Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

szczerze, nastawiam się na najgorsze, bo auto mi się grzeje, nie ma ciepłego powietrza w środku, domysły padają na układ chłodzenia, ew. termostat, pompa wody, itd. aczkolwiek dzisiaj z ran go odpaliłem, zagrzał się, lekko na biało kopcił (chociaż mysle ze to dosc normalne, woda sie skrapla - powiedzcie mi ze wszystko okej..) wiatrak od chlodnicy mi sie nie zalacza jak przekroczy temp. 90*C

wiec mowie, nastawiam sie na najgorsze, aby potem sie nie rozczarować.

a jakie są koszty zrobienia tego wszystkiego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dirty.73
bo auto mi się grzeje, nie ma ciepłego powietrza w środku

odpowietrz najpierw prawidłowo układ,potem zobacz,czy pompa pracuje(z tego małego otworu przy wlewie,leci płyn,bez bąbli powietrza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągając bagnet, olej ma kolor jasny brązowy i nie jest jakiś specjalnie lepki, a co do płynu chłodniczego to wszystko jutro sprawdze

edit : wiekszosc czasu jezdze na gazie, a w zeszlym miesiacu byl olej wymieniany

Edytowane przez m4ayhem
dodatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiekszosc czasu jezdze na gazie,

to czy jeździsz na gazie w tym wypadku nie ma nic wspólnego z przegrzaniem silnika jak olej ok to zobacz stan płynu chłodniczego jak nie ubywa to raczej nie przegrzałeś go za bardzo możliwe że termostat się nie otwiera albo pompa wody nie podaję nie ma obiegu płynu i się przegrzewa

widzisz nie ma co się martwić :) będzie dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sie za jajka powiesze

kolega oglądał kultowy już film Młode wilki ?? tam był tekst także kultowy " o jajka trzeba dbać " :D myśl optymistycznie jak olej nie zmienił konsystencji i drastycznie płyn ci nie ubywa to koszty nie musza być olbrzymie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem u mechanika, nic dokladnie nie sprawdzal, powiedzial ze przerabial temat takich beemek 100 razy i to najpewniej uszczelka, ze sie grzeje i nie ma ogrzewania.

aczkolwiek pojade do innego, juz nie znajomego mechanika na sprawdzenie, podpiecie pod komputer bo znajomi mowia ze to raczej nei uszczelka, to raczej ostatecznosc..

dzis pojechalem bunia do w/w mechanika znajomego, na postoju wszystko spoko nie przegrzewala sie, ale jak wjechalem na obwodnice, to momentalnie temperatura mi zaczela rosnac az musialem stanac zeby ja schlodzic, bo nie chcialem zeby mi weszlo na ostatnia kreske temperatury.. ale najdziwniejsze jest dla mnie to w jakim tempie to rosnie..

po dlugim weekendzie rozbiore termostat bo juz nie mam pomyslow - a remont silnika jest dla mnie po prostu wydatkiem teraz z kosmosu, tym bardziej ze wydalem na nia cala kase.

dzis ze znajomym tez sprawdzalismy czy nie kopci za bardzo, czy nie bierze plynu z chlodnicy, spaliny nie pachnialy specjalnie jakos slodko, ani nie kopcila jak byla rozgrzana. pod korkiem nie mam masla, wiec juz no idea, kur....

Edytowane przez m4ayhem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec zrobie tak jak mowisz, najpierw odpowietrze postawie go na dwoch lewarkach, jakos w tych warunkach dam rade, sprawdze, doleje plynow - jak nie to, to bedziemy szukac dalej, no jesli uszczelka, to trudno - zrobie zbiorke, i jak cos to dolozycie do nowej glowicy, nie :D bmw_1bmw_1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u jakiego ty mechanika byłeś lolollolollolol

zrób jak dirty piszę a jak nie będziesz pewien to poszukaj na forum w dziale polecane zakłady i podjedź niech ktoś to porządnie sprawdzi a nie popatrzył i sobie myśli ,, no i trzeba z gościa kasę ściągnąć trafiłem jelenia co się nie zna''

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po tym co opisujesz to nie uszczelka sprawdzaj po kolei od najtańszych rzeczy najpierw pożądne odpowietrzenie najlepiej niech to zrobi ktoś kto się zna bo ja swoją odpwietrzałem z 8 razy zanim zaskoczyła dalej korek potem termostat na końcu pompa to tak z grubsza tylko :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no już jutro pojade do innego mechanika, i tym razem opowiem co jest nie tak, a nie z góry sam zaproponuje czy to moze byc uszczelka..

mam nadzieje ze bedziecie trzymac kciuki za moja bunke, bo mam duze plany wobec niej, a zamiast remontu, przydaloby sie cos wizualnego, np. ładniusie świecące felgi na oponkach 220.. kuog

Edytowane przez m4ayhem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...