Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, bardzo proszę o pomoc. Od niedawna jestem właścicielem E61 z 2008r. Jakież było moje zdziwienie, gdy zobaczyłem, że w moim aucie nie ma zapasówki Na pewno ktoś napisze, że są runflaty, ale miałem już z nimi niemiłą przygodę. Po przebiciu opony i przejechaniu kilkunastu kilometrów nie nadawała się ona ani do klejenia, ani do użytku. Musiałem więc kupić nową, a że był sobotni wieczór tułałem się jak bezdomny(assistance Hestia Premium nie przewiduje pobytu w hotelu), aż wreszcie trafiłem do hotelu(nietaniego). Jak się domyślacie, problem załatwiłem dopiero w poniedziałek. Tak więc runflaty kosztowały mnie sporo kasy. W bagażniku auta jest wnęka i wszystko wygląda, jakby wystarczyło tylko włożyć zapasowe koło i jazda. Niestety, do wnęki nie pasuje żadne koło: ani dojazdówka, ani koło 16'. Chciałem usunąć wykładzinę wnęki, żeby ją powiększyć, ale okazuje się, że pod nią ukryta jest elektronika auta. Tak więc du..a! Może ktoś z Was ma jakiś patent lub pomysł, co z tym fantem zrobić(nie chcę jeżdzić z kołem w bagażniku miedzy zakupami!!!). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojazdówka występuje :

212.png

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=NC71&mospid=47753&btnr=36_0916&hg=36&fg=95

Jedynie z tego co wyczytałem to dojazdówka była montowana tylko w przypadku jak Twoja buma wyszła na zwykłych oponkach z fabryki.

Jeśli były RunFlaty to z fabryki Twój bumer wyjechał jedynie z pustą wnęką na koło zapasowe :drunk:

Edytowane przez Mordulec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Ale to chyba cena za caly zestaw czyli dodatkowo podnosnik z wkladka z tworzywa czy styropianu wczodzacy w kolo. Czyli seryjnie jak runflaty to zawsze bez zapasu??? To ile na runflacie bez powietrza mozna jechac i z jaka predkoscia? Oraz czy w takim ukladzie co dostajemy z autem tylko runflaty - a jest klucz do kół uklon_bmw

Edytowane przez Eryk325e36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem ile mozna przejechac, ale na pewno wiem co bym zrobil gdyby przebila mi sie opona. Nawet jesli to by bylo 500m od wulkanizacji lub od domu to zadzwonilbym po Assistance. Place to korzystam, a za skorzystanie z Assistance znizki nie leca :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Ja tam nie wiem ile mozna przejechac, ale na pewno wiem co bym zrobil gdyby przebila mi sie opona. Nawet jesli to by bylo 500m od wulkanizacji lub od domu to zadzwonilbym po Assistance. Place to korzystam, a za skorzystanie z Assistance znizki nie leca

Wszystko zalezy jaki asist czasami "malym druczkiem"jest dopisane ze min xxx km od miejsca zamieszkania zaczyna "dzialac"

a opony RFT sa tak skonstruowane ze mozna jechac na przebitej (teoria nie doswiadczenie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
U mnie nie odmowia, czytalem umowe dokladnie bo taka mam zasade, a poza tym mam najwieksza opcje ze wszystkich wybrana, wiec jestem spokojny, aczkolwiek wole nie uzywac Panow z lawetami :D

A co maja odmowic, ja powiedzialem, ze auto nie pali i finito, przyjechali, nikt nie sprawdzal - przyjezdza wynajeta firma i liczy na kase wiec nawet nie pyta co z autem. Mnie tylko pytali, czy mocno obnizona czy maja specjalna lawete brac :D:D kabelek od pompy paliwa poszedl, we Wloszech opony poszly to tez nikt opon nie sprawdzal, a profil niski byl na 18'' i nawet nie bylo widac, ze powietrza nie ma. Zabrali na lawete, dali protokol i to wszystko. Skorzystasz? Fajnie, milion osob zaplaci i nie skorzysta, i tak im sie to zwroci wiec bez stresu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...