Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

cześć Wam, nie wiem czy w dobrym miejscu zadaję pytanie, ale mam gdzieś tam w głowie zmianę auta, meega podoba mi się e90 coupe 335i, pytanie czy warto kupić to auto czy może za te same pieniądze albo i 10tys mniej kupić e46 m3, prosiłbym o wszelkie wady i zalety obu dwu aut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M power na co dzień to dobra opcja jak sie ma portfel gruby serwis, spalanie itp... koszty są bo gadałem z chłopaczkiem co w LCA miał e46 M a byle jakiego oleju to tam sie nie leje moim zdaniem e90 335i będzie fajną opcją jezdziłem taką i powiem że zwija sie to fajnie no i wygląda też całkiem zdrowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M power na co dzień to dobra opcja jak sie ma portfel gruby serwis, spalanie itp... koszty są bo gadałem z chłopaczkiem co w LCA miał e46 M a byle jakiego oleju to tam sie nie leje moim zdaniem e90 335i będzie fajną opcją jezdziłem taką i powiem że zwija sie to fajnie no i wygląda też całkiem zdrowo.

aż tak spalaniem się różnią ? w sumie podobny litrarz i moc,a może w ogóle e36 m3, choć jak już pisałem jak widzę to coupe e90 335i to mam miekkie nogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o wyglad to E90. Tobie zapewne chodzi o moc i przyspieszenie, wiec:

M3: :: Dane techniczne :: BMW E46 M3 COUPE - spalanie, osiągi, przyśpieszenie - silnik 3246 ccm / moc 343 KM - portal motoryzacyjny BMW-tech.pl

335Xi: BMW Seria 3 E90-91-92-93 Coupe E92 335xi 306KM • Dane techniczne • AutoCentrum.pl

0,3 sekundy roznicy, E90 ma naped X. Utrzymanie tez tansze. Bralbym bez wahania 335i.

A z tego co czytalem, to E90 ma w srodku tyle samo, albo nawet ciut wiecej miejsca niz E39 :D

A procz Coupe to bym sie powaznie zastanowil nad Cabrio :D to nie szmaciany dach jak kiedys, teraz taka fura smigasz caly rok bez zadnych obaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o wyglad to E90. Tobie zapewne chodzi o moc i przyspieszenie, wiec:

M3: :: Dane techniczne :: BMW E46 M3 COUPE - spalanie, osiągi, przyśpieszenie - silnik 3246 ccm / moc 343 KM - portal motoryzacyjny BMW-tech.pl

335Xi: BMW Seria 3 E90-91-92-93 Coupe E92 335xi 306KM • Dane techniczne • AutoCentrum.pl

0,3 sekundy roznicy, E90 ma naped X. Utrzymanie tez tansze. Bralbym bez wahania 335i.

A z tego co czytalem, to E90 ma w srodku tyle samo, albo nawet ciut wiecej miejsca niz E39 :D

A procz Coupe to bym sie powaznie zastanowil nad Cabrio :D to nie szmaciany dach jak kiedys, teraz taka fura smigasz caly rok bez zadnych obaw.

wole tylko 335i bez X :) cena zakupu e46 m3 to też koło 10tys mniej kosztów przy samym zakupie, a jeśli chodzi o cabrio to nie powiem muszę pomyśleć bo w ogóle nie brałem pod uwage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E90 ma w srodku tyle samo, albo nawet ciut wiecej miejsca niz E39
chyba trochę przesadziłeś. Akurat mam 2 kumpli tutaj z E90'kami i jedną co jakiś czas mam u siebie na podwórku. Może na przednich krzesłach wydaje się być spora, ale cała reszta jest ciasna. A propo wad. 2 dni temu zapaliła się koledze kontrolka kierownica z zamknięta kłódką. Okazuje się, że blokada kierownicy jest na zasadzie elektromagnesu zrobiona, zgasił auto na skręconych kołach, blokada nie zaskoczyła i już wyskoczył błąd, zmieniasz koła z letnich na zimowe, jeśli nie są identyczne rozmiarem to wyskakuje błąd oznaczony jako różnica ciśnienia w kołach, trzeba zrobić "adaptację" nowych kół na aucie. Jest sporo bajerów, ale wszystko elektronika i bez kompa to niewiele można porobić. Teraz ma problem ze skrętnymi ksenonami, z lewą soczewką. Ta która często u mnie jest to 330XD potwór z 231 końmi na 4 łapy, pół roku temu zatkał się filtr cząstek stałych, koszt nowego zabija, więc wycięli i coś tam w kompie pozmieniali, że niby fabrycznie nie było :P Ja tam mam dość elektroniki tych nowych aut...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys tak czytalem na ten temat na angielskich forach i tak wyczytalem, jesli chodzi o surowe dane to:

dlugosc e90 560

dlugosc e39 580

szerokosc e90 z lusterkami 2000

szerokosc e39 z lusterkami 1800

Ale jak w srodku to inna sprawa. Dobra to ten argument odpada, i tak bralbym E90 :D chyba, ze serio masz 196 wzrostu i z tylu za soba chcesz miec fotelik z dzieckiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys tak czytalem na ten temat na angielskich forum i tak wyczytalem, jesli chodzi o surowe dane to:

dlugosc e90 560

dlugosc e39 580

szerokosc e90 z lusterkami 2000

szerokosc e39 z lusterkami 1800

Ale jak w srodku to inna sprawa. Dobra to ten argument odpada, i tak bralbym E90 :D chyba, ze serio masz 196 wzrostu i z tylu za soba chcesz miec fotelik z dzieckiem.

mam tylko 184cm :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ja bym patrzyl tylko i wylacznie za 335i e90(91,92) sam jesli dobrze pojdzie bede za taka patrzyl raz ze cos nowego calkiem nowe krztalty a drugie to silnik 3000cm3 biturbo wiec mozna spokojnie ja niezle podkrecic wgrywajac mape nawet na 500hp bez poteznych kosztow i wtedy z takim sprzetem malo ktory Ci podskoczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Patryk nie przesadzaj, bo np. ta adaptacja ciśnienia trwa 5 sekund, tylko trzeba wiedzieć co zrobić, no i oczywiście nie potrzeba żadnych komputerów itp., wszystko bazuje na iDrive. A dodatkowo opcja ta wg mnie jest za***ista, bo ja w E60 i w E90 nigdy nie sprawdzałem ciśnienia, bo jak spadnie to komputer sam mnie poinformuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...