają Vanosa :D. Ludzie jeżdzą i nc sie nie dzieje, podstawa to dobry olej by vanos miał dobre smarowanie i ważne by nie wstawiać w pi***de na zimnym. I bedzie grało ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie to utrzymanie 4 fur nie jest az tak zle, tyle ze jak cos sie spitoli to w kazdym po kolei, pozniej kazde po kolei ma przeglad plus konczace sie ubezpieczenie :D i ogolnie jak to wszystko sie nagromadzi to raczej z usmiechem na twarzy sie nie pozostaje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dirty.73
A orietujecie sie moze czy warto unikac silnikow z Vanosem? Vanos byl od wrzesnia 1998, wczensiej bylo bez. Rozmawialem juz z paroma mechanikami i sa podzielone opinie. Niektorzy ze unikac bo jak sie sypnie to kibel. Inni ze silniki z vanosem lepiej pracuje, sa lepiej dopracowane i ze jesli byl dobrze eksploatowany to jak najbardziej szukac. No i zeby nie bylo, bezvanosowe maja 420Nm, z vanosem 440Nm. Jak sadzicie?

ja mam tourasa e39 na podwójnym vanosie,i nie ma żadnych problemów,jeździłem kolegi autem,bez vanosa,i czuć różnice na plus,a jak silnik był źle użytkowany,to nie tylko vanos sie sypie,reszta też,jakbym miał doradzać,podwójny vanos

a i mówie tu o "małym" silniku,2.0,większy silnik,i może być bardziej odczuwalna różnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest ladny mietek w coupe do sprzedania(za przyzwoite pieniadze)...

hehe, z deszczu pod rynne? :)

ja mam tourasa e39 na podwójnym vanosie,i nie ma żadnych problemów,jeździłem kolegi autem,bez vanosa,i czuć różnice na plus,a jak silnik był źle użytkowany,to nie tylko vanos sie sypie,reszta też,jakbym miał doradzać,podwójny vanos

a i mówie tu o "małym" silniku,2.0,większy silnik,i może być bardziej odczuwalna różnica

Dzieki dirty, juz jestem prawie dwoma nogami po stronie e39, a jezeli, to chyba jednak na tym podwojnym. Niutow zawsze troche wiecej, no i wczoraj sobie znalazlem troche info odnosnie jednego myku co mozna z tym silnikiem porobic :twisted:. Mnijesze z tym, poskladam 328 wtedy bede mogl na spokojnie kombinowac. 540 pojdzie w jakies przyzwoite rece i wtedy jak sie nazbiera conieco to bede szukal jakiegos naprawe ladnego egzemplarza..

Dzieki Panie i Panowie za rady ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu szybsze? przeciez jest ciezsze :) Jezdzilem 4.4 w e39 i jest wolniejsze ;)

watpie ze wolniejsze, bo np. e46 jest ciezsze od e36 ale z tym samym motorem wedlug danych fabrycznych jest szybsze... mozesz odniesc takie wrazenie, bo nowsze modele sa lepiej wyciszone, bardziej "kulturalne" co niekoniecznie musi byc atutem ;)

znalazlem: e34 540i - 6,3 do sety, a e39 540i 6,2 do sety w automatach gdzies 0,5s wiecej :)

jeszcze apropo Twojej fury to wierze Ci ze ciezko jest zapakowac sie z dzieciakiem, bo jak moj kumpel kupil sedana e46 w momencie kiedy szykowal sie na dziecko to tluklem mu do glowy zeby bral kombiaka, bo ciezko bedzie mu sie zmiescic z wozkiem i innymi gratami, no i teraz zaluje..... ale mimo wszystko na Twoim miejscu kupilbym szpreja do radzenia sobie z przebita opona, o ktorym pisal pawelo i czekal az dzieciak wyrosnie z wozka, bo masz zbyt za***ista fure zeby sie z nia rozstawac :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezuuuuu... Człowiek tydzień z rodziną na urlopie, wraca a tu takie herezje...

