Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z bmw e30 320i automat 89r., auto na benzynie na wolnych obrotach bardzo drga, troszkę tak jakby nie miało siły, po włączeniu biegu D tak jakby było jeszcze słabsze, a po przełączeniu na gaz całkiem się wyłącza tak jakby miało mniej siły i gaśnie jest taki dziwny zapach z rury. Proszę o pomocnie wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor taki jakby błękitny, ale to nie olej itd, tylko jakby zła mieszanka paliwa była spalana, jeżeli dodam gazu to auto jedzie, ale na wolnych obrotach po zatrzymaniu na biegu D, auto drga, słabnie, i potrafi zgasnąć, chodzi chodzi tak nierównomiernie trochę i się wyłącza..... czy to może być przepływomierz? jego się czyści? naprawia? jak go sprawdzić? czy trzeba kupić gdzieś drugi używany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek warto by wyczyścić silnik krokowy bo:

1. Łatwy dostęp

2. Łatwo to zrobić samemu

3. Silnik krokowy reguluje pracę biegu jałowego.

No i sprawdzić gumy od dolotu powietrza czy nie ma pęknięć i dziur.

P.S.

No i zapraszam do działu powitania.

.....No chyba ze znikniesz za parę dni :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lijo ma racje silniczek krokowy , tam zad duzo wezy to nie masz a jak dobrze pamietam za nierowna prace i wolne obroty czy w e30 czy w e36 zawsze dupy dawaly przeplywomierze .. tak niestety to trzeba kupic . wszystko sierpzchodzi o ta pieprzona igliczke w srodku odpowiedzialna za caloksztalt pracy i elektryczny czujnik ktory daje czesto dupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u mechanika, który ma sporo części do tego modelu, wymieniłem przepływomierz, silnik krokowy, czujniki temperatury, przepustnicę i to samo...., została jeszcze sonda lambda, czujnik wału, czy mogą to być te dwa czujniki? Auto jeżdzi normalnie, tylko na wolnych obrotach drga i potrafi zgasnąć, co przy automacie jest uciążliwe....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kiedyś na wolnych strasznie drgał. Wtedy miałem jeszcze gaz - na gazie było ok, a na benzynie całe auto chodziło. Jak usuwałem gaz to założyłem nową listwę wtryskową i kolektor (i chyba, nie jestem pewien, sondę lambda) i wtedy się wszystko uspokoiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem jest na benzynie i na gazie....., auto na biegu jałowym N drga ma obroty rzędu 600, po przełączeniu na gaz jest słabsze aż się wyłącza, niedopalony zapach paliwa z rury, zamówiłem sondę lambda, po pomiarach między szarym kablem a masą stara wykazała 0V i wynikałoby że jest uszkodzona? ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy kiedy dokonywałeś pomiaru, sonda zaczyna działać kiedy spaliny osiągną jakieś 350'C czyli po około 10-15min po odpaleniu zimnego silnika, dlatego najlepiej mierzyć na rozgrzanym? Ja bym sprawdził jeszcze kostkę z sondy. Totalne 0V to trochę nienaturalne przy uszkodzeniu sondy przeważnie staje na jakimś napięciu. Sonda pracuje sinusoidalnie, czyli napięcie musi falować od 0-1V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem sondę na nową Bosch i nadal ten sam problem....., auto na wolnych obrotach dławi się chodzi nie równo, aż przygasa, natomiast ma moc, siłę, normalnie rozpędza się itd, tylko albo aż te wolne obroty, przy automacie ciężko tak jeżdzić praktycznie się nie da. Czy to mogą być już wypalone zawory? dzwigienki? silnik żużyty? autko miało przy zakupie 150 tyś km, teraz ma okolo 240 tyś i gdzieś 90 tyś km przejechało na gazie. Może trzeba silnik wymienić? Może to czujnik wału? wałka ? bo tych dwóch czujników jeszcze nie wymieniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, na benzynie i na gazie, mam automat wiec raczej go nie katuje, wszystko staram się robić w nim na czas, mam juz go od 2005 roku, na wyższych obrotach chodzi dobrze, przyspiesza wszystko jest ok, ma swoją moc, tylko na tych wolnych obrotach go trzęsie i jest około 500-600 obrotów to raczej za mało, i tak jest po rozgrzaniu, na zimno jak go odpalę jest ok, obrotów jest około 800-900 i chodzi dobrze i nie gaśnie nie drga dopóki się nie rozgrzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik temperatury silnika(od kompa) może się wycyckał. Koszt naprawdę mały i wymienić można samemu bez problemu. U mnie jak były jaja z obrotami to winą zawsze był rozregulowany gaz, czyszczenie krokówki nic nie dawało.

Ale mowa tu o niskich obrotach na gazie i benzyniepytanie_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję sprawdzić układ zapłonowy (kopułka, palec, kable zapłonowe), szczelność układu dolotowego (na końcu listwy wtryskowej jest regulator ciśnienia paliwa, jeżeli membrana umarła to na benzynie będzie źle regulował ciśnienie i co za tym idzie źle dawkował paliwo, a na gazie może puszczać paliwo razem z gazem??) no i czyszczenie przepustnicy. Jaką masz instalacje mieszalnikową czy wtrysk gazu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kopułka palec przewody były jakieś 6 miesięcy temu wymieniane, czujniki temperatury też na używany ale sprawne, przepustnicę też podmnieniłem na czystą z używanego auta, no może faktycznie ten regulator ciśnienia..., ale to tylko na wolnych obrotach by żle działał? bo na wyższych jest ok, nie dławi się i dobrze przyspiesza itd. Instalacja jest jeszcze mieszalnikowa, zakładana w 2005 roku, ale przeglądy robię co rok półtora, teraz po wymianie tychże rzeczy, przepustnicy, sondy, przepływomierza na gaz auto nie chce się przełączyć czyżby wymagało jakiejś regulacji? żeby zaakceptować wymienione części?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakręciłem z tyłu butlę z gazem i jest tak samo na benzynie, czyli benzyna i gaz nie płyną razem do silnika, ciągle jest około 500-600 obrotów i auto drga, czasem przygasa, gaśnie, na zimnym silniku jest około 800 obrotów potem jak się rozgrzeje obroty są za małe i silnik drga, czyżby zostało podkręcenie linki na przepustnicy w celu zwiększenia tych obrotów? bo wystarczy tylko trochę ją zwiększyć i auto nie drga, nie gaśnie, ale wolałbym bardziej fachowe rozwiązanie, bo to jest tylko obejście problemu a nie jego rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...