Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem a mianowicie jadac autem spokojnie wszystko ok po naglym wcisnieciu pedalu automat redukuje autko super przyspiesza i dochodzi do 4,5 tys obrotow i auto zachowuje sie tak jakby jechalo na od cieciu i nie chce zmienić biegu wtedy muszę mu popuścić gaz lekko dodać i wówczas zmieni co to może być ??

pomoże ktoś albo gdzie mogę podjechać o dobra rade ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pytanie takie skromne, olej dawno wymieniałeś ? Czasami zakłócenia w pracy automatów to olej. Nie raz już światkiem byłem, gdzie skrzynia teoretycznie była do wymiany a po dwóch wymianach oleju w przeciągu dnia wracała do normalnej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co wymien olej. Tak sie kiedys mowilo ze jak chodzi to nic nie rob nie ruszaj nie wymieniaj. Ale to nieprawda olej tez sie zuzywa i traci swoje wlasnosci.

Ja zgadzam sie z Reiv + pierwsze olej i oczywiscie filterek odrazu na pewno nie wyglada juz cekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak dziś rano jechałem i ten sam problem, wyjechałem na autostradę po chwili wyświetlił mi się komunikat rein....(coś tam) inicjative. i od tego momentu jest na razie ok. będę jechał po południu i zobaczę czy coś się zmieniło. aaa miałem dodać ten problem wyniknął od sytuacji jak bateria mi padła i odpaliłem na kable autko :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co wymien olej. Tak sie kiedys mowilo ze jak chodzi to nic nie rob nie ruszaj nie wymieniaj. Ale to nieprawda olej tez sie zuzywa i traci swoje wlasnosci.

Ja zgadzam sie z Reiv + pierwsze olej i oczywiscie filterek odrazu na pewno nie wyglada juz cekawie.

Zgadzam sie w stu procentach - zacznij od oleju i filtra, szczegolnie ze nie wiesz kiedy byl wymieniany. Mi sie jakis miesiac temu wysypal automat, i w trakcie poszukiwan nowej skrzyni, spotkalem dosc kumatego kolesia ktory mial sporo doswiadczen jesli chodzi o skrzynie biegow. Powiedzial, ze jest jeden zloty sposob aby skrzynia chodzila dlugo i szczesliwie - wymieniac olej co 50 tys km. Brzmi to logicznie i mysle ze od tego dobrze byloby zaczac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to nie problem ze skrzynia tylko z wkrecaniem sie silnika na obroty. gdy wciskasz gaz do dechy skrzynia przechodzi w tryb "kick-down" czyli ma nakaz krecenia silnika do czerwonego pola, jesli silnik nie chce sie krecic to skrzynia nie zmieni biegu tylko bedzie czekala az silnik sie wkreci. jesli sie nie wkreci to biegu nie zmieni...chyba ze odpuscisz gaz i wtedy skrzynia wejdzie w tryb normalnej jazdy..czyli zmiana biegu wczesniej.

pozdr.

AHHHHH: PRZEPRASZAM...nie zauwazylem masz diesla i 4,5 to juz koniec obrotow!! :) czyli to co napisalem to nie aktualne :) pewnie zawiesza sie jakis zawor w plycie sterujacej...a to moze byc spowodowane brudnym lub przypalonym olejem.

Edytowane przez freex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to nie problem ze skrzynia tylko z wkrecaniem sie silnika na obroty. gdy wciskasz gaz do dechy skrzynia przechodzi w tryb "kick-down" czyli ma nakaz krecenia silnika do czerwonego pola, jesli silnik nie chce sie krecic to skrzynia nie zmieni biegu tylko bedzie czekala az silnik sie wkreci. jesli sie nie wkreci to biegu nie zmieni...chyba ze odpuscisz gaz i wtedy skrzynia wejdzie w tryb normalnej jazdy..czyli zmiana biegu wczesniej.

pozdr.

