Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z odpalaniem mojej buni a mianowicie rano jak ja odpalam a raczej probuje to mam takie dziwne blokowanie silnika jak by cos za wal trzymalo, to tylko moje takie spostrzezenie ale nie wiem czy to cos w silniku czy rozrusznik , po kilku prubach odpala ale z lekkim trudem , po pracy tzn po okolo 9-10 h jest podobnie ale juz lzej odpala , a i czasem jak dojezdzam do swiatel to jak jest na luzie to gasnie , martwi mnie to dziwne blokowanie przy probie staru rozrusznika slychac jakies dziwne nie metaliczne dzwieki takie gluche ciezko to nazwac , i nie wiem od czego zaczac sprawdzenie co to moze byc , czy mial ktos podobnie ,poradzcie cos dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisał Georgii podepnij auto pod kompa, na pewno nie zaszkodzi. Swoją drogą może siadać rozrusznik. A nawiasem w jakim stanie masz aku? Może jest już wyeksploatowany, daje mniej fazy na rozruch, przerabiałem to u siebie, podobne objawy z metalicznym dźwięczeniem bendyksu w rozruszniku. Sprawdź miernikiem ile aku ma na postoju przy zgaszonym silniku i zdjętych klemach( alarmy radio i inne ciągną prąd, więc zaniży to wartości), a ile pokazuje przy rozruchu silnika. Na postoju powinien mieć około 12,6-12,7 V, zaś przy rozruchu nie powinno spaść poniżej 9,5-10V. u mnie nie mieściło się w tych wartościach, nawet ładowanie nie pomogło, dopiero wymiana na nowy załatwiła sprawę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aku mam ok bo prawie nowy i duzo mocniejszy niz standard bo mam duzo grajacych gratow i dvd ale nawet na starym aku nic takiego mi sie nierobilo , jutro jade na warsztat to mi podepna pod kompa i zobacze co jest grane , stawialem na sensor walu albo rozrusznik ale to sie okaze jutro dzieki za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alternator ma 140A kupilem go specjalnie do caraudio i tych wszystkich monitorow i dziala wszystko bez zastrzezen tylko teraz musze wymienic ten sensorek od walu i jak wspomnial mechanik rozrusznik tez juz swoje przezyl tez tez czeka go wymiana ale to juz na dniach .po wymianie napisze co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...