A tam od razu herezje. Lucius, sprzedam i wtedy bede szperal. Co sie znajdzie w stanie rewelka to pojade ogladac bo e39 mi sie zaczal podobac, ale do e34 mam ciagle slabosci bo dla mnie samocho jest bez zarzutu. A tak BTW to ty sie stary tak nie ciesz, bo wiesz do kogo bede krecil jak trza bedzie jechac po jakis kolejny projekt :P

watpie ze wolniejsze, bo np. e46 jest ciezsze od e36 ale z tym samym motorem wedlug danych fabrycznych jest szybsze... mozesz odniesc takie wrazenie, bo nowsze modele sa lepiej wyciszone, bardziej "kulturalne" co niekoniecznie musi byc atutem ;)

znalazlem: e34 540i - 6,3 do sety, a e39 540i 6,2 do sety w automatach gdzies 0,5s wiecej :)

jeszcze apropo Twojej fury to wierze Ci ze ciezko jest zapakowac sie z dzieciakiem, bo jak moj kumpel kupil sedana e46 w momencie kiedy szykowal sie na dziecko to tluklem mu do glowy zeby bral kombiaka, bo ciezko bedzie mu sie zmiescic z wozkiem i innymi gratami, no i teraz zaluje..... ale mimo wszystko na Twoim miejscu kupilbym szpreja do radzenia sobie z przebita opona, o ktorym pisal pawelo i czekal az dzieciak wyrosnie z wozka, bo masz zbyt za***ista fure zeby sie z nia rozstawac :P

Ale gdzie tu jakakolwiek logika? Ten sam silnik w ciezszej budzie i jest szybszy? No chance ;) Jedyna opcja np moze byc Nm. W e39 masz 20 lub 40 wiecej niutow i to tez robi roznice, bo ze wg katalogu np m52b25 a b28 w budzie e36 maja ta sama moc, ale 40Nm roznicy, i w efekcie roznica w 0-100 jest sekunda...

Rush, wiem ze fure mam za***ista dlatego ciezko sie z nia rozstac, ale zrobie ja do konca (zostalo doslownie pare dupereli typu klima itd) i wystawie za godna dla niej ceny. Po pierwsze latwiej bedzie pogonic taki egzemplarz ktoremu nic nie dolega za dobre siano, a po drugie tym razem wole zeby kupil ja jakis napaleniec ktory bedzie dbal o 540MM inaczej niz w przypadku tego lba od komputerow z 530.. ;)

i czekal az dzieciak wyrosnie z wozka, bo masz zbyt za***ista fure zeby sie z nia rozstawac :P

No tak, ale ja planuje druzyne pilkarska wychowac, wiec na jednym sie nie skonczy. Jedynie jeszcze nie przedstawilem ten plan mojej zonie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to najpierw przedstaw,bo moze kombi nie bedizę potrzebne i 540stkęsię uratuje;p

z tym,żę zrobisz ją na tip top i pogonisz za dobre siano...tutaj ja z kolei nie mogę się doszukać logiki(a doszukuje się...:) )-włożonych pieniędzy w auto się nie odzyska,więc boję się,że zrobisz komuś przysługe a sam na tym stracisz nieco...kurcze-może jeszcze raz przmeyśle Twoją propozycje:) (a tak serio-gdybys zostawial lpg,to byłoby łatwiej...)

co do dyskusji z Rushem-Panowie,a ułamki sekund się będizecie spierać?ja wiem,żę Rush jeździ jak szaleniec(gratki i dzieki za przejazd:),no ale bez przesady...woz to już Padre rodziny,pierwsze włosy mądrości,hodowla mięsnia i takie tam...a nie ułamki sekund do sety pierwszej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to najpierw przedstaw,bo moze kombi nie bedizę potrzebne i 540stkęsię uratuje;p

z tym,żę zrobisz ją na tip top i pogonisz za dobre siano...tutaj ja z kolei nie mogę się doszukać logiki(a doszukuje się...:) )-włożonych pieniędzy w auto się nie odzyska,więc boję się,że zrobisz komuś przysługe a sam na tym stracisz nieco...kurcze-może jeszcze raz przmeyśle Twoją propozycje:) (a tak serio-gdybys zostawial lpg,to byłoby łatwiej...)

co do dyskusji z Rushem-Panowie,a ułamki sekund się będizecie spierać?ja wiem,żę Rush jeździ jak szaleniec(gratki i dzieki za przejazd:),no ale bez przesady...woz to już Padre rodziny,pierwsze włosy mądrości,hodowla mięsnia i takie tam...a nie ułamki sekund do sety pierwszej:)

