Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

W sumie do zimy już niedaleko wiec pora rozglądać się za nowymi butami na zimę. Co sadzicie o tych?

205/60R16 GOODRIDE SW608 210KM/H ZIMA NOWE OKAZJA (2597501570) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam kupuje zawsze nowe Dębice frigo 2. Śmigam dwa sezony po czym spredaje jako prawie nówki za niezłą kasę i znów kupuję komplet nowych.

Mój trumniak śmiga na nich po śniegu w górach ja ta lala. Zawsze wyjeżdżałem ze wszystkich opresji gdzie inni potrafili zostać :P

Są może nieco głośne ale cena za nowe opony jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Micheliny super, ale jak rozmawiałem z moim wulkanizatorem to powiedział, że na zimę szkoda kasy (lepiej wypadają letnie michelinki)...

Ja polecam oponki lassa. 2 sezony do tyłu kupiłem 2szt. w zeszłym roku kolejne 2 i jestem zadowolony. Dobrze trzymają, jak śnieg popada to nie ma na mnie mocnych, a cena bardzo przyzwoita (w granicach 250-270/szt.) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Dunlop Winter Sport 4D. Sam śmigałem na nich jedną zimę, teraz będzie druga, ale w porównaniu do Fuldy czy Firestona, które miałem wcześniej to Dunlop bije je na głowę. Fulda na suchej nawierzchni jest głośna, zaś Firestone kiepsko sprawuje się na błocie pośniegowym, ale to tylko moje doznania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Debica Frigo 2 bardzo dobrze wypada w testach na sniegu, a przy tym nie jest droga zbytnio.

podpisuje się pod tym rękami i nogami, potrafiłem na nich zjeździć dwa baki w Górach Sowich, świetna przyczepność na śniegu, swego czasu stawiałem E30 w zaspie i bez problemu wyjeżdżała na 100% szperze, cena bardzo dobra , czego chcieć więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wole jeździć zawsze na nowej oponie zimowej niż używanej, która ma np. 4-5 lat. Co z tego że to opona z wyższej półki typu Dunlop Winter Sport 4D?

Guma w oponie zimowej zachowuje swoje najlepsze właściwości przez ok 3-4 lata, więc zakup nowych opon np. Dębica Frigo 2 na dwa sezony pozwala Ci zachować optymalne parametry opony zimowej i jednocześnie zapewnia częściowy zwrot kasy na komplet nowych na następne dwa lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście widziałem ze DF2 w 16" nie są już takie tanie więc poszukaj innych producentów też bo może mają lepsze parametry.

Zwróć też uwagę na to, że po śniegu to my ostatnimi czasy nie jeździmy zbyt często (coraz cieplej).

Poszukaj opony o dobrych parametrach na śniegu i na mokrym asfalcie w tym przedziale cenowym i tyle. A marka..... Hmmmmm Teraz tyle tego jest że można wybierać i przebierać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i dobre rozwiązanie kupić dębicę, ale np 215 55 r16 nie widziałem, albo jest ich tak mało, że trudno znaleźć. Z drugiej strony, jak kogoś stać na BMW to chyba i na dobre opony. A koszt 400 zł z a sztukę, to chyba nie wiele.Niestety luksus nie jest tani

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja macie tyle kasy na nowe takie opony to Gratuluję :)

Ja tam wolę pojechać 3 razy w roku na wakacje (nurkowanie, narty i leżakowanie) :P

Opony na lato to co innego bo dłużej się na nich śmiga....

Z resztą i tak każdy z Nas zrobi co mu bardziej pasuje. Ja tam tylko wyraziłem swoją opinię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj kolega założył temat zeby poradzić się o model i producenta a nie o to czy kupić opony nowe czy stare :) A co do uzywanych opon trochę bym się kłócił szczególnie jesli chodzi o letnie używane bo to co teraz producenci dodaja do opon a co dodawali 10 lat temu powoduje ze te nowe potrafia po 2-3 sezona sparciec a tamte beda jak nowe :) Tak sie sklada ze kazda firma mysli o swoim dochodzie na przyszłośc i nie robia juz takich opon jak pare lat temu po to zebys po 2 sezonach znow kupił nowe :) A co do kupowania opon mniej firmowych nikt mnie do tego nie przekona. Od opon zalezy twoje zycie a roznica 600 zł to nie pozwoli Ci na super wypasione wakacje bo defakto tyle miej wiecej wyjdzie roznicy miedzy cena 250 a 400 za szt :) A jezdziłem juz a opon gorszych firm i wiem jak kiepsko potrafia trzymac lub szybko sie scierac itp. Wydatek na nowe zimowe opony jest raz na pare dobrych lat i jesli ktos nie jezdzi dlugo autem to moze jego jedyny zakup nowych zimowych bo na takich mozna naprawde dlugo pojezdzic jak sa dobrej firmy. A mowisz opony na lato to co innnego ? Uwazam ze caly rok trzeba dbac o bezpieczenstwo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...