Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Rozważam zamianę mojej E39 na E46. Już jakiś czas temu przestałem wozić foteliki dziecięce i 4 drzwi mi zbędne. Na wakacje dzieciaki też już nie chcą jeździć ze starymi więc dupowóz mi niepotrzebny. Dwoje drzwi w zupełności wystarczy. Kobiety to nazywają kryzysem wieku średniego :) Ale do rzeczy: jak się sprawuje E46 z silnikiem 330i? Czy są większe pojemności? Czy występują E46 z napędem na 4 koła? W jakim roku był lifting? Myślę o kupnie E46 z automatyczną skrzynią biegów. Jakięs typowe bolączki? Z góry dziękuję za wszelkie opinie i uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyżej 3.0i to już tylko wersja M. Lift był w kwietniu 2001. O ile wiem - napęd x był tylko w sedanie i kombi. Odnośnie 3.0i w aftomacie - pisz do Przema, smiga takim modelem kilka lat więc pewnie podzieli sie opinią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lifting w sedanie i w touringu miał miejsce w 09.2001. Zmianie uległy zderzaki, światła, maska, błotniki i kilka drobnych detali mechanicznych. W coupe lift miał miejsce w 2004 roku i podobnie jak wyżej zostało zmienione nadwozie. Dodatkowo od 03.2003 wychodziły skrzynie manualne 6-cio biegowe.

M54B30 czyli 3,0l R6 benzyna. Teoretycznie 231KM i 300Nm niestety tylko zdrowe silniki trzymają serie. Najczęściej te wartości są niższe. Oczywiście ten spadek nie jest nieodwracalny i można odzyskać moc. Zalety? W miarę ekonomiczny silnik, który powoduje uśmiech na twarzy. Lekkie naciśnięcie na gaz i wiesz dlaczego "Radość z jazdy" jest mottem BMW. Mam taki silnik w sedanie i wiem że nie zamienie go na nic innego chyba że S54B32 ale to już inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja E39 525iA pali 17-18l.
o kurr... nieźle. Nie wiem ile automaty palą, ja mam manuala i jeżdżę tylko na 98 oktanowej benzynie, przy jeździe po Wrocławiu (czyli korki jak 150) na oponach 255 tył 225 przód z dość ciężką nogą nie udało mi się przekroczyć 15l/100km. W wakacje przy mniejszym ruchu miałem 11l/100km.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w coupe lifting był w 2003 roku,co do spalania realne średnie[pół miasto pół trasa] trzeba liczyć 11-12 litrów .jak Edyta jeździ to poza 10 litrów nie wychodzi.

automat fajna sprawa[wygoda],jak z awaryjnością to nie wiem ,mój działa wysmienicie ...

ogólnie jak z każdym autem: jak było szanowane w takim jest stanie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałeś olej w skrzyni biegów?

nie i nie zamierzam:4::-P

mam przejechane 130 tyś a fabryka przewiduje przelot na jednym oleju na poziomie 250 tyś .[tyle powinna przeżyć skrzynia].

znam osobiście przypadki naglłego pogorszenia się pracy skrzyni po zmianie oleju.. przypadek? być może..

póki nic się nie dzieje u mnie z automatem nie mam zamiaru tam grzebać [ w myśl zasady ,że nadgorliwośc gorsza od faszyzmu:-P ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...