Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witka.

Dziś zabrałem się ambitnie za wymianę termostatów (główny i AGR/EGR), zleciał wentylator, zawór i termostat EGR, "chłodniczka" i .... zonk.

okazało się że termostat główny jest złapany do bloku zamiast normalnej "10" na Torxa WEWNĘTRZNEGO T9. Pełen optymizmu dosiadłem Lanosa 1,5 podtlenek butanu rodziców i po chwili mocowania się z manualem w skrzyni "doleciałem" do miasta. A tu KUPA. Wszystkie zestawy Torx nasadki, płaskie oczka itp. są oprócz T9. Znakomita większość zestawów zaczyna się od T10 w górę, znalazłem kwiatka T6, T7, T8, T10, T11, T12. o pojedynczych zapomnijcie. Wszystkie 4 śruby wyglądają na ori, nie ruszane. i moje pytanie:

Czy macie jakiś pomysł, namiar na sklep który ma to w sprzedaży? Oglądałem nawet zestawy za ponad 300 PLN, ale w żadnym nie ma "dziewiątki"

W wielkiej desperacji mogę nawet pożyczyć od kogoś tą nasadkę na odkręcenie i wkręcenie normalnych - zrewanżuję się.

Błagam, pomóżcie, Mojej Małej jest jeszcze zimno, i jak tak dale pójdzie to wyląduje u mechanika, albo zimę na kołkach spędzi...

PS. Mój silnik to M57

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co wy macie za sklep???

chodzi o nasadkę wewnętrzną - bity to nie kłopot

Chodzi o coś takiego, z oznaczeniem "T", chyba że jest jakiś zamiennik "H", "E" itp

http://skleprolniczy.pl/towar.1038.yato.nasadki.torx.w.metalowej.kasecie.YT-0521.html?utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2011-12&utm_content=1038#nclid=8d8a2350f5e751a60193f0d953a8a1d1

Edytowane przez beaver79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beaver to trochę nie dopisałeś tego bo zwykły torx to właśnie to co wkleił Dyziu

A to co szukasz to Torx-E :)

Tyle , że faktyko lekka lipa widzę z dostępnością 9tki :/ Sprawdzałeś na realoem co to za śruba występuje w tym elemencie , może to jeszcze coś innego ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w realoem nie jestem pewien, ale wszędzie w instrukcjach jest na klucz 10

A to co szukasz to Torx-E

no właśnie coś nie halo, bo wszystkie które miałem dziś - 6-cio kątne gwiazdki miały oznaczenie T. jak mi babka wyjęła H czy E - nie pamiętam to był ze 2 razy większy - dlatego pytam czy ktoś się w tym orientuję.

Dla przybliżenia rozmiarów - zwykła nasadowa 7-mka się lekko na niej (śrubie) blokuje - ale za słabo

dopisałem, dopisałem "WEWNĘTRZNY" :D

Edytowane przez beaver79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam odwiedzić Lidla - jest fajny zestaw kluczy - wszystkie nietypowe (tzn dla mnie 9,11,14 czy 15 to typowe ale mało już używane. Całość coś koło 200zł -narzędzia dobre śmiało do zastosowań pół profesjonalnych można brać.

Oznaczenia o które pytasz to:

T to śruba o łbie przystosowanym do stosowania kluczy trzpieniowych

E to śruba o łbie przystosowanym do stosowania kluczy nasadowych

H śruba (często soczewkowa) z nacięciem krzyżowym

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Beaver poszukujesz:

Klucza nasadowego do śrub typu Torx "E" o rozmiarze T9- tak?

Jeśli całość nie jest jakoś szczególnie pilna i możesz poczekać do powiedzmy wtorku to poszukam takiej nasadki swoimi drogami bo mam dostęp do rożnych katalogów, firm i ogólnie "dziwnych" sprzętów.

Możesz odnaleźć tą śrubę w realoem? Bo tak patrzę i patrze i nie wierzę żeby tak życie sobie Bmw utrudniało.

Edytowane przez _Wujek samo Zło_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zestaw super, ale nadal nie mam pewności że podpasuje. spline'y sa też połówkowe i nie wszystkie połówki sa w kompletach - jak patrzę na tabele rozmiarów to E9 wychodzi mi w okolicach spline 6,5-7,5 a prawie żaden zestaw tego nie ma. Jak zwykle - dlaczego tego nie zwymiarowałem zanim złożyłem auto??? :) teraz będa kombinacje alpejskie...

A co do zestawiku to i tak się chyba szarpnę - niezły patent :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...