AHHHHH: PRZEPRASZAM...nie zauwazylem masz diesla i 4,5 to juz koniec obrotow!! :) czyli to co napisalem to nie aktualne :) pewnie zawiesza sie jakis zawor w plycie sterujacej...a to moze byc spowodowane brudnym lub przypalonym olejem.

ale objawy były takie jak napisałeś gdy wciskałem do dechy to nie mógł zmienić biegu a gdy gaz puściłem i stopniowo dodawałem to zmieniał jak należy. A co do awarii to wczoraj zrobiłem 500km przed wczoraj prawie 200 i działa tak jak powinna. może jakiś czujnik po prostu się zawiesił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
jak dla mnie to nie problem ze skrzynia tylko z wkrecaniem sie silnika na obroty. gdy wciskasz gaz do dechy skrzynia przechodzi w tryb "kick-down" czyli ma nakaz krecenia silnika do czerwonego pola, jesli silnik nie chce sie krecic to skrzynia nie zmieni biegu tylko bedzie czekala az silnik sie wkreci. jesli sie nie wkreci to biegu nie zmieni...chyba ze odpuscisz gaz i wtedy skrzynia wejdzie w tryb normalnej jazdy..czyli zmiana biegu wczesniej.

pozdr.

i tu kolega ma racje, w benzynie tak bedzie, czy to nowa skrzynia czy tez nie to prawidlowy objaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wymienialem byl watek na temat tego i pisali różnie więcej osób pisało ze jak nie wiadomo kiedy była wymieniana to lepiej dać sobie spokój

Pamiętam wątek, i to że chyba najwięcej się stawiałem co do wymiany - pod warunkiem że nic się nie dzieje. A u Ciebie ewidentnie się dzieje.

Skrzynia w E34 DANIOBMW zaczęła fisiować - okazało się że brakowało ponad litra oleju. Zacznij od kontroli stan\u, ale pomyślałbym nad wymianą przy takich cudach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Ludzie jaka wymiana oleju? co z tego, że go wymieni? Myślicie, że jak skrzynia ma odczuwalne defekty to to jest wina płynu w środku? no sorry, ale to nie brzmi logicznie. Wymienisz olej stracisz kilkaset złotych i będzie to samo. Założyłem konto dzisiaj dlatego, że mam taki sam problem. Byłem dzisiaj u jednego magika od automatów i powiedział, że to nie wina skrzyni tylko układu paliwowego tak jak jeden z kolegów pisał powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie jaka wymiana oleju? co z tego, że go wymieni? Myślicie, że jak skrzynia ma odczuwalne defekty to to jest wina płynu w środku? no sorry, ale to nie brzmi logicznie. Wymienisz olej stracisz kilkaset złotych i będzie to samo. Założyłem konto dzisiaj dlatego, że mam taki sam problem. Byłem dzisiaj u jednego magika od automatów i powiedział, że to nie wina skrzyni tylko układu paliwowego tak jak jeden z kolegów pisał powyżej.

ale żeś kotleta odgrzał... zobacz z kiedy jest ostatni post:wink::4::4::4::4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie jaka wymiana oleju? co z tego, że go wymieni? Myślicie, że jak skrzynia ma odczuwalne defekty to to jest wina płynu w środku? no sorry, ale to nie brzmi logicznie. Wymienisz olej stracisz kilkaset złotych i będzie to samo.

Tak przy okazji, jestes w bledzie bo wymiana oleju w skrzyni moze miec duze znaczenie. Z doswiadczenia audi a6 2004 problemy ze zmiana i wachania obrotow podczas jazdy, dziwne redukcje, 50km/h pod gorke i skrzynia probuje na 6 biegu, zwykla wymiana oleju za chyba 600zl i skrzynia pracuje jak nowa do dzis juz chyba 40tys km

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kotlet odgrzany to dorzucę coś od siebie. Też uważam, że olej ma OGROMNE znaczenie, a jego wymiana może dużo dać. Mój automat (530d) przed wymianą oleju po wciśnięciu gazu w deskę wyskakiwał na luz (N). Po wymianie oleju i oczywiście filtra objawy ustały. Tak więc olej i filtr mają znaczenie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem identyczną sytuację w dieslu i potwierdzam, że problem tkwił w pompce paliwowej w baku, która nie dawała już należytego ciśnienia. O ile dobrze pamiętam to usterka nie występowała przy pełnym baku paliwa :) ciśnienie pompki w baku i progowej o ile dobrze pamiętam można sprawdzić w inpie. Gwarantuję, że nie ma to nic wspólnego ze skrzynią biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...