Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

kilka dni temu walczyłem z czym takim samym po wymianie sterownika, pomogła dopiero inpa, nie pamiętam jaka to była funkcja ale w INPIE 5 tego nie było, trzabyło zainstalować inpe 3 i tak zrobić jakąś aktywacje-synchronizacje czy jakoś tak i dopiero wtedy kontrolki zgasły i system zaczął działać!

a najlepiej to chyba DISem zrobić adaptacje sterownika

Wiesz jak zrobić adaptacje w DISie? Które to opcje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc tak kolego:odpalasz disa, wybierasz model itd... jak już pokaże wszystkie moduły to klikasz dwukrotnie na moduł DSC aby dis go przeskanował.

następnie wybierasz Function Selection i w tabeli Operations klikasz po kolei na Service Functions - Chassis - DSC MK60 i teraz w kolumnie Components klikasz na Calibration, Sensors DSC i zaznaczasz Steering-angle Sensor i klikasz na przycisk Test Plan.

dalej lecisz według instrukcji DIS (będzie Ci tłumaczył co trza zrobić) jak byś miał jakieś wątpliwości lub czegoś nie wiedział to dzwoń.

myślę że dość jasno to opisałem :) poprowadził bym Cie dalej ale to sprawdziłem sobie mająć podpięte graty na stole :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuogwymieniłem sam sterownik i nie pomogło więc wymieniłem jeszcze pompe ABS no i kontrolki zgasły,więc może sam sterownik był dobry?a tak na marginesie to można jakoś sprawdzić sterownik nie rozbierając go i nie podłączając pod zasilaniepytanie_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak na marginesie to można jakoś sprawdzić sterownik nie rozbierając go i nie podłączając pod zasilanie

telepatycznie? :lol:

nie da się, trzeba rozebrać żeby zweryfikować uszkodzenia, zazwyczej pada procek i tego nie zobaczysz nawet po rozebraniu, jak interfejsem nie da się stwierdzić usterki to programatorem i innym sprzętem do elektroniki można bez problemów sprawdzić każdy element sterownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuogwymieniłem sam sterownik i nie pomogło więc wymieniłem jeszcze pompe ABS no i kontrolki zgasły,więc może sam sterownik był dobry?a tak na marginesie to można jakoś sprawdzić sterownik nie rozbierając go i nie podłączając pod zasilaniepytanie_bmw

Widzisz mówiłem że trzeba całość wymieniać:) Jakiś dziwny konflikt pozostaje jak się jeden element wymienia, a niby te same numery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...