Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Modul LCM kodowanie ( mrugajacy kierunkowskaz na wylaczonym przelaczniku)


Errtu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i mam nadzieje ze ktos mi pomorze

Przechodzac obok mojego czarnego BMW e39 zauwazylem ze swieci mi sie lewa postojowka - mowie pewnie kierunek jest na dol i dlatego sie pali, wsiadam do srodka patrze a przelacznik jest w pozycji 0 czyli na srodku po przekreceniu stacyjki zaczol mrugac kierunek w lewo po przelaczeniu go w pozycjie 1/2 pojawial sie kierunek w przeciwnm kierunku po 2 dniach juz nie ragowal na przelanczanie tnz nie pojawial sie inny kierunek oprucz prawego

Gdzies na bmw sport wyczytalem ze podmieniali przelacznik na kierownicy i nic nie pomoglo wiec padlo na modol LCM

dosc prosta sprawa trzeba rozebrac boczek pod skowkiem pasarzera i odkrecamy 8 mm srube nastepnie troche silowania sie i mamy modol na zewnatrz

Dalem ojcu do sprawdzenie bo jest elektronikiem i nie widzial tam zadnego zalania czy jakis wodnych uszkodzen czyli zimnych lutow- plytka wyglada na calkiem dobra na dodatek jest pokryta jakas farba by wlasnie czynniki atmosferyczne na nie nie dzialaly no ale nie dziala prawidlowo wiec padlo na zakup innego modulu LCM

JA mam LCM-a i gdzies wyczytalem ze sa dokladane do tego czujnik swiatel i inne w nastepnych wersjach tego modulu ale powinienem kupic jakis po lifcie

wiec idac ta decyzja kupilem LCM-b

Dzis wymienilem nowy ( uzywany ) modul i bym powiedzial ze problem z migaczem zniknol ale na desce pojawia sie spalony xenon lewy prawy i i jakas spalona xarowka z tylu

wiec idac tym przekrecilem swiatla na pozycje i xenony zaczely dzialac po chwili na desce zniknely ikonki spalonych xenonow ( wiec pomyslalem ze moze nie sa dobrze zakodowane )

z tylu sprawdzielm wszystkie zarowki i swiatla przeciwmgielne tynie nie swiecily sie ( zamontowalem tam swiatla od migaczy tnz bo nie mialem 12v 21w zarowek prostych tylko te na migacze z delikatnie przekreconym pinem) ale dziaja teraz i nadal sie pali swiatlo na desce z tyly ze cos spalone jedynie co mi sie nie swieci to jedna lampka podswietalania tablicy ale to nie mialo wplywu wczesniej na moj migajacy LCM

Wiec pytanie do was czy modul co kupilem jest spalony czy zle zakodowany czy moga byc rozne wersje rozniace sie od sedana i kombi bo ja mam kombi

Dodam ze staralem sie uzyc NCS - expert by wejsc i zakodowac go na samym dole bylo nicht_avtiv przy xenonach wiec wrzuciem samo activ do pliku .MAN i edytowalem nastepnie jeszcze raz go zczytalem i znow byl nicht_activ przy xsenonie moze zle to zrobilem.

Jak by ktos mogl to niech pisze bo musze sie z sprzedawca skontaktowac czy modul jest zly czy dobry by mi np go wymienil czy oddal kase ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
W dniu 14.05.2019 o 23:27, Bart222 napisał:

Witam też mam problem z modułem lcm w tym rzecz że ja mam lcm III B 

I teraz pytanie do was czy jak kupię ten sam trzeba coś zrobić  ?? 

Tak, zakodować w ten sam sposób co napisał Grzesiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój samochód po prostu się optymalizuje pod kątem wydajnej i ekonomicznej jazdy - masz skręcać tylko w prawo ;) UPS w USA wprowadził zasadę planowania tras kurierów z uwzględnieniem jak największej liczby skrętów w prawo zamiast w lewo i są oszczędności ;) Profit! $$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...