Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Wozu,

Jesteś tatą więc teoretycznie(tylko teoretycznie)kombi ma sens z tym że e39 jest ugrzecznione,takie tatusiowate-myśle,że wiesz o co mi chodzi:)

Jeśli chodzi o sedana e34 to wydaje mi sie,że butla w kole nie była dla Ciebie dobrym rozwiazaniem.Ja dałem 60L miedzy nadkola pod samą grodź.W czerwcu też byłem w Bieszczadach(3os)i wierz mi-zmieściłbym też wózek,koło leży tam gdzie powinno a jeśli włożysz je luzem w bagażnik to jest takiego nieporęcznego gabarytu że już efektywnie z tym nie zrobisz.Ani na ani z boku.

e34-sedan 95' e34 touring 96' te turasy z 95/96 miały już wszystko co niezbędne i zbędne-39 ma pewnie więcej gadżetow ale ja obsjaje za e34

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e39 szybsze,no ale nie ma tego...hmmhm,charakteru i majestatu.

Czemu szybsze? przeciez jest ciezsze :) Jezdzilem 4.4 w e39 i jest wolniejsze ;)

Wozu,

Jesteś tatą więc teoretycznie(tylko teoretycznie)kombi ma sens z tym że e39 jest ugrzecznione,takie tatusiowate-myśle,że wiesz o co mi chodzi:)

Jeśli chodzi o sedana e34 to wydaje mi sie,że butla w kole nie była dla Ciebie dobrym rozwiazaniem.Ja dałem 60L miedzy nadkola pod samą grodź.W czerwcu też byłem w Bieszczadach(3os)i wierz mi-zmieściłbym też wózek,koło leży tam gdzie powinno a jeśli włożysz je luzem w bagażnik to jest takiego nieporęcznego gabarytu że już efektywnie z tym nie zrobisz.Ani na ani z boku.

e34-sedan 95' e34 touring 96' te turasy z 95/96 miały już wszystko co niezbędne i zbędne-39 ma pewnie więcej gadżetow ale ja obsjaje za e34

Z tym "ugrzecznieniem" - doskonale wiem o co ci chodzi :) Dziki, uwierz mi, wozka bys nie zmiescil. Nawet jak nie ma kola, wchodzi stelarz od wozka i juz nic innego nie wejdzie. Sama gondola juz idzie na przedni fotel :) Ale zgadzam sie z toba, e39 jest fajne. Sa same plusy na rzecz e39. Jest nowszy, ladniejszy, nowsze rozwiazania, pewnie wygodniejszy....ale nie ma tego czegos. Tego old schoolowego hamstwa :twisted: E39 moze naprawde ladnie wygladac, ale e34 rowniez. Jest tez kilka plusow na e34 - najwiekszy z nich, ze duzo ich po prostu nie ma w ladnym stanie. A wiec piekne e34, nawet w turasie, bedzie robilo wrazenie. I kolejny argument. Te pierwsze dwa foty to stara gablota Tazunia, przypadkowo ja wczoraj znalazlem u nas jak grzebalem:

2876491062vu1.jpg

2876491064at6.jpg

C19587966_1.jpg

Moim zdaniem naprawde bardzo ladna i pokazuje, ze nawet kombajn potrafi robic robote. A tak BTW, czemu ja Tazunio sprzedales? Taka ladna bestia byla...

Wiec tak jak chlopaki wczesniej pisali, najlepszym rozwiazaniem bedzie na spokojnie po prostu czekac i zobaczyc co pierwsze sie trafi. Czy to bedzie e34 czy e39, byle stan byl bez zarzutow. Do 8 razy sztuka, ale tym razem chcialbym potrzymac samochod dluzej niz poltora roku :P

Edytowane przez woz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec

Woz ja tego nie ogarniam , kupujesz furaka pakujesz w niego drugie tyle a często 2x tyle co warte było auto i ...... sprzedajesz :/

Nic tylko kupować od Ciebie furmanki ....

Ale tak prawdę powiedziawszy to nie myślałeś żeby opędzić Kamili compacta i w to miejsce kupić E39 520 w Touringu z gazoliną ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woz ja tego nie ogarniam , kupujesz furaka pakujesz w niego drugie tyle a często 2x tyle co warte było auto i ...... sprzedajesz :/

Nic tylko kupować od Ciebie furmanki ....

Ale tak prawdę powiedziawszy to nie myślałeś żeby opędzić Kamili compacta i w to miejsce kupić E39 520 w Touringu z gazoliną ??