Bo roznica miedzy sprzedaniem samochodu w ktorym trzeba grzebac a taki w ktorym wszystko jest na tip top jest duza. Fura w ktorym klima nie dziala, szyba przednia peknieta, nerki z przodu do pomalowania na czarno (predkosc 240 do bieszczad farbe troche zabilo :twisted:), dmuchawa nie dmucha itd - kupujacy zawsze bedzie marudzil i taki samochod zawsze sprzedaje sie trudniej i za znacznie mniejsza kase, o wiele mniejsza niz kase jaka wloze zeby te rzeczy doprowadzic do konca (bo sa to ******ly ktore nie przekrocza mysle 600 stowek) niz egzemplarz od fanatyka marki, w ktorym juz nic nie trzeba robic i wszystko jest doprowadzone do jak najlepszego porzadku. Ksiazka serwisowa jest z pelna historia napraw (przynajmniej od czasu mojego posiadania) i samochod bedzie dzielnie sluzyl. Skoro jest juz w tej chwili 540 na allegro za 30 tysi to co mi tam, mozna wystawic za jakas dobra sume i sie zobaczy jaki bedzie odzew. Zawsze mowie, dobre zdjecia i konkretny opis moze zadzialac cuda :P

Wilkov, spoko, instalke moge zostawic, po prostu cena bedzie odpowiednio wyzsza i tyle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak BTW to ty sie stary tak nie ciesz, bo wiesz do kogo bede krecil jak trza bedzie jechac po jakis kolejny projekt :P

Nie widzę problemu, przecież wiesz że ja jestem zawsze chętny na takie akcje i napalony jak trzydziestoletnia dziewica :)

nerki z przodu do pomalowania na czarno (predkosc 240 do bieszczad farbe troche zabilo :twisted: )

Mówiłem skrobać chrom:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wczoraj nastapila szczesliwa chwila. Nie musze sprzedawac mojego czarnego hama :party:

Jak wrocilem do domu, na spokojnie w ogrodzie otworzylem sobie zimne piwko, zejrzalem do ksiazki serwisowej 540MM i nie ma bata, tyle kasy a przede wszystki serca weszlo w nia ze za duzy zal jest ja dawac komukolwiek, przynajmniej teraz. Zamknalem ksiazke, wzialem stelarz i poszedlem oficerskim marszem do samochodu. Doslownie wszystko oproznilem z tego bagaznika i jak grzebalem zobaczylem ze pod ta cholerna wykladzina (miedzy tylna grodzia a miejscem gdzie jest kolo zapasowe) byly jakies szmaty. Wywalilem je co obnizylo mi podloge o jakies 5cm-10cm, kolka sciagnalem ze stelarza, uzylem troche prawego kolana i jak ulal, taki widok wrzucil mi rogala na twarz..

11072011933.jpg

Jak widac dla chcacego nic trudnego, bagaznik nagle mi sie pojawil :). Mysle, ze opcja jaka napisal pawelo jest bardzo dobra, dobra dojazdowka lub jak najwezsze kolko (bez ograniczenia do 50) i mozna jezdzic, a jezeli miejsca bedzie za malo to zawsze jest opcja bagaznika na dach. Niemniej dzieki wszystkim za rady ktore mi troche otworzyly oczy na rozne opcje. Mysle, ze predzej czy pozniej jednak e39 w turasie zagosci u mnie ale jeszcze nie teraz. Juz mam ja praktycznie doprowadzona do perfekcji, wiec bede chcial sie troche nacieszyc stara piateczka.

Pozdro i szerokosci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem... tylko myślałem że wytniesz dziurę do środka auta przez kanapę z tyłu, żeby tak wozek wjechał :) Dojazdówki widziałem do 80km/h więc chyba trzeba tylko dobrze poszukać. Pamiętaj, że to niezdrowe dla dyfra jeżdżenie na dojazdówce, wiec raczej łap kapcia na przodzie :) Poza tym zawsze możesz założyć hak i kupić przyczepę kampingową :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem... tylko myślałem że wytniesz dziurę do środka auta przez kanapę z tyłu, żeby tak wozek wjechał :) Dojazdówki widziałem do 80km/h więc chyba trzeba tylko dobrze poszukać.:D

No ale przyznaj, ze dlugo sie trzymalem sie z mysla ze sprzedam bunie :) A co do dojazdowki to te ktore Pawelo wkleil, tam bylo chyba 50, ale mil. 80 na godzine chyba tam jest tez skrobniete. A ona i tak czy siak sie przyda, bo dojazdowka bedzie rewelacyjna do upalania, przynajmniej skrzynia sie nie zmeczy :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...