Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Na temat sprawdzania automatów się nie wypowiadam, bo nigdy nie miałem, mój kumpel ją ma i on jeździ tylko automatami, to z tego co tam czasem gada to najważniejsze żeby biegi zmieniał płynnie bez szarpania, a tak to nie wiem... Generalnie jak wszystko inne możesz kupić dobre, a po miesiącu się zepsuje, a więc jak chcesz automata to kup i już :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie rzecz biorac to te automaty z E46 i E39 itp. do najwytrzymalszych nie naleza. Nie wiem jakie masz plany, ale niektore firmy np. nie podejma sie zrobienia chipa bo to duze ryzyko. Przy kupnie trzeba zwrocic uwage, czy zmienia biegi plynnie to raz, a dwa czy przy tej samej pozycji pedalu gazu zmienia bieg przy tych samych obrotach. Dobrze tez zrobic taki manewr, zeby sie rozpedzic tak do 80km/h, zahamowac tak do 30km/h i wcisnac mocno gaz i sprawdzic, czy nie przeciaga biegow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej to przegonic ostro automacika, przy dłuższej jeździe dynamicznej wychodzą różne cyrki np przeciąga biegi albo zawiesza się na jakim ,chcesz żeby już jechał na wyższym a on dalej ciągnie ,tak jest tez jak puscisz gaz a obroty pow 3tys dalej czego czasami przy spokojniej jeżdzie nie odczujesz ..jeżdze automatami 7lat bmw i mercedes .Nie trzeba być specjalistą wielkim wsiadasz i jezdziesz,ma zmieniac płynnie biegi, bez praktycznie odczucia, zadbych szarpniec itp;) W takiej syt jak opisał Czechu wyżej, żeby rozpędzić auto i wyhamowac do tych 20 30km/h może się zdarzyc tez takie mocne zbicie na niski bieg ,to tak jakbyś w manualu z 2 zmienił szybko na 1;)

Do czego Ci ma autko służyć?napisz coś więcej na temat planowanego użytkowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko ma służyć do normalnej jazdy, nie będzie woziło przyczepy anie tego typu wynalazków. Po prostu ma być wygodnym środkiem transportu. Styl jazdy raczej spokojny. Właśnie dzisiaj miałem jechać po ciekawą sztukę, ale w ostatniej chwili się sprzedała, więc szukam dalej, jakby ktoś coś miał/wiedział to będę wdzięczny.

Edytowane przez Kamcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość staszek

Mój brat ma e46 turing po lifcie na automacie jezdzi się dosyć fajnie ma go od 4 lat jak na razie to robił tylko zawieszenie . Ale jak dla mnie 320 d na automacie to trochę za mało wolałbym 330 d ale to kwestia do czego ma tobie służyć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
chce kupic bmw 3 e46 2.0 benzyna 2002 automat czy to dobry wybór ? podczas włączonego silnika słychac jakby cos obcierało o coś takie tsy tsy tsy:lol: prosze o szybką odpowiedz ........................SSSSSSSSSSSSSORY ZE SIE WCIĄŁEM W TEMAT

Nie powinienem tego pisać gdyż nie mam do tego uprawniań , ale proponuje postaw temat w odpowiednim dziale, wstaw jakieś ładne fotki, opisz trochę autko.

A z problemem tsy tsy na pewno poradzimy sobie.

Na razie powiem że choć małe zdjęcia to i tak ładnie się prezentuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0 benzyna i to syczenie jest tylko przy wyłanianiu silnika?? moze sprecyzuj troszke z której to strony słychać to syczenie. Prawdopodobnie jakiś nieszczelny układ bo samo ocieranie to raczej odpada były by ślady i podczas pracy pewnie słychać było by tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...