Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Powinna być sztuka za parownikiem co by te bakterie z parownika tak ochoczo na podróżujących się przez nawiewy nie rzucały- sprawdź sobie na realoem'ie. Będziesz wiedział na 100%

Według mnie powinien być i drugi- samochód klasę ma jak by nie patrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99% nie ma już innego filtra kabinowego czy klimy jak te 2 przy szybie a co to wężyków przez które skrapla się klima załączam zdjęcia trzeba zdemontować te boczki przy nogach od kierowcy po prawej stronie od pasażera po lewej stronie zdejmujemy boczki i mamy to co pokazałem na zdjęciach i na jednym zaznaczyłem co się ściąga tą pokrywkę do góry trzeba ścisnąć tam gdzie zaznaczyłem strzałkami i podważyć i mamy dostęp od wnętrza auta, te wężyki bezpośrednio w dół nie schodzą auta tylko są wyprowadzone bardziej na tył przy skrzyni biegów więc nie jest tak że popchniemy wężyk do góry i dojdzie tam gdzie trzeba chyba najlepiej będzie tam doprowadzić od wnętrza auta środek chemiczny.

dsc0417c.jpg

dsc0416n.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mojego znajomego w e39 także waliło zaraz po wyłączeniu klimy i na innym forum opisał co zrobił naprawdę niskim kosztem, w tygodniu pojadę moją piątką do niego i też to zrobimy u mnie. Kopiuję na nasze forum opis co i jak zrobił.

Witam.Temat stary,ale w moim przypadku udało się niewiarygodnie łatwo. Trochę historii. Od kiedy kupiłem swoje e39 z klimatyzacji waliło niemiłosiernie starą skarpetą w momencie jej wyłączenia.Ozonowanie(z aplikatorem w miejscu jeża),piany i inne cuda różnych firm(głównie Wurth-a) nie dawały rady.Nawet gdy przy okazji wymiany silnika dmuchawy zaaplikowałem środek bezpośrednio na radiator klimatyzacji. Miałem już rozbierać cały zespół do gruntownego mycia,ale dałem autu i sobie ostatnią szansę. Kolejny raz wymieniłem filtry przeciwpyłkowe i załatwiłem sobie środek o nazwie PROPANO AF. Jest to środek do dezynfekcji narzędzi medycznych,mycia łóżek w szpitalu lub solariach.Można go chyba nawet dostać w aptece.Po poprzednich środkach została mi rurka z dyszą(domyślacie się o jaką chodzi) dokupiłem wielką strzykawkę i połączyłem ją z rurką.Nabrałem w nią tego środka i podałem go pod radiator (tam gdzie są odpływy wody.Jak ściągniecie boki tunelu środkowego te tapicerki,nad gumowymi odpływami są zaślepki trzeba je zdjąć i zapakować środek z obu stron),oraz po zdjęciu osłon na filtry odpaliłem dmuchawę na max i w oba kanały po pełnej strzykawie płynu.Czynność powtórzyłem dwa razy.Potem wentylator pracował tak długo aż zapach środka zanikł.Robiłem to na załączonej i wyłączonej klimie. No i w końcu mam spokój ze smrodem.Życzę innym powodzenia.

Proszę nie używać takiej dużej czcionki ! - Moderator

Edytowane przez Moderator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ChriS.

Panowie, mi tez ostatnio pojawil sie ten smrod. Starej mokrej szmaty. Tyle, ze u mnie po wlaczeniu klimy zapach ten znika. Czy ma to zwiazek z Wasza sprawa? Filtry pod maska wymienilem, a mam dokladnie 2. Ozonowanie mialem, ale jak pisal Wujek wyzej g.. dalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie potrzeba ściągać kokpitu, wpuszczasz preparat przez te doloty co pokazałem na zdjęciu przy tunelu co trzeba zdemontować te boczki, Chris u mnie jest to samo jak włącze klimę to nic nie czuć a jak wyłączę i nachodzi ciepłe powietrze to "wali" czyli za pewne masz ten sam problem co my :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Z powodu braku czasu nie wskórałem jeszcze nic ze smrodkiem z nawiewu. Znalazłem dzisiaj ten filmik na którym facet rozbiera całą deskę i dostaje się do nagrzewnicy co nie przeraziło mnie rozbieranie deski tylko rozbieranie obudowy nawiewu żeby wyciągnąć nagrzewnicę, na końcu filmu dostaje rozpoławia obudowę nawiewu i widać stojącą nagrzewnicę i widać też jakby leżący filtr czy to nagrzewnica??

[video=youtube;Nnw3H8wX_Jk]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co i za co? Po co wyrwać te nawiewy? czasu za dużo macie czy nie połamanych plastików za dużo?

Moja rada na smrodki- najprostsza i najskuteczniejsza.

Zmieńcie samochody na takie bez klimy-powinny problemy zniknąć:4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieńcie samochody na takie bez klimy-powinny problemy zniknąć

ale cwaniak fan motoryzacji do 88roku:) hehe:) jak to było....................

użytkownik BMWuklon_bmwjest od swojego auta młodszy o 10 lat:) hehe

przeglądnijcie cały temat.. Kasior robił co się da........... i dalej Smierdzi:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem napisać, robiłem to psikanie alkoholem w każdy nawiew, od strony silnika we wloty, tam gdzie woda odpływa z klimy chwilę było ok dosłownie póki ciepłego powietrza nie załączyłem i znów d..pa.. wkurzyłem się i będę rozbierał wszystko... Dostałem piękny zapach do auta jak rano wejdę to pięknie pachnie ale jak odpale silnik i załączy się dmuchawa to wszystko psuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasior najpierw bym zrobił może ozonowanie albo wsadzają taki wytwornik pary i wlewają ok 100ml jakiegoś chemicznego środka i klima na tym chodzić ma 20minut potem się wietrzy jak po ozonie ale to jest lepsze...

Tylko jak w aucie zostanie coś do jedzenia to należy to wyrzucić czyli środek bardzo silny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyziu jest prawie tak jak piszesz...

Prawie jednakże robi różnicę jak wiadomo...

...bo to ja jestem niemal 10 lat starszy od swojego samochodu :4:

Ahhhh te stereotypy na temat BMW i ich właścicielihappy_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...