Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

No i biala doslownie jakis foch odwala.. :P

Wczoraj stalo sie to po raz pierwszy. Wracalem e30 i zgasla mi podczas jazdy. Jechalem jakies 60km./hr na piatce wiec nie dostawala w ciry. Zjechalem na bok. Pokrecilem, pojkrecilem, po 10 sekundach zalapala i dojechalem do domu.

Dzisiaj rano jechalem na hallera (podroz od domu do pracy 11km..) zgasal w sumie 4 razy podczas jazdy. Raz wydawalo mi sie ze zegary calkowicie pogasly i sajonara - nic. Tak jakbym wyciagnal kluczyk. Zjechalem na bok, pojkrecilem i odpalil i pojechalem dalej, tylko czekajac kiedy i gdzie znowu sie przytrafi. Najlepsza byla opcja nr 3...jak sie skreca ze swiatel w lewo w podwale, juz ruszajac umarla i musialem pozwolic jej sie dotoczyc na toru tramwajowe zeby nie tamowac ruchu, no i po 5 sekundach znowu odpalila.. Nr 4 to pikus, bo to na spokojnej ujliczce..

...i kto mowi ze stary samochod nie daje wrazen z jazdy? lolol

Ma ktos jakies pomysly od czego zaczac poszukiwania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wolnych chodzi normalnie. Zreszta, tam jest gantz nowa pompa, nowe przewody, swiece, kopulka...

Najgorsze jest to, ze raz jest dobrze, pozniej znowu siada, i po chwili jest dobrze. Znacznie latwiej byloby zlokalizowac problem gdyby sie rozsypalo i nie chcialo odpalic i kropka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten gasnie w kazdej temperaturze. Za pierwszym razem dzisiaj to zgasl po 2km od domu, wiec byl jeszcze zimny. I tak non stop co jakis czas az dojechalem do pracy, kiedy juz silnik byl nagrzany. I badz tu madry. Ale znajac zycie, to pewnie jakas ******la jak zawsze... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za moich początków z e30 też mi raz zgasła kawałek za skrzyżowaniem (podczas jazdy) i ni cholery nie chciała ruszyć. Powodem były, wstyd się przyznać, niezmienione przeze mnie świece:bag:. Przypuszczam, że to masz ogarnięte, ale nuż się na coś przyda... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wozu czy pod maska na lewym nadkolu masz plaskiowa otwierana obudowe do ktorej wchodza przewody elektryczne ? tam one polączone sa blaszką ktora wydaje mi sie dziala jak bezpiecznik sprawdz moze to byc to.

Ja tak mialem w e30 lub e34 teraz nie pamietam, blaszka sie przerwala i jak stykala to auto palilo i jechalo ale jak na wybojach zrobila sie przerwa w styku to objawy jak u ciebie

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dirty.73

a nie śmierdzi benzyną jak gaśnie?powiem ci takie coś,jak miałem w e28,tam masz przepływke klapkową,i ta klapka w niej,potrafiła się zaciąć,nie wracała po puszczeniu nogi z gazu,no i silnik gasł,jak ci zgaśnie,spróbuj walnąć w przepływomierz ręką ze dwa razy(ale bez przesady:-P)i sprawdź czy odpali,wtedy to będzie jej wina

ośka na której chodzi ta klapka potrafi się wyrobić,złapać luz,i kantuje ją,wtedy nie odbija

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
masę jeszcze bym sprawdził :-P

:P ...nie uwierzycie... :)

W sumie przez 4 cyz 5 dni jezdzilem spokojnie i nic sie nie wydarzylo, wiec myslalem ze problem sie sam rozwiazal (takie sa najgorsze..), czyli moze byl jakis czujnik zalany albo wilgotny albo cus..

Na ostatnim WLTA dwie osoby wynajmowaly bunie. I nagle im zgaslo. No cos tu zdecydowanie njie tak. Wzialem klucze i smigiem do auta. Otwieram bagaznik i faktycznie, masa. Wczesniej tego nie zauwazylem. Ale jak byly jakiekolwiek naparzanki po zakretach, aku nie byl przymocowany i latal. Latal z boku na bok, i wyrwal z klemy mase. Wystarczylo go nawet zaklinowac zeby nie latal, podlaczyc do klemy mase i wrocil do zycia. Ja pitole, jak zazwyczaj bywa - poltorej minuty roboty i po sprawie.. :P

Dzieki panowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...