Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem ze swoja e34 520i 24v bez vanosa, gdy samochód jest zimny odpala bez problemu, na biegu jałowym również chodzi ok, jednak gdy tylko proboję ruszyć zaczynają sie cyrki. Auto wogole nie przyspiesza, nie mowię o katowaniu go..... tylko o płynnej jeździe , strasznie wtedy sie męczy potrafi strzelić z kolektora i tak jak napisałem brakuje mu mocy. Gdy strzałka od temperatury pojawi sie na koncu niebieskiego pola wszystko wraca do normy. Jeździ wtedy jak nowy ciagnie od poczatku bez zadnych strzałów. Dzieje sie to tylko na zimnym silniku, na komputerze nic sie nie pojawiło wymieniłem czujniki temperatury wody i dalej jest to samo.

Czytałem o podobnych problemach na forach jednak nie doczytałem się ,żeby ktoś wyjaśnił na czym polegał ten problem i jak go rozwiązać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa typy:

1.

Czujnik temperatury silnika dla DME.

Jesli czujnik jest zepsuty to DME zastępuje sygnał jak dla 80st.C.Więc przy rozruchu i w pierwszej fazie po silnik ma za ubogą mieszankę.

2.

Uszkodzony obwód grzałki sondy lambda.

Jeśli jest uszkodzony to sonda zacznie mierzyć dopiero po kilku minutach po nagrzaniu się od spalin a nie normalnie po kilku sekundach.

Wskazanie sondy stoi na jednej wartości-za ubogo lub za bogato a to w tej fazie może tylko przeszkadzać DME w dobieraniu dawki paliwa.

W przypadku sondy możesz ją odpiąć-DME zastąpi sygnał jako około 0,5V(na Boschu) lub 2,5V(na Siemensie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...