Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

lożyska sprawdzone ok skrzynia zmienia biegi płnnie bez szarpania czy stukania na sporcie przerzuca na czerwonym niby wszystko dobrze tylko to buczenie ruwno przy stuwie przebieg 200000km skrzynia nie ruszana olej czysty poziom w normie

Edytowane przez tom 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac, to jestem tym zaskoczony. Wie ktos czy to normalne czy jakis wyjatkowy wybryk ktoregos z serwisow?

Tak, w serwisie BMW nie wymieniają olejów ani nie dolewaja w skrzyniach automatycznych. Ale w rzeczywistości warto dolewać i kontrolować ten stan w skrzyniach automatycznych.

lożyska sprawdzone ok skrzynia zmienia biegi płnnie bez szarpania czy stukania na sporcie przerzuca na czerwonym niby wszystko dobrze tylko to buczenie ruwno przy stuwie przebieg 200000km skrzynia nie ruszana olej czysty poziom w normie

W 90% 330d i 330xd przy przebiegu 185-200tys km padają skrzynie automatyczne skrzynie , kupując inna używaną też może paść a naprawa troche kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn nie jest to reguła!! ale słyszałem że jak ktoś wymienia olej co 60tyś to skrzynia potrafi do 500tyś nawet pohulać!!! olej zawsze warto wymienić serwis tak powiedział bo może chciałby abyś przyjechał , i na nową u nich wymienił ,a jak wiadomo to koszt nie mały:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac, to jestem tym zaskoczony. Wie ktos czy to normalne czy jakis wyjatkowy wybryk ktoregos z serwisow?

Ja na pytanie jaki olej jest do skrzyni biegów dostałem odpowiedź, że nie wymienia się oleju. Dopiero jak nie dałem za wygraną dostałem odpowiedź jaki olej i okazało się, że jednak w mojej skrzyni się wymienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez olej ma to do siebie ze moze sie z niego zrobic syf nie olej, a jak to niektorzy maja, nie smarujesz - nie jedziesz... Dziwne dla mnie rzeczy mowia w tych serwisach, w sumie dla nich lepiej kupic cala kompletna nowa skrzynie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Wie ktos czy to normalne czy jakis wyjatkowy wybryk ktoregos z serwisow?
Na skrzyniach napisane jest że olej jest dożywotni. Rozmawiałem z różnymi magikami i każdy z nich ma swoją teorię co do tego.

Ja się zastanawiam w takim razie co się stanie jak ze skrzyni wycieknie cały olej. Jaki będzie komentarz do tego... W ogóle to jakie jest uzasadnienie słów ASS, że wymienią olej na odpowiedzialność właściciela. Że niby nowy olej uszkodzi skrzynię? Coś mi się nie chce w to wierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam w takim razie co się stanie jak ze skrzyni wycieknie cały olej

No ja przerabialem ten temat w E60... Pekla mi miska olejowa od skrzyni i wtedy co? Zatrzec sie ma czy od razu nowa skrzynie by w ASO wymieniali? :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opny zmienione na zimowe buczenie jest tylko przez chwilę więc narazie dałem sobie z tym luz teraz mialem inny problm z niedogrzanym silniikiem wymieniłem termostat i nic wymieniłem drugi termostat egr teraz temperatura w pionie po przejechaniu 5 kilometrów odrazu wymieniłem pompę wody bo ju zaczeła wyć wywliłem też klapki w kolektorze dolotowym i nie ma wielkich zmian poza tym że teraz lepiej ciągnie jeszcze mam do wymiany jeża bo nadmuch zaczna szaleć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...