Wiesz, ja tez tego nie ogarniam. Czasami sobie mysle ze mam cos nie tak z klepkami w glowie i chyba musze po prostu miec nowy projekt caly czas :P. Ale prawda jest taka, ze jak kupowalem 540 to nie bylo jeszcze dzieciaka, nie bylo wozka ani reszte tych rzeczy i po prostu nie zdawalem sobie sprawy z tego ile gratow z dzieckiem sie wiaze. Gdybym wiedzial to od razu wzialbym 540 w kombajnie i tyle. A teraz, jak mam swiadomosc, ze kazdy wyjazd gdziekolwiek dalej wiaze sie z tym, ze musze kombinowac jak kon pod gore, albo pozyczac wieksza furmanke to juz mi nie pasuje, a szczegolnie ze wyklarowala nam sie fajna opcja ze mozemy praktycznie co weekend wyjezdac w gory na fajna baze za friko, wiec lepiej byc nie moze ;). Nie mam juz mobilizacji pakowac cale serce w samochod ktory wiem, ze w 100% mi nie bedzie pasowal i predzej czy pozniej bede go sprzedawal bo dojde do wniosku ze cos wiekszego musi byc. Tak jak napisalem poprzednio, laduje stelarz do bagaznika to gondola idzie na przedni fotel. A reszta piedol? Zaluje jak cholera bo jezdzi mi sie za***iscie tym samochodem, ale pocieszam sie tym, ze jak juz bedzie kombi w 4.0 lub 4.4 to juz zostanie u mnie na dluzej. Druga pociecha jest taka, ze sprzedaje bez gazu i 18tek. Sam gaz to kosztowal ponad 5200, wiec przyda sie idealnie do nastepnego samochodu. Wbrew pozorom nie strace bog wie jakich sum...ale na rowno tez nie wyjde... Najwieksza strata to te tablice 540MM, na nie tez sporo czekalem..

Co do sprzedazy compacta Kamili to powiem ci ze on jest absolutnie bezproblemowy (odpukac). Mamy go od jakies 1,5-2 lat i nie ma z nim absolutnie zadnych problemow. Kupilismy z przebiegiem autentycznym 126tys (poprzednia wlascicielka tez jakas babka). Odpala na kazde zawolanie, silnik chodzi bez zarzutow, blacha zdrowa, wygodny, nic nie stuka. Ostatni wypust bo 99 rok. Pojechalismy w zeszlym roku 2200km do wloch i z powrotem to nawet nie mruknal zeby cokolwiek go bolalo. Oprocz regularnych filtrow, oleju i benzyny, nic nie bylo ladowane w ten samochod bo nie byla taka potrzeba, wiec troche szkoda sprzedawac taki egzemplarz, nie mowiac juz o tym ze za e36 compacta dostalibysmy jakies smieszne pieniadze. Wiesz ze za dyche ciezko znalezc samochod z takim autentycznym przebiegiem ktory jezdzilby bezproblemowo..

Nawet Kamila mnie puka w glowe i mowi zebym odpuscil kombajna bo tyle siana i serce weszlo w 540MM, ale wiem ze kombajn po prostu lepiej zda egzamin i tyle. Wy wszyscy przeciwko mnie, nawet moja zona :P Koleeedzy sie znalezli :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze jak kupowalem 540 to nie bylo jeszcze dzieciaka

Trzeba kupować samochó przyszłościowy.

Jak kupowałem białą damę to byłem z kobitką z która miało być pokolenie, weselicho ( wielkie plany ) alenaszczescie ją pogoniłem i plany poszły w łep bo to zła kobieta była :/

Więc sprzedałem turasa i kupiłem busa :)

Teraz cabrio też sprzedaję bo .... - czas pokaże więc trzymajcie kciuki za mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woz'u a może by dospawać tył od turasa do Twojej 540? ;) Jak już pisałem w E39 nie będzie szperunku, chyba że kupisz M5, więc odpada taka fajna rzecz, ale zamiast tego jest parę plusów. A najlepiej to E34 M5 w turasie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A chcesz totalnie cala instalke przelozyc?

Tak, calosc da sie przelozyc. Ten sam zaklad ktry mi zakladal. Z nowym przewodami jakimis tam (tak fachowo wytlumaczylem) wyjdzie tysiak. Koles mowil ze te brc na sekwencji pasuja bez problemu do kazdego silnika, czyli nie wazne czy jest vanos czy go nie ma, bedzie chulalo bez bolu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo ja slyszalem kiedys od swoich ostrowskich gazownikow, ze nie jest to do konca zgodne z prawem, bo dana instalka jest dopisana do numeru vin, kazde starostwo ma to zapisane w ksiazkach i jak sie numery ponakladaja to moze sie zrobic nieciekawie. Ale nie wiem ile w tym prawdy, pisze po prostu tak dla ostrzezenia, zeby wszystko bylo tip top ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
ze nie jest to do konca zgodne z prawem, bo dana instalka jest dopisana do numeru vin, kazde starostwo ma to zapisane w ksiazkach i jak sie numery ponakladaja to moze sie zrobic nieciekawie.

Właściwie to chyba tylko homologacja na butlę jest przypisana do konkretnego VINu :) Więc jeśli przełożą wszystko z jednej do drugiej + dołożą nową butlę to instalka jest jak nowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...