Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Potrzebna pomoc w doprowadzeniu mojego autka do perfekcji (dolny śląsk)


grzechue

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, szukam kogoś kto pomoże mi (oczywiście odpłatnie) ogarnąć moje autko.

Gdy kupiłem stan był w miarę ok i krok po kroku dochodzimy do coraz lepszej kondycji.

Zostało mi jeszcze kilka rzeczy jak:

- Regeneracja lamp przednich (polift) - montaż nieszczęsnych regulatorów i dorobienie ewentualnych zaczepów, bo na pierwszy rzut oka chyba brakuje co nie co.

- Ogarniecie otwierania maski - linka jedna jest nowa (długa) krótka ponoć do wymiany - otwiera się ale trzeba przytrzymać rączkę i jednocześnie szarpnąć maskę, pociągnięcie za sam haczyk (bez dotykania rączki) powoduje odpięcie jednego zamka.

- Zmiana zderzaka przedniego na fabryczny - niestety mam zamiennik który montował poprzedni posiadacz.

- Montaż osłon dolnych silnika - nie posiadam żadnych a miło by było mieć.

- Zmiana grilla - niestety mechaniki połamały.

Jeśli znacie kogoś kto pomógłby mi chociażby z częścią tych prac dajcie znać.

Auto 528i rok 2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jak byś był we Wro to Ci mogę pokazać i wyjaśnić to i owo z lampami - w zeszłym roku walczyłem ze swoimi ("plastykowe" regulatory), polerka, silniczki poziomujące itd. Z resztą Ci nie pomogę, grilla sam mam popękanego - ale to nie wystawa i ma tylko moje 4 litery wozić.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla chłopaka szacun że mimo ogromu prac nie rezygnuje idalej walczy żeby doprowadzić swój samochód do stanu pozwalającego użytkować go normalnie!

Inny wsadziłby HID-y,pospinał trytkami,zakleił silikonem i jarał się jak cygan z dotacji że dalej może palić gume...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiele pracy włożyłem w autko dlatego dość ciekawie się prezentuje, a będzie jeszcze lepiej bo nie mam zamiaru oszczędzać, montuję zawsze jak najlepsze części dlatego moje auto mnie nigdy nie zawiodło a trasy robilismy duże Wrocław - Monchengladbach i spowrotem w zasadzie w tamtym roku w każdy weekend.

Kłopot z maską się zaczął wtedy gdy oddałem auto na wymianę filtra gazu (bo jużwypadał jego czas) i im się maska otworzyła podczas jazdy na szczęście nie uszkodziło się nic prócz maski bo to się stało "przed bramą" u mechanika a nie gdzieś w trasie.

Maskę założyli nową, pomalowali, spasowałem sobie sam ale mam własnie kłopot bo teraz tzeba przytrzymać rączkę maski w górze a druga osoba musi trochę szarpnąć by odskoczyła, kolejnym mankamentem jest to, że łapiąc sam "haczyk" - ten co powinien być schowany - można też odpiąć jeden zamek od maski nie ruszając rączki - tak być nie powinno a sam sobię z tym nie poradzę, padła diagnoza że trzeba zmienić też krótką linkę, która dotychczas działała normalnie...

Staram się dbać o każdy swój samochód, niektórzy przepalają fajkami spore sumy - ja wolę odłożyć i mieć, często różne rzeczy robię z czystej fanaberii (regeneracja vanosów, termostat nowy, odpowietrzenie) albo dlatego, że lubię po prostu mieć sprawne i zadbane auto.

Niestety auto moje miało wypadek stąd zderzak zamiennik - nie ściąga ani nie było mocno uderzone no ale zderzak ktoś założył nieoryginalny.

Kosmetyczne mankamenty mnie tak bardzo nie bolą ale brak np. osłony dolnej wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy ale np. zimą to pomaga nagrzać silnik.

Pisząc stan perfekcyjny nie miałem na myśli stanu salonowego, ale taki stan, który bez przeszkód pozwoli dalej użytkować auto które mam już drugi rok i z czystym sumieniem mogę polecić każdemu bo i spalanie i awaryjność to w moim egzemplarzu jest powyżej oczekiwań (oczywiście na plus).

Dodam tylko, że u mojego taty w garażu własnie kończę szykować drugi kompletny słupek 2.8TU poskładany od dołu do góry na nowych częściach (+kute tłoki) - wszystko robiłem sam, wartość przekroczyła ponad połowę wartości auta ale mam mega satysfakcję z tego dokonania - od razu zaznaczam żadnych tuningów, sportowych filtrów ani nic, wszystko oryginał choć nie powiem widziałem kilka projektów i ten silnik ma duży potencjał ale ja nie robię wyścigówki tylko zwykłe normalne auto - rodzinne auto na komfortowe wyjazdy z narzeczoną - oboje lubimy to auto, wiele przejechanych kilometrów i sentyment do marki BMW pozwalają na popuszczenie trochę wodzy fantazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Kwiatek nie mam zamiaru nikomu nic udowadniać pozatym Twój post nie wiele wnosi do tematu.

BMW-MANIAK - dziękuję, chętnie skorzystam odezwę się na PW jak tylko wrócę z pracy.

O jakim udowodnianiu Ty piszesz?Temat postu-Twojego postu-to chęć doprowadzenia auta do perfekcji.Moja pomoc polegać będzie na tym,że pokażę Tobie,co jeszcze nie jest perfekcyjne-o ile takie coś znajdę.To co Cię zabolało?Czekasz na posty od sponsorów,czy klakierów dmuchających Twoje ego.Chcesz mieć perfekcyjne auto,czy tylko popisać coś na forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zabardzo rozumiem to zdanie? A co ty jakiś juror jesteś? To jakiś program TOP MODEL?

Nie potrzebnie wagarowałeś,bo miałbyś szansę nauczyć się czytania ze zrozumieniem tekstu.I tego,że za bardzo piszemy osobno.Chce chłopak doprowadzić auto do perfekcji to mogę mu pomóc w ten sposób.Co w tym złego?Miałem napisać,że wypoleruję mu klosze,czy wyslać manuala jak skrócić linkę od maski?Napisałem,gdzie może dostać wszystko do e39 w dobrych cenach-tak więc to szczekanie jest nie na miejscu.I gdybym to ja chcialb mieć auto PERFEKCYJNE to cenniejsze byłyby opinie krytyków niż przytaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie otwierania maski to wymień krótką linkę i wtedy działaj dalej... Ale z tego co piszesz to nie tylko maska ucierpiała, pewnie przedni pas jest troszkę podgięty. Razem z maską zmieniałeś zawiasy ?

...by Tapapapapatatalaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak zawiasy były zmieniane, pas nie ucierpiał ponieważ maska nie odpięła się z zamków lecz była tylko "położona".

Aktualizacja:

- Lampy już się powoli regenerują - w piątek zostaną zamontowane na auto.

- Linka maski krótka - zamówiona

- Dodatkowo wjeżdżają nowe żarówki białe LED wszedzie gdzie jest podświetlenie.

- Grilla szukam dalej.

- Osłony jadę jutro obejrzeć bo są jakieś oryginalne ponoć w dobrym stanie 2 miejscowości obok mnie.

Dalszy potęp prac będę relacjonował na bieżąco.

- Poszukuję kompletnego - sprawnego webasto grzanie silnika oraz wnętrza z pilotem itp.

Jeśli nie znajdę zainstaluję DEFA Warm Up system z funkcją grzania silnika, wnętrza - minus taki że potrzebne jest podłączenie pod wtyczkę elektryczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...