Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

A tam, moze sie komus przydac. Jak kazdy wie, e34 ogolnie ma zafajdana sprawe jesli chodzi o wycieraczki (z tego co wiem, e32 chyba tak samo?). Pare linkow ktore moga sie przydac..

Pira wycieraczek E34 - wymiana (188056/0)

i tekst z innego watku (zey nei trzeba bylo po calej stronei bzdur szukac konkretnego info):

Polecam wycieraczki z Praktiker-a.

Ich marka własna, nie pamiętam jak się nazywają.

2 wycieraczki 610mm kosztują 8PLN (7.99 dokładnie), ładnie wchodzą w oryginalne pióra i bardzo fajnie zbierają.

Przerabiałem też wycieraczki z OBI, ale te z praktikera są tańsze i lepsze.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha,ha,ha - podałem rozwiązanie długoplanowe które rozwiązuje raz na zawsze problem wycieraczek do e34, po takim zabiegu kupujesz wycieraczki na każdej stacji benzynowej jeśli nagle taka potrzeba wystąpi no ale jeśli koledzy nie chcą sprawdzonego patentu to z innymi pomysłami nie będę się już wychylał :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, zakupione. W OBI, wycieraczki firmy UNIPOINT. Zakupilem dwa komplety: jeden do 540 (dlugosc piora 61cm) oraz komplet do e36 compacta (dlugosc piora 51cm). Koszt za komplet: 14zl.

wycieraczki01.jpg

Porownanie: dwie pary nad soba. Gorna zjechane piora od 316, ponizej nowy komplet 51cm, jeszcze nizej zjechany komplet sciagniety z 540 i na dole, nowe piora 61cm.

wycieraczki02.jpg

Do compacta pasuja idealnie. Pracuja cichutko, wogole ich nie slychac i zbieraja wode rewelacyjnie. Jedynie do e34 trzeba bylo przelozyc gumy - robota na 2 minuty..

Ramie trzyma gume na calej dlugosci, ale jedynie trzeba podwazyc jedna strone tej czesci, ktora trzyma gume w mkiejscu (gdzie nie ma mozliwosci przesuwania sie - w dziurce)

wycieraczki03.jpg

Po podwazeniu jednej strony i wyciagnieciu gumy, cala powinna bez problemy sie wysunac.

wycieraczki04.jpg

Od strony poasazera zostawilem 61cm gumy taki jakie byly, jedynie od strony kierowcy skrocilem o 1cm (byly ciut dluzsze i troche wystawaly poza piorem).

Jak dla mnie bomba - 200zl (nawet nie wiem ile teraz kosztyuje komplet do e34) a 14..niemala roznica.. ;)

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie bomba - 200zl (nawet nie wiem ile teraz kosztyuje komplet do e34)

Dedykowany Bosch kosztuje jakieś 80-90pln, też kiedyś tak zrobiłem z gumami i z zaskoczenia jedna wyskoczyła a blaszka porysowało szybę, chyba nawet w zielonej :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już od dawna zacząłem interesować się przerobieniem ramienia wycieraczki kierowcy bo irytowały mnie pewne sytuacje.

Np.

Jest milion wycieraczek w sklepach marketach itp ale do e34 trzeba zamawiać.

Miałem awarię wycieraczki na trasie-**** zbita.Na jednej stacji nie mieli samych gumek.

Kulałem do następnej-i wymiana w warunkach polowych to wkurzające.

Dwa razy w chągu 6 lat dałem się nabrać na dedykowane bosche i valeo do e34 które zim nie wytrzymywały.

Kombinowałem z bananami ale tylko jednej firmy po przeróbkach dało się zamontować z bólem-jaki to był pewny montaż okazało się jak banan po jakimś czasie wypadł na jezdnie.

Nerwy czasem pomagają-upitoliłem ucho mocujące uchwyt wycieraczki i obróciłem o 180st. Spawanko,szlifowanko i malowanko.

Działa bez zarzutu.

Moim problemem jest tylko wybór firmy producenta wycieraczki i odszukanie na półce odpowiedniego rozmiaru.

Nie muszę bawić się w wymianę gumek.

Awaryjnie na trasie wpadam na cpn i biorę z półki każdą uniwersalną wycieraczkę-pstryk i jadę dalej.

Spawanie,malowanie, może ze 25zł.

Mi akurat pospawał ojciec-ciąłem,szlifowałem i malowałem we własnym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...