Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

wystarczy może tylko odgięcie podsufitki ,wyciągnięcie osłon na głośniki,i lampki!! i możliwe że dojdziesz!! nie pamiętam dokładnie jak tam wszystko jest bo auta nie mam już rok!!:) musisz popróbować w jakieś piękne sobotnie popołudnie z piaścikiem:):drunk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1).musisz wyciągnac osłone głosnikow pociągnąc w dół , lampke

2 poluzować plastikowe boczki na słupkach

3 i wtedy wyciągniecz tylnią częsc podsufitówki

4 zobaczysz wtedy 2 (po jednej na strone) sruby na klucz 17 przykrecone do dachu one trzyma siłowniki jak ne wykrecisz całkiem siłownik zeskoczy z koncowki kulowej

5 nastepnie otwierasz cała klape i w miejscu gdzie przewody wchodzą w karoserie (czyli gora lewa i prawa strona ) widac zakomnczenie silownika zabezpieczone zawleczka po jej zdjeciu wysuniesz silowniki.

Montaż w odwrotnej kolejnosci tylko jest duzy problem zeby wskoczylo dobrze zakonczenie kulowe na srube 17

musisz dociskac czyms plaskim silownik przes ten otwór wktorym jest ulokowanu

cieżko mi to wytłumaczyc ale moge służyc pomocą w wolnym czasie bo widze za jestes z wro.

ps zobacz najpierw stare silowniki moze poprostu spadly z mocowan bo tak tez czasem jest,

na allegro widzialem silownik nowy chyba za 125 zł szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

witajcie Panie i Panowie :bry:

Dziś po otwarciu tylnej klapy coś stuknęło. Nie zauważyłem nic niepokojącego więc klapę zamknąłem. Powtórna próba otwarcia już się nie udała. Co prawda otwiera się na kilka centymetrów do góry i czuć opór. O dziwo otworzyła się sama szyba ale też z lekkim oporem. No i po chwili wyskoczyło mi jakieś zabezpieczenie. Zauważyłem że z lewej strony klapy wyskoczył siłownik z mocowania. Tak więc szyba się otwiera ale nie trzyma się w górze ( sprawa siłownika - to już wiem). Jak zabrać się za tą nieszczęsną klapę żeby dało się ją otworzyć ? No i oczywiście żeby czegoś przy okazji nie uszkodzić bardziej. Kolejne pytanie jest takie czy siłowniki od dolnej części klapy znajdują się w tym samym miejscu co od tylnej szyby ? Jeżeli ktoś z Was już to przerabiał poproszę o porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki sam przypadek

Siłowniki klapy masz mocowane do klapy i w połowie tylniego słupka (na skośnej jego cześci) natomiast siłowniki od szyby schowane są w suficie . Zapewne stało sie jak u mnie dużu siłownik zeskoczył z mocowania kulowego i sie wyprostowal chowając w miejsce gdzie jest silownik od szyby przy okazji wyczepiajac go tez z mocowania .

Musisz poprosic kogos aby unisił klape w góre ile sie da i tak trzymal, a ty weź klucz tz żabę złap siłownik klapy i spróbuj go odkrecac powinien sie poddac bez problemu, wtedy uniesiesz klape wyciagniesz silownik i mozesz skladac spowrotem ( jezeli silownik lub sroba kulowa nie bedzie do wymiany)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ten siłownik od szyby rozumiem że dopiero uda się założyć po zdjęciu podsufitki ?

Jeżeli wypadło ci male okrągle zabezpieczenie i tylko z tego miejsca siłownik sie wyczepił to bedziesz go widziec w rogu przy otwartej klapie i załapiesz go bez rozbierania czegokolwiek bo tylko tak mozna go z tej strony zamontowac. Natomias jezeli zeskoczył caly to tylnia czesc podsufitkowki musi byc zdemontowana .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem tyle, że zabezpieczenie spadło i końcówka zeszła z tego bolca. Nie wiem jak to wygląda z drugiej strony. Mam nadzieję, że da się to założyć bez ściągania podsufitki. A za klapę zabiorę się w sobotę z rana bo za ciepło to nie jest żeby grzebać. Dzięki za porady bmw_beer Dam znać jak poszło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lapy (dolnej części). Wyhaczył się w górnej części, która weszła pod ten teleskop od szyby jeżeli się nie mylę. Mam nadzieję że się uda to ogarnąć...

Dokładnie tak jak ci pisałem dlatego musisz unieść klapę ile się da i żaba kręcić siłownik który wykreci ci się z metalowego mocowania przykrecanego do boku klapy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc na szczęście teleskop się nie zgiął i udało się go wyciągnąć bez odkręcania w dolnej części. Teleskop odpowiedzialny za podnoszenie szyby też założony. Co prawda nie udałoby się odkręcić teleskopu żabą bo trzyma go śruba na gwiazdkę pod osłoną plastikową ale Twoja podpowiedź bardzo mi ułatwiła zadanie. Przy cieplejszej pogodzie muszę jeszcze ogarnąć co jest przyczyną wyhaczania się teleskopu. Czy to w nim jest wyrobione gniazdo czy to ten bolec w który się go montuje. Dzięki Wojtas_wrock za podpowiedzi bmw_beer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...