Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przepraszam, że nie zdążę się porządnie przedstawić a już szukam pomocy ale mam identyczny problem jak kolega Norbix. Pilot przestał mi działać 2 tygodnie temu i korzystałem z zamka. No i w piątek wracając do domu zamknąłem je na chwilę. Zamek luźny jakby i nie da się otworzyć. Poczytałem, rozcialem kluczyk, pomierzylem napięcia aku i wygląda ze jest on dobry, ma 3.47V, jak nacisnąć otwieranie spadek jest około 0,2V. Zamówiłem nowy ale zanim dojdzie musze dobrać się do auta bo mam w nim laptopa i tel. niezbędne mi jutro rano w pracy. Jeśli jest jakiś sposób na otwarcie auta prośbą o info na pw. Można mnie sprawdzić na Allegro, mój nick Namroq. Wystawiam nawet to auto teraz i jak ktoś z aukcji napisze to potwierdzę tożsamość. Oprócz tego pod nickiem Gwozdziu (tak jak tu) występowalem przez wiele lat na forum 7er.pl.

Pozdrawiam

Gwozdziu

Edytowane przez Gwozdziu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś otworzyć przez bagażnik? Możesz całe auto otworzyć tak samo jak przez zamek kierowcy

To compact, Ne mam zamka do bagażnika.

Szyba wybita, wszedłem przez ta uchylną i po wlozeniu kkluczyka do stacyjki zamki się odblokowaly.

Po zakodowaniu kluczyka zamki zrobiły co trzeba ale pilot otwiera mi tylko bagażnik. Nie zamyka i otwiera drzwi. Czekam na aku, spróbuję po wymianie. A teraz idę szukać szyby :(

BTW, użyłem lomu uderzając najbardziej kanciatym końcem, szyba strzeliła po może 15 solidnych uderzeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie dało rady odgiąć drzwi u góry i drutem wyciągnąć dzyndzla?

Ja w sedanie tak otworzyłem drzwi. Troche mnie to niepokoi w sumie...

Nie, jak pisał 5oul - nie da się otworzyć drzwi od środka po wejściu, jeśli są zamknięte z zewnątrz/z pilota.

Jest dead lock, który powoduje, że ciągnies za klamkę i nic się nie dzieje. Też mnie to zaskoczyło, bo w moim 7er z 98r. tak było otwierane auto, jak żona zatrzasnęła kluczyki w bagażniku. Przyjechał kolo, odglął ramkę drzwi, i drutem odciągnął klamkę. No i oczywiście skasował 250, bo to była niedziela.

W E46 'XXI wiek tak to niestety nie działa.

Uwierz, to naprawdę bolało rozwalić szybę w swoim BMW... Aż mam przykurcz w dłoni teraz od walenia łomem.

Edytowane przez Gwozdziu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby ktoś kiedy zatrzasnął kluczyki w:

E39, E46, E38, E34 (późniejsze modele), X5 pierwsza generacja, X3 pierwsza generacja

to zawsze możecie napisać - sprzęt mogę udostępnić.

Edytowane przez efendi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie dało rady odgiąć drzwi u góry i drutem wyciągnąć dzyndzla?

Ja w sedanie tak otworzyłem drzwi. Troche mnie to niepokoi w sumie...

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Sprawdzone i potwierdzone. Też tak kiedyś dostawalem się do swpjej poprzedniej e36 w sedanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzone i potwierdzone. Też tak kiedyś dostawalem się do swpjej poprzedniej e36 w sedanie :)

To jest faktycznie ciekawe, moje E38 '98 też dało się otworzyć w ten sposób.

BTW, żeby naprawić zamek powinienem kupić coś takiego? ZESTAW NAPRAWCZY ZAMKA KLAMKI BMW 3 E46 LEWY ZAMEK (5034008721) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Dzięki

Gwoździu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest faktycznie ciekawe, moje E38 '98 też dało się otworzyć w ten sposób.

BTW, żeby naprawić zamek powinienem kupić coś takiego? ZESTAW NAPRAWCZY ZAMKA KLAMKI BMW 3 E46 LEWY ZAMEK (5034008721) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Dzięki

Gwoździu

Jest ktoś w stanie pomóc z tym zamkiem? Szybę już wymieniłem, nie miałem czasu zajrzeć jeszcze pod tapicerkę co się urwało, a nie chciałbym wybebeszać przed zakupem jeśli to nie jest konieczne.

Z góry dzięki za pomoc.

BTW, w Compact wybijajcie uchylną szybę - koszt ~50PLN z przesyłką, wymiana w 15 minut - cztery śruby.

pozdrawiam

Gwoździu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Witam

 

Miałem podobny przypadek parę dni temu.

BMW E46 Touring. Zepsuła mi się wkładka w drzwiach i nie mogłem dostać się do auta. Pozostało wybicie szyby, wybrałem małą karoseryjną, po wybiciu otworzyłem sobie tylne okno ( nie jest automatyczne na szczęście tylko na korbkę ). Po włożeniu klucza do stacyjki auto się otworzyło. W modelach Touring nie ma zamka w bagażniku i nie ma też drugiego zamka od strony pasażera. Centralny mi nie działa, prawdopodobnie moduł komfortu.

 

Wkładkę naprawiłem zamawiając zestaw naprawczy na allegro, póki co od paru dni działa bez problemu.

Teraz jedyny problem to trudno dostępna lewa szyba trójkątna karoseryjna ( Stała wklejana ) .

 

Może komuś to na przyszłość pomoże ale zwarcie kabli nie polecam chyba że całkiem ktoś chce się z autem pożegnać .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...