Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zaświeciła mi się kontrolka imitująca chłodnicę - jak myślę trzeba uzupełnić płyn... Czy można dolać płyn X do tego co jest czy należy zalać całkiem nowy?

Przy okazji jeśli dolać to jaki? Jeśli wymiana to jaki i jaką ilość zakupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli masz juz wlany plyn np borygo (ten rozowy) i nie jest "stary" to w sumie moglbys dolac do niego nowy- jesli brakuje nieduzo.

Jakie kurna borygo lolol Borygo to sobie można do Jelcza albo Stara zalać :drunk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wg producentów wszystkie płyn są mieszalne(tym bardziej ze nie dużo musisz dolać), oparte na glikolu. - a spróbuj zobaczyć jaki kolor masz płynu masz w chłodnicy, z tego co pamietam to Petrygo - niebieski, Borygo - różowy lub zielony a Perestone - chyba żólty, jęsli natomiast masz biały to jest najprawdopodobniej oryginalny lany w serwisie. Borygo odradzam Ci ze względu na aluminiową chłodnicę. Mozesz również zastosowac koncetrat np Texaco. Ja bym polecał Perestone, mozna go kupic nawet w hipermarketach, na Petrygo tez nie narzekam i używam we wszystkich autach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za informacje - rano odpiszę co widzę kolorystycznie :)

ech człowiek nic sie nie zna na aucie... :/ wiem tylko gdzie zalać paliwa i płyn do spryskiwaczy :D

Wstyd się przyznać ale pierwsze tankowanie po przesiadce z compacta e36 stałem jak ta sierota na stacji myśląc jak się otwiera klapkę od wlewu do paliwa haha wciskałem ale nie to co trzeba znaczy nie ten narożnik :F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, o poranku. Więc z tego co widzę po zaglądnięciu do czarnej puszki płynu jest tyle, że zakrywa tylko jej dno a po osadzie na korku o domniemanym kolorze - patrze na osad i świecę latarką wydaję się jest żółtawy - czyli wskazywało by na Perestone? Czy ta ilość która pozostałą to duża dolewka czy mała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kozin a jesteś na 100% pewien , że ten Perstone jest mieszalny ze wszelkimi płynami jakie są na rynku ??

Perestone Kod producenta AF2100PL (4l) oraz AF2100LPL(1l) nawza handlowa Perestone Płyn do chłodnic -37st

Gotowy do użycia, bez rozcieńczania z wodą. Do wszystkich marek i modeli samochodów. Temperatura zamarzania -37°C. Gwarancja pełnej ochrony układu chłodzenia przez 5 lat lub 250 000 km.

Mieszalny ze wszystkimi płynami na bazie glikolu etylowego.

Koncentrat nie jest mieszalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...