Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

już przy zakupie poprzedni właściciel zajął się katami i wspawał dwie końcówki owalne

ale mimo rzędowej szóstki 2.8 m52 głośniej słychać pompę paliwa niż tłumiki

i stąd pytanie jak zrobić miły ale subtelny basowy pomruk?

może jakieś rady.:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie mam katy pozniej srodkowe tlumiki,wywalilem tylko koncowe 2 tlumiki wspawalem rure i koncowki zagiete na dol od orginalnych przyspawalem i jest taki lekki pomruk,nie za glosno nie za cicho,kilka osob mi mowilo ze fajnie chodzi :) taki pomruk jest :) ale znowu kolega zrobil to samo w e39 tylko kata nie ma i jeden tlumik z tylu to ryczy jak m5 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry kolego,ale e39 bez kata nie ryczy jak m5 tylko ma metaliczny ch***wy dźwięk !

tak to prawda bez kata na orginalnym wydechu chodzi ciulowo taki metaliczny dzwiek ale mi jeszcze chodzilo ze on oprocz tego ma wywolny koncowy tlumik rure wspawana i koncowke dwururke,jak M5 to napewno nie chodzi :) chodzilo mi bardziej o to ze glosno chodzi jak M5,ryczy strasznie :P bo wiadomo v8 to to nie jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy szukałem pół roku 4.4 to były takie śmietniki że szkoda gadać i padło na rzędową 6

zależy ile hajsu miałeś... ja 2tyg szukałem i znalazłem 4.4 v8:D z r6 można jedynie ywalić końcowe u dać przelotowe i coś poprawi na bardziej rasowy dźwięk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda mam najmniejsze R6 w rodzinie ale ryczy na całe osiedle, w pozytywnym aspekcie. Katalizator wycięty- pucha pusta (inwencja poprzedniego właściciela). Kiedyś robiąc rekonesans w moim wydechu, górną cześć tłumika końcowego (napoczętą w sumie przez rudego) wyciekłem gumówką, ładnie zamalowałem srebrzanką. Zamiar mój był aby tak przetrwało to do wiosny i wymiana na nowy. Okazało się iż w środku powstało całkiem fajne odczucie akustyczne, do tego stopnia, że nawet nie pamiętam kiedy w aucie radia słuchałem. Nie chce ktoś kupić radia Kenwood'a ;)

W trójkach dużych na oryginalnym wydechu ładnie ryczy moim zdaniem, bez żadnej ingerencji. Siódemki pewnie są lepiej wyciszone i dlatego masz niedosyt. Albo kombinowanie z pseudo sportowym wydechem, albo dedykowane tłumiki, może Ac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...